Jump to content



Πληρωμές με PAYPAL


Recommended Posts

Βρε παίδες εγώ ξαναπήγα και την ξανακαταχώρησα και παίρνω ετούτο

This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form.

Μιλάω για τη debit visa WTF δηλαδή;:fist::angry:

Link to comment
Share on other sites

prepaid δεν αξίζει τον κόπο. το 2ευρώ της φόρτισης είναι υπερβολικό...

η καλύτερη λύση για μένα:

- 2 λογαριασμούς στην τράπεζα, Λογαριασμός Α με χρήματα, Λογαριασμός Β χωρίς χρήματα

- Συνδέεις κλασσική χρεωστική VISA (ή mastercard) με τον άδειο Λογαριασμό Β

- Πριν από κάθε συναλλαγή κάνεις μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking το ακριβές ποσό από τον Λογαριασμό Α στον Λογαριασμό Β

100% ασφάλεια και 100% αποδοχή σε όλα τα online payment

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες εγώ ξαναπήγα και την ξανακαταχώρησα και παίρνω ετούτο

Μιλάω για τη debit visa WTF δηλαδή;:fist::angry:

Πάρε τους τηλέφωνο και ζήτα τους να σου πουν τι περιορισμούς έχει η κάρτα (Ανάληψη μετρητών απο δικό τους ΑΤΜ, από αλλο ΑΤΜ, από ΑΤΜ εξωτερικού, χρέωση/πίστωση από Ελλάδα, από χρ/πιστ. από εξωτερικό) και πως γίνεται να αλλάξεις τα όρια αυτά. Με λίγη μουρμούρα όλα γίνονται.
Link to comment
Share on other sites

prepaid δεν αξίζει τον κόπο. το 2ευρώ της φόρτισης είναι υπερβολικό...

η καλύτερη λύση για μένα:

- 2 λογαριασμούς στην τράπεζα, Λογαριασμός Α με χρήματα, Λογαριασμός Β χωρίς χρήματα

- Συνδέεις κλασσική χρεωστική VISA (ή mastercard) με τον άδειο Λογαριασμό Β

- Πριν από κάθε συναλλαγή κάνεις μεταφορά χρημάτων μέσω ebanking το ακριβές ποσό από τον Λογαριασμό Α στον Λογαριασμό Β

100% ασφάλεια και 100% αποδοχή σε όλα τα online payment

Όντως αυτή είναι η βέλτιστη λύση.

Την εφαρμόζω εδω και κάμποσο καιρό εχοντας τσαντιστεί κι εγώ με τις προμήθειες της (τότε) Κύπρου.

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες εγώ ξαναπήγα και την ξανακαταχώρησα και παίρνω ετούτο

Μιλάω για τη debit visa WTF δηλαδή;:fist::angry:

Tο επαθα περυσι οταν εκανα καταργηση και επανακαταχωρηση της ιδιας ακριβως καρτας μετα απο ανανεωση προσωπικων στοιχειων.Παρενθεση η καρτα ειναι κανονικη πιστωτικη και την χρησιμοποιουσα στο Paypal για χρονια.Στην περιπτωση μου και επειτα απο πολλες επικοινωνιες με το Paypal μεσω e-mail, τηλεφωνου (Ιρλανδια) αλλα και την Τραπεζα μου δεν βρεθηκε ακρη.Επεμεναν οτι η συγκεκριμενη καρτα δεν γινοταν να ξαναμπει στο συστημα τους για ..."λογους ασφαλειας". :dirol:

Αναγκαστηκα να κανω καταχωρηση ...μιας debit την οποια και πλεον χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτή είναι η βέλτιστη λύση.

Την εφαρμόζω εδω και κάμποσο καιρό εχοντας τσαντιστεί κι εγώ με τις προμήθειες της (τότε) Κύπρου.

Mια χαρα ηταν οι προμηθεις της Κυπρου για prepaid. Τωρα κιολας αυξηθηκαν που εγινε Pireaus.

Εμενα δεν με νοιαζει, εχω δωσει στο Paypal την κανονικη debit του λογαριασμου και την prepaid την εχω καβαντζα για αγορες εκτος Paypal.

Δεν εχω βεβαια και πολλα λεφτα μεσα πλεον. Μας επιασε η κριση :p

---

Ποια prepaid εχω τωρα χαμηλες προμηθειες φορτισης;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το winbank της πειραιως, πηγα να μπω μετα απο καιρο και μου πεταει "το συστημα δεν ειναι διαθεσιμο", εβαλα εγω λαθος κωδικους η φταιει κατι αλλο?

Σε περίπτωση λάθος κωδικού, γράφει ότι έχεις λανθασμένα στοιχεία κλπ. Άρα μήπως όντως δεν ήταν διαθέσιμο εκείνη την στιγμή. Δοκίμασες μετά από λίγη ώρα πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα τελευταία και το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη ότι μετά την ενοποίηση των διαφόρων τραπεζών στην Πειραιώς, το winbank έχει μεγάλα προβλήματα και θα πάρει χρόνο μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

Οπότε θα πρότεινα να οπλιστείτε με υπομονή όσοι το χρησιμοποιείτε.

