Jump to content



Diablo 3 TheLab Clan


winters

Recommended Posts

Δεν ξέρω ποιος και γιατί άνοιξε τα invites για όλα τα members και έγινε αυτός ο χαμός. Ήδη κάποια μέλη έχουν φύγει.

Το νόημα της clan είναι να είμαστε οι labites μαζί για να λειτουργούμε σαν ομάδα και να έχουμε efficient runs και να κάνουμε χαβαλέ και να περνάει ωραία η ώρα μας. Τώρα να μπαίνει ο ξάδερφος του καθενός και μετά να κάνει invite τον γκόμενό του και να spammάρει το chat το loot και τα achieves ενός αγνώστου, νομίζω, δεν μας απασχολεί.

Όπως είμασταν στην αρχή του patch είμασταν μια χαρά. Τώρα αν ενεργοποιήσεις το quick join μπαίνει όποιος να 'ναι.

'Η είναι κάποιος μέσα και κάνει invite στο game κάποιον "άσχετο" και μας μαμάει το run γιατί πεθαίνει συνέχεια ή δεν έχει DPS και πρέπει μετά να γίνεσαι κακός και να του λες να φύγει.

Μερικές προτάσεις για να φτιάξουμε την clan.

Α) Τα μέλη θα είναι όλα αυστηρά μέλη του forum.

Β) Invites θα έχουν αυστηρά ο Leader και οι Officers. Όποιος θέλει να μπει στην clan, ποστάρει εδώ και ζητάει invite.

Γ) Δεν θα δεχόμαστε απλά κάποιον που κάνει register στο forum. Θα υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις τύπου, 1 χρόνο μέλος ή 3 μήνες και 30 post. etc

Δ) Ένας Leader και 4 officers.

Διαγράφουμε στεγνά την clan και την στήνουμε ξανά. Όνομα "TheLab" και προτείνω για Leader τον Πέτρο aka Chosen μιας και είναι admin. Officer σίγουρα ο Μάριος aka Icy20 μιας και ασχολείται αρκετά και παίζει και αρκετή ώρα.

Ακούω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αδερφέ το μόνο που είδα μέχρι στιγμής στην ""ομάδα" είναι καθαρά το εξής : Κλίκα και ο καθένας για την πάρτη του , και για την κλίκα του , συγχώρα με αν κάνω λάθος αλλά αυτό είδα...κλασσική αθάνατη ελληνική συνταγή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος και γιατί ...

Συμφωνώ σε όλα εκτός από μένα για leader :hehe: Ούτε 3 μήνες δεν το παίζω το παιχνίδι. Υπάρχουν και πιο άξιοι.

Εγώ αδερφέ το μόνο που είδα μέχρι στιγμής στην ""ομάδα" είναι καθαρά το εξής : Κλίκα και ο καθένας για την πάρτη του , και για την κλίκα του , συγχώρα με αν κάνω λάθος αλλά αυτό είδα...κλασσική αθάνατη ελληνική συνταγή...

Κάτσε γιατί αυτό σηκώνει συζήτηση. Όταν λες κλίκες, τι εννοείς; Π.χ. τον Overclocked τον ξέρω από εποχές Unreal Tournament 2004, τον Borg καλά χέστο, πάνω από δεκαετία, και τον Alkis και την Aurora τους ξέρω όσο καιρό υπάρχει και το clan στο παιχνίδι. Αν προτιμώ να παίζω μαζί τους, αυτό μας κάνει κλίκα;

Επίσης, όπως μου έμαθε να παίζω ο Overclocked, με βοήθησε να ανεβάσω lvl και με γέμισε με legendary items από την πρώτη μέρα που μπήκα στο παιχνίδι τον Γενάρη που μας πέρασε, έτσι και γω ανταποδίδω και δίνω στους νέους παίκτες ό,τι έχω στο stash μου που να μην είναι account bound. Αυτό αφού τους σπρώξω στα 60 (το είχα βάλει και στο μήνυμα του clan, όποιος θέλει βοήθεια για να 60ρίσει, να μου πει). Πρέπει να ανέβασα τουλάχιστον 8-9 άτομα, και στα μισά είμουν μόνος.

