Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Η cyanogen από τη στιγμή που την περνάμε κάνει OTA update ή θέλει κάθε τρεις και λίγο φλασάρισμα? Βλέπω στο site με τα downloads κάθε μέρα σχεδόν updates εχει

Δεν κανει ota..for now
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας δει/παιξει με τετοιο;

Βρηκα ενα στο msystems αλλα παει 30 ευρω και τσουζει.

Αν παιξει απο κανενα ebay/amazon δεν θα ειν'κακο ...

 

Μια χαρά παίζει, αλλά το θέμα είναι για ποια δουλειά το θέλεις.

Μπορείς ακόμη και να χρησιμοποιήσεις το κινητό για media player, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι και πολύ βολικό...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας δει/παιξει με τετοιο;

Βρηκα ενα στο msystems αλλα παει 30 ευρω και τσουζει.

Αν παιξει απο κανενα ebay/amazon δεν θα ειν'κακο ...

 

νομιζω κυκλοφορουν και usb-->hdmi με το 1/3 της τιμης,

 

Δουλεύουν όλα στη Cyano ή πχ δεν θα εχει video recording?

Τον @alexis2044,  ρωτα που την εχει ακομα..εγω δεν ειχα δοκιμασει. Λογικα παιζει οκ.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας δει/παιξει με τετοιο;

Βρηκα ενα στο msystems αλλα παει 30 ευρω και τσουζει.

Αν παιξει απο κανενα ebay/amazon δεν θα ειν'κακο ...

 

Λοιπόν προφανώς υπάρχει και εγώ το έχω και από το παλιό κινητό μου. Το είχα πάρει θυμάμαι 5 ή 6 ευρώ πριν από 3 χρόνια. Βέβαια μπήκε στο συρτάρι μόλις έπιασα στα χέρια μου το g2. Η τηλέοραση μου είναι "smart" sony,ανάθεμα και αν είναι smart (χειρότερο menu δεν έχω δει), και έχει την λειτουργία miracast οπότε το κάνω έτσι ακόμα και 720p streamarw από το κινητό ανενόχλητος χωρίς καλώδια.. Στο 1080p δυσκολεύεται μόνο και λογικά φταίει το router.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προφανώς υπάρχει και εγώ το έχω και από το παλιό κινητό μου. Το είχα πάρει θυμάμαι 5 ή 6 ευρώ πριν από 3 χρόνια. Βέβαια μπήκε στο συρτάρι μόλις έπιασα στα χέρια μου το g2. Η τηλέοραση μου είναι "smart" sony,ανάθεμα και αν είναι smart (χειρότερο menu δεν έχω δει), και έχει την λειτουργία miracast οπότε το κάνω έτσι ακόμα και 720p streamarw από το κινητό ανενόχλητος χωρίς καλώδια.. Στο 1080p δυσκολεύεται μόνο και λογικά φταίει το router.

Eπειδη σονυ εχω κι εγω, το miracast που λες ειναι κατι διαφορετικο απο το wifi direct;

Το καλωδιο το θελω για να δουλευω το g2 σαν media player ας πουμε, οταν βρισκομαι εκτος σπιτιου.

Π.χ. να δειξω φωτο και βιντεο απο τυχον ταξιδι στους γονεις/παππουδες μου κτλ.

 

Τελικα εγινε παραγγελια απο ebay γιατι παρομοιο με αυτο που παιζει στα ~20-30 ευρω εδω, βρεθηκε με ~7-9 ευρω.

Οποτε παραλαβω θα αναφερω εντυπωσεις και αν παιζει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα m8's!

 

Από πριν τα Χριστούγεννα αντιμετώπιζα ένα μικρο προβληματάκι με το κινητό. Το πάνελ τις οθόνης στην πάνω αριστερή γωνιά κουνιότανε χωρίς το κινητό να έχει πέσει κάτω ποτέ or Whatever. Όσο περνούσε ο καιρός το πρόβλημα γινόταν πιο έντονο.

 

Οπότε αφού ξεμπέρδεψα από την τρίμηνη εξεταστική είπα να το στείλω για Service.

 

Μίλησα πρώτα με LG και μετά οι ίδιοι το στείλανε στην Procordia.

 

Το κινητό έφυγε από εμένα την Τετάρτη 18/03 στις 10:30 και από την Procordia την Παρασκευή 20/03. Σήμερα στις 11 το είχα στα χέρια μου σε προσεγμένη συσκευασία όπως θα δείτε παρακάτω.

 

Συνεπέστατη η LG στο γεγονός ότι μου είπαν ότι το Service δεν διαρκεί πάνω από 5 εργάσιμες. Ωστόσο μόλις τηλεφώνησα μου είπαν ότι θα υπάρξει χρέωση αν διαπιστώσουν κακή χρήση του κινητού. (το κινητό έχει τις ζελατίνες του μετά από 1 χρόνο :p)

 

Ακολουθεί οπτικο-ακουστικο υλικό. :D

 

To Πρόβλημα:

 

Ψάχνω να βρω την αιτία..αν και υποψιάζομαι ότι από τα βάλλε-βγάλε των τζαμιών την πάθαμε.Οπότε προσοχή...

