Jump to content



HTC M8/One2/One+ --- Φήμες


sebastian

Recommended Posts

Για να ετοιμαζομαστε για HTC TWO (M8) (τα specs ειναι απο XDA leak)

- Screen: 4.9", 1080p, SLCD4, Gorilla Glass 3

- RAM: 2GB LPDDR3

- Software: KitKat 4.4.2 with Sense UI 6.0

- Camera: 6 or 8 or 10 Ultrapixel for Main camera with Dual Lenses (dual flash?); 2.1MP Wide infront

- SD slot: Yes up to 64Gb

- WiFi: Yes with Dual Band Protocol and AC compatibility

- SoC: Snapdragon 805 at 2.5GHz with Adreno 420

- Bluetooth: Possible 4.1 but expect 4.0 as a standard

- Speakers: Dual Front possible without "Boomsound" logo

- Finger Scanner: No info yet

Αν και το HTC one ειναι τέλειο στα χέρια μου, δεν ξερω εαν θα αντεξω να μην πάρω το HTC TWO.

Ο μονος λογος που παιζει να μην το παρω ειναι το πακέτο 4K DeLL monitor + Nvidia Maxwell!

Έρχεται πολύ πράγμα τον Απρίλιο :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
Αυτό είναι δικής σου εικονικής πραγματικότητας φαντάζομαι; οι πληροφορίες μοιάζουν από μακριά "ψευτικες".

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Aπο ΧDA leak ειναι....

Το τι θα εχει θα το δουμε στην πραξη...τωρα εικασίες και μόνο! Για τα κλικ γίνονται όλα...

Link to comment
Share on other sites

Για να ετοιμαζομαστε για HTC TWO (M8)

- Screen: 4.9", 1080p, SLCD4, Gorilla Glass 3

- RAM: 2GB LPDDR3

- Software: KitKat 4.4.2 with Sense UI 6.0

- Camera: 6 or 8 or 10 Ultrapixel for Main camera with Dual Lenses (dual flash?); 2.1MP Wide infront

- SD slot: Yes up to 64Gb

- WiFi: Yes with Dual Band Protocol and AC compatibility

- SoC: Snapdragon 805 at 2.5GHz with Adreno 420

- Bluetooth: Possible 4.1 but expect 4.0 as a standard

- Speakers: Dual Front possible without "Boomsound" logo

- Finger Scanner: No info yet

Αν και το HTC one ειναι τέλειο στα χέρια μου, δεν ξερω εαν θα αντεξω να μην πάρω το HTC TWO.

Ο μονος λογος που παιζει να μην το παρω ειναι το πακέτο 4K DeLL monitor + Nvidia Maxwell!

Έρχεται πολύ πράγμα τον Απρίλιο :p

εσυ δεν ειπες οτι θες να μεινεις με το htc one για τουλαχιστο 2 χρονια?:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν ειπες οτι θες να μεινεις με το htc one για τουλαχιστο 2 χρονια?:whistle2:

....γιατι το πηρα το M8 και δεν το ξερα!

Εχουμε αλλα στο κεφαλι μας απο Μαρτιο... μπορει να παει με τις αγορες του Σεπτεμβριου!

Μπορει να περιμενω και το επομενο...

Το Plan ειναι περασω μια γενια και να παω στην επομενη... απο τα specs του νεου δεν με ενθουσιαζει κατι να πω την αληθεια, απλα οτι ειναι το νεο καθαρο απο μέταλλο τηλεφωνο της HTC!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δικής σου εικονικής πραγματικότητας φαντάζομαι; οι πληροφορίες μοιάζουν από μακριά "ψευτικες".

Γιατί "από μακριά"; Δε βλέπω και κάτι το τρελό, αναμενόμενα specs ναυαρχίδας είναι.

Link to comment
Share on other sites

20:38

...

Αν και το HTC one ειναι τέλειο στα χέρια μου, δεν ξερω εαν θα αντεξω να μην πάρω το HTC TWO...

21:31

...απο τα specs του νεου δεν με ενθουσιαζει κατι να πω την αληθεια...

Σταθερό σε βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί "από μακριά"; Δε βλέπω και κάτι το τρελό, αναμενόμενα specs ναυαρχίδας είναι.