Για εξήγησε λίγο για τι είδους κλίκες μιλάς. Γιατί σε ένα παιχνίδι που πλέον είναι τρομερά δύσκολο να κάνεις οποιαδήποτε συναλλαγή, πέραν κάποιον πολύ στενών περιορισμών, μου φαίνεται περίεργο να μιλάμε για κλίκες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] Μπορείς να μην κάνεις και τίποτα, απλά το είπα επειδή είσαι και admin (καλά σιγά τον admin, ούτε ban στον αστρομπάλο δεν μπορείς να ρίξεις) για να έχει μια πιο "ξεκάθαρη" ταυτότητα η clan ότι είναι μόνο τα μέλη του thelab.

Ας μείνει ο Στέλιος ο leader, μικρή σημασία έχει το ποιός θα είναι, απλά αυτοί που θα διαχειρίζονται τα invites να κάνουν σωστή δουλειά και να μην χαρίζονται πουθενά. Να πω πχ στον Borg (έλα βάλε και ένα φιλαράρακι μου)...

[MENTION=234]overclocked[/MENTION] Αύριο/μεθαύριο κατέβασε τον γενικό και πάμε restart. ΟΚ;

Leader: overclocked

officers: chosen, borg και τέλος

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ μαζί σας. Τι πάει να πει "ξεκάθαρη" ταυτότητα. Αν γράφτηκε προχτές η σήμερα στο thelab.gr και δεν έχει μπεί ουτε για ένα γεια στο forum τι σημαίνει ? Μπορεί να είναι μέλος και στο d3-thelab αν είναι lvl70-par400??? Από την άλλη κάποιος σαν και εμένα που έχω παίξει 500+ ώρες d3 και είμαι και 7 χρόνια στο thelab.gr και που μ'αρέσει να κάνω χαβαλέ στο παιχνίδι με ότι αυτό συνεπάγεται (καθυστέρηση, "μας μαμάει το run γιατί πεθαίνει συνέχεια ή δεν έχει DPS και πρέπει μετά να γίνεσαι κακός") πρέπει να φάω kick από το clan ?

[MENTION=5181]winters[/MENTION] coolαρε, ένα παιχνίδι είναι !

Link to comment
Share on other sites

από τις λίγες ημέρες στην clan (in game Demon Hunter ονόματι Psyborg), έχω να πω πως υπήρχε αρκετό spamming με αποτέλεσμα να κλείνω το clan chat, δεν ξέρω πως ήταν πριν τα πράγματα.

δυστυχώς ή ευτυχώς κάποιοι γνωρίζονται περισσότερο με κάποιους άλλους και ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ είναι να προτιμούν να πηγαίνουν με αυτούς

το θέμα όμως ξεκινάει από την στιγμή που αυτό συμβαίνει συνέχεια. ξαναλέω, έχω λίγες μόνο ημέρες οπότε δεν ξέρω τι γινόταν ακριβώς πριν μπω.

δεν γίνεται οι γνωστοί μεταξύ τους να είναι οι τούμπανοι, και οι "αγνωστοι" να χωλένουν με "3 & 60" (καταλαβαίνετε τι εννοώ)

δεν είναι και το νόημα της clan αυτό imo. γιατί αν ήταν έτσι θα υπήρχαν 5-10 άτομα σπαστά, δεν θα υπήρχε clan.

