Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μου αρεσε το βιντεακι αλλα ρε παιδια **** την nvidia πλεον.Νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ********.Ειχα 2 τιτανες και μου ειχαν κοστισει 2χιλιρικα με αποδοση παραπανω απω την Ζ με νερα με βλεπε με κυαλια η ζ.Οσο για αυτο πυ λεει ο Ορεστις εχει μεγαλο δικιο.Ποιος θα παει να δωσει 3.000 οταν μπορει με 2.000 να παρει 2black και να της ριχνει στα αυτια.Και αλλο ενα σεναριο οταν με 1.500 και λιγοτερα κουμπωνεις 3χ290-χ και κλεινεις σπιτια!

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Ας στρωσει η πρασινη κωλο να φτιαξει κανα οδηγο ανθρωπινο για το sli και ας αφησει τα 12gb και τα 4Κ

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
ಠ_ಠ
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Ας στρωσει η πρασινη κωλο να φτιαξει κανα οδηγο ανθρωπινο για το sli και ας αφησει τα 12gb και τα 4Κ

Χαβαλε κανω βρε αζα για τα 12gb vram και προφανως και τα 3000 ευρω ειναι αστεια τιμη:hehe:

Βεβαια καποιοι που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα μπορει να τσιμπησουν και 2 τετοιες δεν αμφιβαλω:p

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκρίσεις είναι κάπως. Θα πρέπει να γίνονται με βάση την τιμή/απόδοση ή την απόδοση μιας κάρτας με μια κάρτα.

Τώρα ότι δεν συμφέρει σαν overall απόδοση στα 3000€, αυτό εννοείτε...

Link to comment
Share on other sites

Χαβαλε κανω βρε αζα για τα 12gb vram και προφανως και τα 3000 ευρω ειναι αστεια τιμη:hehe:

Βεβαια καποιοι που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα μπορει να τσιμπησουν και 2 τετοιες δεν αμφιβαλω:p

4χιλ.Αγοραζω 4black και κανω κηδεια στην Ζχ4:happy2: βαζω και νερα και μου μενει και 1.5χιλιαρικο στην τσεπη

Link to comment
Share on other sites

Γελαω απο την ωρα που ειδα την ανακοινωση! Ετσι μου 'ρχεται να παρω ακομα μια Titan Black μεταχειρισμενη και να σπαω πλακα με τα 3 χιλιαρικα που κοστολογησαν την GTΖ

ΥΓ.

Εχει αγορασει κανεις Black για να την βρω μεταχειρισμενη?

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Βγάζεις μια ΤΙΤΑΝ Ζ και ξαφνικά η ΤΙΤΑΝ BLACK δείχνει ποιο normal τιμολογιακά. Οπότε πουλάς ποιο πολλές Black και ταυτόχρονα καθιερώνεις τα $1000 ως "normal" και μερικώς έστω "αποδεκτή", αντί για εντελώς απαράδεκτη, τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Βγάζεις μια ΤΙΤΑΝ Ζ και ξαφνικά η ΤΙΤΑΝ BLACK δείχνει ποιο normal τιμολογιακά. Οπότε πουλάς ποιο πολλές Black και ταυτόχρονα καθιερώνεις τα $1000 ως "normal" και μερικώς έστω "αποδεκτή", αντί για εντελώς απαράδεκτη, τιμή.

Ας κανει κανα αστειο να βγαλει και μαξγουελ σε τετοια τιμη και θα δεις πως ολοι σιγα σιγα θα αλλαξουν μονοπατι προς κοκκινη μερια.....Γιατι ετσι οπως το παει η nvidia ειναι η τα σκας οσο οσο επειδη ετσι μου αρσει η απλα δεν παιζεις!!!

image.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ντε και καλα επιδοσεις Ζ με λιγοτερα απο τα μισα χρηματα παιρνεις 2χ780ti και εχεις τις ιδιες αν οχι καλυτερες επιδοσεις.

Ετσι οπως ειναι η αγορα σημερα υπαρχουν καρτες για ολες τις τσεπες και για ολα τα γουστα.

Και η Bugatti Veyron κοστιζει πανω απο 1.500.000 ευρω τι να κανουμε τωρα, δεν ειναι για ολους.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ντε και καλα επιδοσεις Ζ με λιγοτερα απο τα μισα χρηματα παιρνεις 2χ780ti και εχεις τις ιδιες αν οχι καλυτερες επιδοσεις με την Ζ.

Ετσι οπως ειναι η αγορα σημερα υπαρχουν καρτες για ολες τις τσεπες και για ολα τα γουστα.

Και η Bugatti Veyron κοστιζει πανω απο 1.500.000 ευρω τι να κανουμε τωρα, δεν ειναι για ολους.

Mπα με λιγοτερα εγω προσωπικα κουμπωνω αλλη μια kpe και κανω παρτυ χωρις Ζ ....αλλα δεν λεει γιατι το sli πλεον δεν δουλευει καλα σε ολους τους τιτλους οπως καποτε που ειχε τουμπανο scalling

Link to comment
Share on other sites

....αλλα δεν λεει γιατι το sli πλεον δεν δουλευει καλα σε ολους τους τιτλους οπως καποτε που ειχε τουμπανο scalling

Αρα ουτε η Ζ θα δουλευει σωστα αφου sli ειναι.:p

Maxwell τωρα, παει τελειωσε το gk110, δεν πιστευω να παρεις και απο αυτη καμια στο τελος?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρα ουτε η Ζ θα δουλευει σωστα αφου sli ειναι.:p

Maxwell τωρα, παει τελειωσε το gk110, δεν πιστευω να παρεις και απο αυτη καμια στο τελος?:p

Το ιδιο ισχυει και για Ζ ειχα sli και ειδα πως δουλευε με τους τελευταιους οδηγους:tomato:

Οχι μενω με kpe και μετα εαν αξιζει και ειναι σε νορμαλ τιμη ο maxwell το βλεπουμε.Sli παντος δεν κανω, χανεις πολλα χρηματα στην πωληση αργοτερα.Και με μια καρτα στην αναλυση που παιζω εγω 1440p ειμαι τρικαλα!

Link to comment
Share on other sites

Αρα ουτε η Ζ θα δουλευει σωστα αφου sli ειναι.:p

Maxwell τωρα, παει τελειωσε το gk110, δεν πιστευω να παρεις και απο αυτη καμια στο τελος?:p

Παντος 3.000 για Τιταν Ζ δεν δινω.... για λαμπατο ενισχυτη ειμαστε τωρα :sarcastic::sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειχα δει τα scores 680 vs 580 και η φαση ηταν Μ.Ο. ενα 15-20% επανω. Δε θα ψηθω ιδιαιτερα να παρω 880 αν εχει τετοια διαφορα, ειδικα απο τη στιγμη που εχω και OC στην Titan Black

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειχα δει τα scores 680 vs 580 και η φαση ηταν Μ.Ο. ενα 15-20% επανω. Δε θα ψηθω ιδιαιτερα να παρω 880 αν εχει τετοια διαφορα, ειδικα απο τη στιγμη που εχω και OC στην Titan Black

...δεν θυμασαι πολυ καλα!

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.