Jump to content



Android soft keyboards - Good, Better, Best !


obelix7

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Εμένα με βόλευε όσο είχα το Galaxy Nexus. Στο Note II είναι επικίνδυνο :p

Αυτό...! Σε μικρότερες ίντσες είναι πολύ βολικό αλλά στο Note μόνο αν μικρύνεις το πληκτρολόγιο μπορείς να το δουλέψεις και πάλι όχι..άφοβα.

Ποιο SwiftKey βάρυνε; γιατί αυτό που έχω και χρησιμοποιώ είναι όσο ελαφρύ ήταν.

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Επειδή το είχα βασικό μέχρι πριν λίγους μήνες και το έχω ακόμα εγκατεστημένο, θέλει σχέδον τη διπλάσια ram από παλιότερα.

Δεν με έπεισε. Δεν είχε καν ειδικούς χαρακτήρες πάνω σε όλα τα γράμματα.

Αν έχεις απενεργοποιημένο το Curve έχει σε όλα τα γράμματα. Με ενεργοποιημένο, όχι. Αυτό είναι ένα θέμα, όντως.

Tapatalk/Note II.-

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βόλευε όσο είχα το Galaxy Nexus. Στο Note II είναι επικίνδυνο :p

Παίζω με swype στο Note II και σε κάθετη διάταξη το έχω κάνει μικρό και στη δεξιά μεριά για χρήση swyping αντίχειρα, ενώ σε οριζόντια διάταξη το έχω κάνει σπαστό για typing με δύο αντίχειρες. Όταν βιάζομαι να γράψω κάτι, πάντα χρησιμοποιώ swyping σε κάθετη διάταξη...

Link to comment
Share on other sites

το swype μου σπαει τα νευρα..

οτι να ναι διαβαζει.Μερικες φορες γραφω πολυ πιο γρηγορα οταν ειμαι με τα δυο χερια.Απλα χωρις τονους

βοηθαει αρκετα για γρηγορα μηνυματα οταν πχ οδηγεις :p και θες να στειλεις κατι στα γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω αγορασμένο, ο μόνος λόγος να το βάλω είναι για να ποζάρω την ελληνική φωνητική αναγνώριση :p

(θα μπορούσε να μπει και ένα poll με όλα τα πληκτρολόγια για να ψηφίζουμε)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό...! Σε μικρότερες ίντσες είναι πολύ βολικό αλλά στο Note μόνο αν μικρύνεις το πληκτρολόγιο μπορείς να το δουλέψεις και πάλι όχι..άφοβα.

Επειδή το είχα βασικό μέχρι πριν λίγους μήνες και το έχω ακόμα εγκατεστημένο, θέλει σχέδον τη διπλάσια ram από παλιότερα.

Αν έχεις απενεργοποιημένο το Curve έχει σε όλα τα γράμματα. Με ενεργοποιημένο, όχι. Αυτό είναι ένα θέμα, όντως.

Tapatalk/Note II.-

Nαι αλλα εχει πολυ γρηγορο Input για τα νουμερα και τα βασικα σημεια στιξης (swipe στο πληκτρο.)

(θα μπορούσε να μπει και ένα poll με όλα τα πληκτρολόγια για να ψηφίζουμε)

Why;

Link to comment
Share on other sites

Swiftkey και απο μενα, συν του οτι θα συμφωνησω για τον ορθογραφο του απλα κορυφη.

Στην διόρθωση βάσει πρόβλεψης είναι καλύτερο. Δεν το αμφισβητώ. Αλλά overall προτιμώ το TouchPal. Θα το ξαναδώ όταν βγει επίσημα το update με την number row και τα emoji.

Swype δεν χρησιμοποιεί κανείς ρε παίδες;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Το έχω παρατήσει πολύ καιρό τώρα αν και το αγόρασα με το που βγήκε. Μετά από όσα update και αν ρο δοκίμασα οι ίδιες παιδικές ασθένειες. Lag μετά από λίγη χρήση, καθυστερήσεις και άλλα ωραία. Πολύ καλό το Swype του και οι συντομεύσεις αλλά χάνει στην ποιότητα σαν εφαρμογή.

Tapatalk/Note II.-

Link to comment
Share on other sites

Στην διόρθωση βάσει πρόβλεψης είναι καλύτερο. Δεν το αμφισβητώ. Αλλά overall προτιμώ το TouchPal. Θα το ξαναδώ όταν βγει επίσημα το update με την number row και τα emoji.

+1

Το έχω παρατήσει πολύ καιρό τώρα αν και το αγόρασα με το που βγήκε. Μετά από όσα update και αν ρο δοκίμασα οι ίδιες παιδικές ασθένειες. Lag μετά από λίγη χρήση, καθυστερήσεις και άλλα ωραία. Πολύ καλό το Swype του και οι συντομεύσεις αλλά χάνει στην ποιότητα σαν εφαρμογή.

+ το battery drain που ειχε για το cloud του (δεν ξερω αν το εφτιαξαν.)

Link to comment
Share on other sites

Google keyboard δεν χρησιμοποιεί κανείς; Με έχει βολέψει αφάνταστα!!

Νομίζω όλοι το συμπαθούμε, απλά εξαρχής δεν έχει ιδιαίτερα εκτενές λεξικό και δεν δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο όσα κάποιες από τις εναλλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

το swype μου σπαει τα νευρα..

οτι να ναι διαβαζει.Μερικες φορες γραφω πολυ πιο γρηγορα οταν ειμαι με τα δυο χερια.Απλα χωρις τονους

βοηθαει αρκετα για γρηγορα μηνυματα οταν πχ οδηγεις :p και θες να στειλεις κατι στα γρηγορα

Sorry GoMaR, αλλά αποκλείεται κάποιος να πληκτρολογεί πιο γρήγορα από sweeping πλήκτρων. :p:p

Σε κοντράρω :p

Link to comment
Share on other sites

Sorry GoMaR, αλλά αποκλείεται κάποιος να πληκτρολογεί πιο γρήγορα από sweeping πλήκτρων. :p:p

Σε κοντράρω :p

ρε ασε τις κοντρες και καταλαβε αυτο που λεω :p

πολλες φορες το swype γραφει οτι να ναι...μεχρι να βρω την σωστη λεξη η να ξανακανω swype για να γραφτει σωστα , με τα δυο χερια θα την ειχα γραψει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.