βέβαια από τότε που αρκετά items έχουν γίνει account bound κ.λπ. τα πράγματα περιορίζονται στο ότι πρέπει να γίνονται αρκετά ομαδικά farming.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διώχνεται τους άσχετους που δημιουργούν προβλήματα;

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] Εμένα δεν με ενοχλεί : )

πεσ' μου id, farming δεν υπόσχομαι αλλά από χαβαλέ ...
από τις λίγες ημέρες στην clan (in game Demon Hunter ονόματι Psyborg), έχω να πω πως υπήρχε αρκετό spamming με αποτέλεσμα να κλείνω το clan chat, δεν ξέρω πως ήταν πριν τα πράγματα.
Αυτό είναι παράπονο τώρα ? Γι' αυτό δεν είναι το clan chat, να πείς μια καλημέρα, να κανονίσεις για loot, να κάνεις trade, κτλ ?? Αν σε ενοχλεί το κλείνεις.

δυστυχώς ή ευτυχώς κάποιοι γνωρίζονται περισσότερο με κάποιους άλλους και ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ είναι να προτιμούν να πηγαίνουν με αυτούς

το θέμα όμως ξεκινάει από την στιγμή που αυτό συμβαίνει συνέχεια. ξαναλέω, έχω λίγες μόνο ημέρες οπότε δεν ξέρω τι γινόταν ακριβώς πριν μπω.

Γιατί να μην κανονίσω δηλαδή βολτα με τον Αγγελο, τον Πέτρο, τον Κώστα όταν μ'αυτούς περνάω καλά. Καλά τώρα ότι θέλουμε λέμε ?
δεν γίνεται οι γνωστοί μεταξύ τους να είναι οι τούμπανοι, και οι "αγνωστοι" να χωλένουν με "3 & 60" (καταλαβαίνετε τι εννοώ)

δεν είναι και το νόημα της clan αυτό imo. γιατί αν ήταν έτσι θα υπήρχαν 5-10 άτομα σπαστά, δεν θα υπήρχε clan.

βέβαια από τότε που αρκετά items έχουν γίνει account bound κ.λπ. τα πράγματα περιορίζονται στο ότι πρέπει να γίνονται αρκετά ομαδικά farming.

ας κανονίσουμε πρώτα τι είναι clan και πως θα πρέπει να δουλεύει. Θέλουμε clan τύπου στρατιωτικής πειθαρχίας και farming ή απλά μια ομάδα παιχτών που πέρα από το thelab.gr λένε την καλη/μερα/σπερα και στο D3 ??

Ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το πώς θα είναι η clan, έχω την επιλογή να είμαι ή όχι μέλος.

m2c

Link to comment
Share on other sites

πεσ' μου id, farming δεν υπόσχομαι αλλά από χαβαλέ ...

Αυτό είναι παράπονο τώρα ? Γι' αυτό δεν είναι το clan chat, να πείς μια καλημέρα, να κανονίσεις για loot, να κάνεις trade, κτλ ?? Αν σε ενοχλεί το κλείνεις.

είπα, το έκλεισα. δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν καταλαβαίνω γιατί το αναφέρεις μιας και το είπα.

Γιατί να μην κανονίσω δηλαδή βολτα με τον Αγγελο, τον Πέτρο, τον Κώστα όταν μ'αυτούς περνάω καλά. Καλά τώρα ότι θέλουμε λέμε ?

ε τότε γιατί να υπάρχει η clan? κάνε παρέα με όποιον γουστάρεις, το είπα πως είναι λογικότατο. οταν όμως το κάνεις εσύ εγώ συνέχεια ε τότε για ποια clan μιλάμε? ή μάλλον κάντε clan εσείς οι 5-10-15 αφού θέλετε να πηγαίνετε παρείτσα συνέχεια..μάλλον ότι θέλεις λες εσύ αλλά δικαίωμά σου.

ας κανονίσουμε πρώτα τι είναι clan και πως θα πρέπει να δουλεύει. Θέλουμε clan τύπου στρατιωτικής πειθαρχίας και farming ή απλά μια ομάδα παιχτών που πέρα από το thelab.gr λένε την καλη/μερα/σπερα και στο D3 ??

