Jump to content



Το τελος των 4 Ghz


JohnnyX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Helly [Σήμερα, στις 16:57]

Μπα εξεφτελιστικο για την Intel μοιαζει.Εχουμε ισοδυναμη αποδοση με cpu που δε προκειται να βγαλετε ποτε σας, με την λογικη Mhz rulez.Aπλα τα πραγματα :bye:

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

εντάξει παίδες βγήκε ο Barrett και καθάρισε. :upside:

"And competitors like AMD will find it very hard to follow Intel, because of its size, its resources, and its worldwide sales coverage."

Λειπει το performance ή εγω κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

1)Γιατι εγω ως αγορατης να παω να παρω εναν intel επεξεργαστη που σερνεται ενω με πολυ πιο λιγα παιρνω κατι πολυ καλυτερο?

2)Η intel βγαζει επεξεργαστη της κατηγοριας του Fx-xx?

3)Ποια εταιρια παρουσιασε πρωτη τους dual core?

Για τους παραπανω λογους AMD RULES:devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

1)Γιατι εγω ως αγορατης να παω να παρω εναν intel επεξεργαστη που σερνεται ενω με πολυ πιο λιγα παιρνω κατι πολυ καλυτερο?

2)Η intel βγαζει επεξεργαστη της κατηγοριας του Fx-xx?

3)Ποια εταιρια παρουσιασε πρωτη τους dual core?

Για τους παραπανω λογους AMD RULES:devil: :devil: :devil: :devil:

γιατι ρε φιλε , για "κατεβαστηρια" οι ιντελ ειναι τελειοι.

Link to comment
Share on other sites

αντιστοιχος του FX ειναι ο P4EE

με πιο λιγα δεν παιρνεις κατι καλυτερο και δεν ειναι τοσο μουφα οσο νομιζεις...οταν τα E0,D0 πανε με στοκ ρευμα/ψυχτρα 4 g...κατι κανουν...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ enduracell το ξερω οτι οχι μονο κυκλοφορουν οι prescott αλλα ειναι και σχετικα δυσκολο να βρεις καλο nortwood.το ερωτημα μου ηταν γενικο.ποιος ο λογος υπαρξης των prescott?

Link to comment
Share on other sites

90nm λιγότερο κόστος παραγωγής για την intel, περισσότερη cache ακριβότερη, παρ όλα αυτά οι Press βγαίνουν φτηνότεροι όπως τουλάχιστον το υπολογίζουν. Το θέμα είναι ότι και η AMD πάει σε 90nm αυτή την στιγμή αν βγουν μάπα (αν και φαίνεται το αντίθετο από τα πρώτα δείγματα) θέλουμε δε θέλουμε δε θα έχουμε άλλη επιλογή. (τα 90nm έχουν επίσης περισσότερο κέρδος για την AMD).

Mη ξεχνάς ότι η intel έχει και πολύ καλή εναλλακτική (dothan), το μόνο που την αγχώνει πιστεύω είναι να παράδοση σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα, η αγορά δική της είναι και θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

1)Γιατι εγω ως αγορατης να παω να παρω εναν intel επεξεργαστη που σερνεται ενω με πολυ πιο λιγα παιρνω κατι πολυ καλυτερο?

2)Η intel βγαζει επεξεργαστη της κατηγοριας του Fx-xx?

3)Ποια εταιρια παρουσιασε πρωτη τους dual core?

1) Πάνω κάτω στα ίδια είναι σε απόδοση και τιμή (20 πιο ακριβός είναι ο αντίστοιχος Intel) και σε Multitasking Ο Intel είναι καλύτερος

2) Nαί τους Extreme Edition

3) Έχεις CPU με Dual Core;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.