Γιατί πχ κάρτα μνήμης δεν έχει βάλει στις τελευταίες δύο ναυαρχίδες τουλάχιστον, και πιστεύω δεν θα το κάνει συνεχίζοντας την ίδια σχεδίαση. Επίσης αν βάλουν 6μπχλ στην κάμερα θα πάει απατο..! :p

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως δεν με ενθουσιάζει κατι απο το M8 αλλα δεν παύει να ειναι το νεο μοντέλο με βελτιώσεις σε όλα τα είδη πολύ δυνατά χαρακτηριστικά του M7. Aν μπορεσω να το χωσω καπου στα προγραμματισμένα έξοδα θα το δω στενα το θεμα:

- Σωμα αλουμινίου άριστης ποιότητας και κοπης εχω.

- S600 που σκοτώνει απο ταχύτητα στο M7. Γιατι στο SIV ακόμα αλλάζουν rom για να μην λαγκαρει.

- Η καμερα ειναι super γι αυτο που την θελω. (Δεν είμαι απο τους επίδοξους φωτογράφος με κινητό)

- Απο μπαταρια είμαι υπερκαλυμμένος...

- Android soft απο HTC υπέρ happy. Δεν μου εχει κολλήσει ποτέ μα ποτέ.

- Boomsound εχω.

- Η Οθόνη απλά η καλύτερη στην αγορά από θέμα χαρακτηριστικών overall (ppi, bright, contrast) από anand...

Link to comment
Share on other sites

καμερα δεν θες αλλα ηχειο και καλα "beats" το θες; (ολη η σειρα beats ειναι απο μουφα εως epic fail, ανεξαρτητου προιοντος.)

η μηπως ξεμεινες απο ηχεια και ακους απο του κινητου;

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσουν τις εξωτερικές διαστάσεις (μη πω μειώσουν ) έχει SD και μεγαλύτερη μπαταρία - αυτονομία, θα το προτιμήσω μιας και ο καιρός γαρ εγγύς για αλλαγή.

Τα "beats" γενικά είναι μουφεξ αλλά σαν ηχεία γενικά το one είναι 2-3 επίπεδα πάνω από τα άλλα.

Το ότι παραμένει στα 1080p το βλέπω πολύ θετικά Vs τους άλλους κυνηγάνε 2.5-4κ άλογα.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα "beats" γενικά είναι μουφεξ αλλά σαν ηχεία γενικά το one είναι 2-3 επίπεδα πάνω από τα άλλα.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Τρολαρεις τωρα μου φαινεται... :p καραδοκούν οι galaxiades και λοιποί με τα ηχεία τσιρίδα!

Το One στο θεμα του ηχου δεν εχει αντιπαλο.

Λιγα πράματα να ξερεις απο ηχο, το καταλαβαινεις απο χλμ!

ΗΤC Οne & TWO = ΠΟΙΟΤΗΤΑ, σε σωμα συσκευης, εικονα, ηχο, σταθερο σα βραχος και ταχυτατο Android!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει η HTC να βγαλει με αποσπωμενη μπαταρια, sd και πλαστικο? Δεν το θελουν ολοι το αλουμινιο ρε παιδια...Αν πεσει κατω δεν ερχεται στα ισια του με την καμμια...

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως δεν εχει ακουσει ακουστικα beats audio

Επιτελους, ξαναβαλανε microSD

Έχω ακούσει καλύτερα, που κόστιζαν και λιγότερο.

Για κάνε μια αναζήτηση στο net να δεις τι κάνουν σε σχέσει με προϊόντα ίδιας η ακόμα και χαμηλότερης τιμής.

Δεν χρειάζεται να πληρώνουμε premium και για beats audio...

Τρολαρεις τωρα μου φαινεται... :p καραδοκούν οι galaxiades και λοιποί με τα ηχεία τσιρίδα!

Το μοφεξ πάει στο brand που πληρώνεις "όνομα" και εμφάνιση...

Όπως είπα σαν ηχεία σε κινητό το one είναι πολύ ανώτερο.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως δεν εχει ακουσει ακουστικα beats audio

Επιτελους, ξαναβαλανε microSD

Δεν είναι τελικά και δεδομένα αυτά που έβαλε στο αρχικό ποστ άρα μην το δένεις πως θα έχει εξωτερική μνήμη.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.