καταρχάς η καλημέρα καλημέρα τι κάνετε κ.λπ. ΔΕΝ είναι spam. ενώ καλά τα είπες στο προηγούμενό σου πόστ, εδώ τα παρουσιάζεις άσπρο-μαύρο. δεν είναι έτσι. δεν ξέρω τι εμπειρία έχεις από clan γενικότερα, αλλά τα άκρα δεν είναι λύση.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ μαζί σας. Τι πάει να πει "ξεκάθαρη" ταυτότητα. Αν γράφτηκε προχτές η σήμερα στο thelab.gr και δεν έχει μπεί ουτε για ένα γεια στο forum τι σημαίνει ? Μπορεί να είναι μέλος και στο d3-thelab αν είναι lvl70-par400??? Από την άλλη κάποιος σαν και εμένα που έχω παίξει 500+ ώρες d3 και είμαι και 7 χρόνια στο thelab.gr και που μ'αρέσει να κάνω χαβαλέ στο παιχνίδι με ότι αυτό συνεπάγεται (καθυστέρηση, "μας μαμάει το run γιατί πεθαίνει συνέχεια ή δεν έχει DPS και πρέπει μετά να γίνεσαι κακός") πρέπει να φάω kick από το clan ?

[MENTION=5181]winters[/MENTION] coolαρε, ένα παιχνίδι είναι !

Εσένα αγορίνα μου να σε βοηθήσω και να παίζουμε μαζί και με 20Κ DPS. Τους "άγνωστους" δεν θέλω.

Επίσης δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε ποιοί είναι ποιοί. πχ ο [MENTION=163]Helly[/MENTION] ήταν στην clan και επειδή δεν είχε το ίδιο username με το forum δεν μπορούσα να καταλάβω ότι ήταν αυτός. Αν ήξερα ότι ήταν σίγουρα λαμπίτης θα τον είχα κάνει add asap. Αν είμασταν λίγοτερα άτομα θα είναι πιο εύκολο να "βρισκόμαστε" μεταξύ μας.

Δεν μίλησε κανείς για στρατιωτική πειθαρχία, δεν είμαστε WoW.

[MENTION=234]overclocked[/MENTION] εσύ μαν θα μιλήσεις τελευταίος; :p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο αδερφός/ξάδερφος/gay partner του Χ labiτη μπορεί να μην είναι μέλος του forum.

Να μην μπορούν να συνυπάρχουν κάπου? Να παν σε άλλη clan?

Προσωπικά δε με αφορά το θέμα μιας κ δεν έχω τέτοιο παράδειγμα, αλλά λογικά σκεπτόμενος, θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απο αυτά που θα λύσει, αυτό που προτείνεις.

Κάντε ένα ξεσκαρτάρισμα imo και αφήστε το εκεί, σίγουρα μπήκαν και "άσχετοι" πάνω στο μπούγιο.

PS:

Με officer [MENTION=391]Borg[/MENTION] , που πας? Θα μετονομάσει και το Clan σε Gaylords! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο αδερφός/ξάδερφος/gay partner του Χ labiτη μπορεί να μην είναι μέλος του forum.

Να μην μπορούν να συνυπάρχουν κάπου? Να παν σε άλλη clan?

Προσωπικά δε με αφορά το θέμα μιας κ δεν έχω τέτοιο παράδειγμα, αλλά λογικά σκεπτόμενος, θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απο αυτά που θα λύσει, αυτό που προτείνεις.

Κάντε ένα ξεσκαρτάρισμα imo και αφήστε το εκεί, σίγουρα μπήκαν και "άσχετοι" πάνω στο μπούγιο.

PS:

Με officer [MENTION=391]Borg[/MENTION] , που πας? Θα μετονομάσει και το Clan σε Gaylords! :hehe:

Και "εκκαθάριση" να γίνει το ίδιο είναι. Είπα να γίνει από την αρχή γιατί θα είναι πιο εύκολο, that's all.

Ο ξάδερφος μπορεί να μπαίνει και με invite στο party ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.