Jump to content



HTC M8/One2/One+ --- Φήμες


sebastian

Recommended Posts

Άσχετο αλλά μόνο εγώ πρόσεξα ότι: Dual Led Flash (True Tone), Double tap to unlock, gestures etc

Όχι τίποτα απλά είναι κάπως να βλέπω να σχολιάζουν ένα σωρό άλλες εταιρίες και εδώ να μην λένε τίποτα.

Εμένα όλο αυτό μου κάνει μια προσπάθεια για αντιγραφή features που τους άρεσαν μεγάλων κατασκευαστών και ενσωμάτωση στο δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
Άσχετο αλλά μόνο εγώ πρόσεξα ότι: Dual Led Flash (True Tone), Double tap to unlock, gestures etc

Όχι τίποτα απλά είναι κάπως να βλέπω να σχολιάζουν ένα σωρό άλλες εταιρίες και εδώ να μην λένε τίποτα.

Εμένα όλο αυτό μου κάνει μια προσπάθεια για αντιγραφή features που τους άρεσαν μεγάλων κατασκευαστών και ενσωμάτωση στο δικό τους.

Knock on - τους δίδαξε η μαμά LG όλους πέρυσι, θα το κάνει και φέτος ;)

Link to comment
Share on other sites

Nope. Στην LG ανακοινωθηκε 2 μηνες μετα (και κυκλοφορησε τελη Φθινοπωρου μαζι με την συσκευη).

Σωστός αλλά..

Της Νόκια είναι μόνο για το άνοιγμα της συσκευής. Επίσης μιλάμε για Android.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω που το πρόβλημα. Από όσο θυμάμαι δεν άλλαζαν τα νούμερα του τελικού αποτελέσματος αλλά σε κάποιες εφαρμογές το CPU έτρεχε σε μεγαλύτερη συχνότητα επειδή ήταν πιο απαιτητικές.

Κάτι παρόμοιο δεν κάνουν τα, Nvidia Boost, Turbo Boost etc;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω που το πρόβλημα. Από όσο θυμάμαι δεν άλλαζαν τα νούμερα του τελικού αποτελέσματος αλλά σε κάποιες εφαρμογές το CPU έτρεχε σε μεγαλύτερη συχνότητα επειδή ήταν πιο απαιτητικές.

Κάτι παρόμοιο δεν κάνουν τα, Nvidia Boost, Turbo Boost etc;

To προβλημα ειναι οτι τρεχουμε bench σε κινητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ολα στο 5 μηνο θα εχουν 400 ευρω στα skroutzoμαγαζα! Γιατι να παρεις το πλαστικο...

Γιατί το πλαστικό θα έχει 300 στο 5μηνο από skroutzομαγαζα με την ίδια λογική.

Βέβαια αν η διαφορά είναι μικρή, φυσικά και δεν θα αξίζει να πάρεις το πλαστικό.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πλαστικό θα έχει 300 στο 5μηνο από skroutzομαγαζα με την ίδια λογική.

Βέβαια αν η διαφορά είναι μικρή, φυσικά και δεν θα αξίζει να πάρεις το πλαστικό.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Η διαφορα στο 5μηνο θα ειναι πολυ μικρη και κατω απο τα 100 ευρω χαλαρα!

Να φανταστεις οτι η διαφορα του HTC ONE με το HTC ONE MINI ειναι στα 100 ευρω στα skroutzoμαγαζα!

Τωρα εαν πεθάνετε για 50 ευρω, καλυτερα μην παρετε τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στο 5μηνο θα ειναι πολυ μικρη και κατω απο τα 100 ευρω....

Να φανταστεις οτι η διαφορα του HTC ONE με το HTC ONE MINI ειναι στα 100 ευρω στα skroutzoμαγαζα!

Κοίτα για αρχή στις ενδεικτικές τιμές, σύμφωνα με το αρθρο, η διαφορά είναι αρκετή, κάτι πάνω από 200$, σε τι ποσό θα μεταφραστεί αυτό στα μαγαζιά μένει να το δούμε.

Πάντως τουλάχιστον για τις τώρα τιμές μια χαρά την βλέπω την διαφορά, ειδικά vs το πλαστικό s5 ας πούμε.

Αυτό που ήταν πρωτόγνωρο θα έλεγα για android κινητό ήταν το πόσο ψηλά κρατήθηκε η τιμή του m7, με 2 m8 θα μπορούν να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό με τιμή στο πλαστικό και να βαράνε στο κεφαλι στο premium μεταλλικό. Χρειάζονται πωλησεις-κέρδη εκεί στην HTC.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για αρχή στις ενδεικτικές τιμές, σύμφωνα με το αρθρο, η διαφορά είναι αρκετή, κάτι πάνω από 200$, σε τι ποσό θα μεταφραστεί αυτό στα μαγαζιά μένει να το δούμε.

Πάντως τουλάχιστον για τις τώρα τιμές μια χαρά την βλέπω την διαφορά, ειδικά vs το πλαστικό s5 ας πούμε.

Αυτό που ήταν πρωτόγνωρο θα έλεγα για android κινητό ήταν το πόσο ψηλά κρατήθηκε η τιμή του m7, με 2 m8 θα μπορούν να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό με τιμή στο πλαστικό και να βαράνε στο κεφαλι στο premium μεταλλικό. Χρειάζονται πωλησεις-κέρδη εκεί στην HTC.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Θα δουμε ποτε θα βγει και ποσο γρηγορα θα γινει η συγκληση των τιμων...

Προσωπικά η HTC με απογοήτευσε με το M8. Δεν περιμενα κατι μεγαλυτερο, βαρυτερο, φαρδυτερο...

Μου εβαλε τα πληκτρα στην οθονη αλλα δεν μου εβγαλε την μαυρη λωρίδα με το λογοτυπο της που ειναι 0,9 εκατοστα! Μπαγλαμαδες ολκής....

Τοτε μωρη HTC γιατι εβαλες τα πλήκτρα στην οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η HTC με απογοήτευσε με το M8. Δεν περιμενα κατι μεγαλυτερο, βαρυτερο, φαρδυτερο...

Μου εβαλε τα πληκτρα στην οθονη αλλα δεν μου εβγαλε την μαυρη λωρίδα με το λογοτυπο της που ειναι 0,9 εκατοστα! Μπαγλαμαδες ολκής....

Τοτε μωρη HTC γιατι εβαλες τα πλήκτρα στην οθονη ?

Να προσθέσω τη μπαταρία που θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη.

Η μόνη δικαιολογία που μπορώ να βρω είναι ότι λόγο unibody δεν μπορούν να χωρέσουν εύκολα το hw μέσα. Για τα κουμπιά ειδικά ίσως να μην φταίει ούτε το unibody... Αλλά δεν θέλω να γράψω βλακια και ξεροκεφαλια... Oooops!

Το περσινό butterfly s έχει 5αρα οθόνη, SD, κουμπιά μαζί με το logo όπως το m7 και 3200αρα μπαταρία στις ίδιες διαστάσεις με το m8...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.