 

 

Και οι Photo:

 

post-34402-0-29095000-1427104820_thumb.j
post-34402-0-05015900-1427104841_thumb.j
post-34402-0-56306400-1427104863_thumb.j
post-34402-0-24616500-1427104947_thumb.j

 

post-34402-0-29095000-1427104820_thumb.j

post-34402-0-05015900-1427104841_thumb.j

post-34402-0-56306400-1427104863_thumb.j

post-34402-0-24616500-1427104947_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/d802-official-lollipop-kdz-t3069500

 

Προχτες πηρε το Verizon Χτες το D801 νομιζω πρεπει και εμεις σιγα σιγα..

 

Δεν φλασαρω μεχρι να δοκιμασουν αλλοι γιατι το εχω καλα στημενο τωρα :p

 

Καλο μηνα παιδια :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ηταν η D80220H  αλλα τωρα βγηκε η lolipop d802 30d  φτου και προχτες εβαλα cloudy... αντε παλι restore τωρα...χαχα τι στο καλο περιμεναν πρωταπριλια να το δωσουν? hehe.....

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=YOUR IMEI  για να δεις στο δικο σου.. το δικο μου ειναι open italy ακομα 20H διχνει αλλα και της κροατιας kdz να βαλω δεν εχει καμια διαφορα .. oficial kdz μιλαμε παντα.

Link to comment
Share on other sites

δεν πρόκειται για μένα.ενας φιλος μου ρωτάει.τα B, C,H τι ειναι;

Έχει να κάνει με τις χώρες προέλευσης αν δεν κάνω λάθος. Δηλαδή ελάχιστα σε απασχολεί λογικά μιας και όλες θα δουλεύουν.

 

----------------------------------------

Έχουμε και λέμε: Αγόρασα το My Backup Pro από το Amazon για να κρατήσω αντίγραφα των αρχείων/εφαρμογών μου.

 

Όταν όμως κάνω restore δε λειτουργούν οι εφαρμογές μετά από restart που μου προτείνει να κάνω για να δω όλες τις εφαρμογές. Αν δεν κάνω restart φαίνεται να τις έχει περάσει κανονικά, μετά από το restart όμως τις εμφανίζει στο ρυθμίσεις -> εφαρμογές ως com.xxxxxx.xxxxx και είναι όλες τους 0 byte. Ακα δεν λειτουργούν.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι; Ευτυχώς που το αγόρασα από το Amazon και δεν έδωσα τα 4€ που ζητάει στο GooglePlay. Βέβαια αν το αγοράσετε από Amazon δεν λειτουργεί χωρίς την εφαρμογή του Amazon.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

δεν πρόκειται για μένα.ενας φιλος μου ρωτάει.τα B, C,H τι ειναι;

D802XXY:

XX: Major version (10, 20, 30)

Y: Minor version (a, b, c, ... h)

 

Εάν θυμάμαι καλά, όλες οι 10 ήταν JB, όλες οι 20 KK και πλέον οι 30 είναι Lollipop.

Το πρόβλημα είναι ότι μέσα στην ίδια major version, τα γράμματα δεν αποτελούν υποχρεωτικά αναβάθμιση: Πχ το 20g και 20h έχουν τις ίδιες αλλαγές, αλλά έγιναν διαθέσιμα σε διαφορετικά κινητά/χώρες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με τις χώρες προέλευσης αν δεν κάνω λάθος. Δηλαδή ελάχιστα σε απασχολεί λογικά μιας και όλες θα δουλεύουν.

 

----------------------------------------

Έχουμε και λέμε: Αγόρασα το My Backup Pro από το Amazon για να κρατήσω αντίγραφα των αρχείων/εφαρμογών μου.

 

Όταν όμως κάνω restore δε λειτουργούν οι εφαρμογές μετά από restart που μου προτείνει να κάνω για να δω όλες τις εφαρμογές. Αν δεν κάνω restart φαίνεται να τις έχει περάσει κανονικά, μετά από το restart όμως τις εμφανίζει στο ρυθμίσεις -> εφαρμογές ως com.xxxxxx.xxxxx και είναι όλες τους 0 byte. Ακα δεν λειτουργούν.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι; Ευτυχώς που το αγόρασα από το Amazon και δεν έδωσα τα 4€ που ζητάει στο GooglePlay. Βέβαια αν το αγοράσετε από Amazon δεν λειτουργεί χωρίς την εφαρμογή του Amazon.

Δεν εχει να κανει με την Χωρα. Version ειναι απλα αντι για 1.Χ παιζουν με την Αλφαβητα.

 

Επισης αυτες που βγηκαν ειναι VODAFONE.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.