Προσωπικά μου έχει τύχει να προσπαθώ 2 ημέρες (σε άσχετες ώρες, είτε αιχμής, είτε όχι) μέχρι να δεχθεί μια πληρωμή λογαριασμού τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση λάθος κωδικού, γράφει ότι έχεις λανθασμένα στοιχεία κλπ. Άρα μήπως όντως δεν ήταν διαθέσιμο εκείνη την στιγμή. Δοκίμασες μετά από λίγη ώρα πάλι;

ναι μου το βγάζει εδώ και μέρες,μπορεί να ισχύει και αυτό που λέει ο φίλος από πανω,ελπίζω να την αργήσουν να τελειώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λοιπόν boyz & girlz εκανα ενα λογαριασμό μισθοδοσιας στην alpha bank ωστε να μου δώσουν μια χρεωστικη/προπληρωμενη κάρτα που ηταν και ο βασικος λογος.

Ηρθε η καρτα σημερα, πηγα στο ΑΤΜ την ενεργοποιησα και εβαλα και κατι λίγα.

Τώρα θέλω να την συνδεσω στο paypal.Εχω απο παλια account στο paypal(verified κτλ) αλλά οταν τα βάζω δεν συνεχιζει.

dXe3xje.png

Υπαρχει περιπτωση, επειδη τα λεφτα θα τα δει την Δευτερα να μην συνεχιζει για αυτο το λογο?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι, όταν έβαλα τη δικιά μου , έκανε μια δοκιμαστική ανάληψη για το verification περι των 2~2,5€ τα οποία επεστράφησαν σε 2 μέρες.

Ενδέχεται να είναι γιαυτό, οπότε φρόντισε να έχει κανα 5ευρω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν, ολά καλά.Την συνδεσα την καρτά.Εκανα καποιες αγορές αλλά πρέπει να την κανω και confirm.Μου τραβηξε 1$ και πρεπει να την κανω confirm για να τα επιστρεψει.

The charge appears on your debit or credit card statement with a 4-digit code and the word PAYPAL. If you view your card statements online, you can check for the code in a few days. Otherwise, check for the code when you receive your next statement in the mail.

Αυτόν το κωδικο που θα τον δω?

Alpha bank ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ολά καλά.Την συνδεσα την καρτά.Εκανα καποιες αγορές αλλά πρέπει να την κανω και confirm.Μου τραβηξε 1$ και πρεπει να την κανω confirm για να τα επιστρεψει.

The charge appears on your debit or credit card statement with a 4-digit code and the word PAYPAL. If you view your card statements online, you can check for the code in a few days. Otherwise, check for the code when you receive your next statement in the mail.

Αυτόν το κωδικο που θα τον δω?

Alpha bank ειμαι!!!

Ο κωδικός θα φανεί στο λογαριασμό της κάρτας όταν σου έρθει. Αν έχεις συνδέσει την κάρτα με e-banking μπορείς να το δεις πιο γρήγορα. Θα σου έρθει και email απο το paypal με σχετικές οδηγίες.

Πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή σχετικά με αυτό το δολλάριο (νομίζω 1.5 μου είχαν κρατήσει εμένα πριν κανένα χρόνο σε αντίστοιχη διαδικασία), αλλά μην ανησυχείς δεν το χάνεις. Θα σου γυρίσει ως credit στο λογαριασμό του paypal (όχι στην κάρτα).

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός θα φανεί στο λογαριασμό της κάρτας όταν σου έρθει. Αν έχεις συνδέσει την κάρτα με e-banking μπορείς να το δεις πιο γρήγορα. Θα σου έρθει και email απο το paypal με σχετικές οδηγίες.

Πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή σχετικά με αυτό το δολλάριο (νομίζω 1.5 μου είχαν κρατήσει εμένα πριν κανένα χρόνο σε αντίστοιχη διαδικασία), αλλά μην ανησυχείς δεν το χάνεις. Θα σου γυρίσει ως credit στο λογαριασμό του paypal (όχι στην κάρτα).

ναι οπως τα λεει ο συνονοματος ειναι θα σου ερθει ο κωδικος στο λογαριασμο πας τον γραφεις και σου επιστρεφουν αυτο το 1.0 -1.5 που σου κρατησαν !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.Περιμένω τοτε.

Αν και το ebanking της alpha bank δε λέει και πολλά, ισως πάω απτη τράπεζα.

Συνήθως η χρέωση στο λογαριασμό της κάρτας που αναφέρει τον κωδικό που σου ζητάει το paypal, κάνει 2 με 3 εργάσιμες να εμφανιστεί. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το τμήμα εξυπηρέτησης της τράπεζας και να ζητήσεις να σου πουν τον κωδικό αυτό, δεν χρειάζεται να περιμένεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.