Jump to content



RMA κάρτας γραφικών από Msystems


Zenor

Recommended Posts

Απο τα γραφομενα, θεωρω οτι δεν υπήρχε βασικό θέμα με το κατάστημα.

Δεν νομίζω οτι στην ουσία αυτό ειναι υπεύθυνο για την έυρεση της τεχνικής βλάβης ενος ευαίσθητου και πολύπλοκου προιοντος.

Παρόλα αυτά ,φάνηκε στην επικοινωνία σας οτι δεν έδειξε τάση στρουθοκαμηλισμού και οντως έπραττε αυτα που σας ανακοίνωνε αναλαμβάνοντας την διαχείριση του ολου θέματος/βλάβης (οπως και νομικα ισως επρεπε).Αλλα καταστήματα πιθανότατα σας εστελναν κατευθειαν στον αντιπρόσωπο με πιθανότατα χειρότερο τελικό αποτέλεσμα (τα καλά καταστήματα που τζιράρουν εχουν αλλους μοχλούς πίεσης)

Και παρολη την "ταλαιπωρία" (δεν το αναφερω ειρώνικα, αν σε εισαγωγικά) βρέθηκε λύση εστω και σε εναν μηνα (δύσκολο να ηταν θ.εμα 1-2 ημερών οπως αναφερεται.Εδω ενα λαπτοπ πας στην lenovo/acer/sony και στο επιστρεφουν minimum 30 μερες) προσφεροντας ανώτερο μοντέλο και "δωράκι".

Εγω θα ανοιγα νήμα λεγοντας ευχαριστώ στην msystems.

Και απο αυτα που βλέπω ,σαν τακτικός πλεον, πελάτης τους , ειναι οτι η γενικοτερη συμπεριφορά τους ειναι σχεδον υποδειγματική.

Μου το εχουν αποδείξει με αμεσες αλλαγες προιοντων (δισκων,usb stick) καθως και με αμεσες απαντήσεις στα email μου.

ΥΓ.Δεν εχω καμμια σχέση με το κατάστημα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply
για μια ακόμα φορά λοιπόν το ηθικό δίδαγμα είναι πως όταν πρόκειται για υπολογιστή - εργαλείο δουλειάς δεν παίρνουμε κομμάτια και στήνουμε μηχάνημα ΑΛΛΑ αγοράζουμε ένα έτοιμο επώνυμο υπολογιστή με on site υποστήριξη και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

εάν επιτρέπεται, ποια είναι η δουλειά η οποία απαιτούσε την 660ti και αντί να μείνεις χωρίς υπολογιστή ένα μήνα δεν αγόρασες μία vga των 30 ευρώ; (πέρα από το γεγονός ότι η μητρική σου έχει ωραιότατα DVI & VGA & HDMI)

Το ηθικό δίδαγμα δυστυχώς δεν είναι αυτό. Δεν μπορεί να παίρνει σε ένα κατάστημα τόσο καιρό να λύσει ένα τόσο απλό πρόβλημα σε ένα προϊόν με 3 έτη εγγύηση και γενικά να λαμβάνω τις απαντήσεις που έλαβα από μέρους τους όταν εγώ(χωρίς να παριστάνω κάποιον) έχω διαγνώσει το πρόβλημα το οποίο είναι πολύ σύνηθες και έχω βγάλει ένα συμπέρασμα για το οποίο είμαι σίγουρος.

Το κάθε κατάστημα δεν γνωρίζει αν εγώ ασχολούμαι με την τεχνολογία και μπορεί να μου πει ότι δικαιολογίες θέλει πόσο μάλλον όταν δεν έχω περάσει ο ίδιος από το κατάστημα για να το ελέγξουμε μαζί το προϊόν.

Στην τελική η Corsair που είναι και στην Ολλανδία έκανε λιγότερες μέρες να μου λύσει το πρόβλημα σε προβληματική ψύκτρα. Εδώ οι άνθρωποι μου έστειλαν την καινούρια πρώτα πριν στείλω την ελαττωματική κάνοντας hold στην πιστωτική κάρτα - γιατί δεν μπορούν να κάνουν κάτι ανάλογο τα ελληνικά καταστήματα.

Δυστυχώς έχει να κάνει με την χώρα μας και τον επαγγελματισμό σε κάποιους τομείς.

Και απο αυτα που βλέπω ,σαν τακτικός πλεον, πελάτης τους , ειναι οτι η γενικοτερη συμπεριφορά τους ειναι σχεδον υποδειγματική.

Μου το εχουν αποδείξει με αμεσες αλλαγες προιοντων (δισκων,usb stick) καθως και με αμεσες απαντήσεις στα email μου.

ΥΓ.Δεν εχω καμμια σχέση με το κατάστημα :p

Μα και εγώ την ίδια εντύπωση είχα για το κατάστημα και το γράφω στο πρώτο ποστ.

Δεν ξέρω όμως αν θα έλεγαν το ίδιο αν είχαν στείλει και αυτοί το προϊόν πίσω με courrier π.χ και αντιμετώπιζαν μια παρόμοια κατάσταση με την δική μου.

Μπορεί αυτό να έτυχε επειδή είναι η περίπτωση του προϊόντος τέτοια και έχει να κάνει και με άλλους εκτός από το κατάστημα - όπως τον προμηθευτή και την κατασκευάστρια εταιρία.

Οφείλουν όμως να είναι σε όλα σωστοί - αν δηλαδή δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν γρήγορα και σωστά έναν πελάτη επειδή μπαίνουν στην μέση προμηθευτές ή κανονισμοί από την κατασκευάστρια εταιρία τότε ας επιλέξουν άλλα προϊόντα.

Επίσης για να μην μπλέκουν σε τέτοιες καταστάσεις θα μπορούσαν να μην δέχονται την αποστολή του προϊόντος με courrier αλλά να υποχρεώνεται ο πελάτης να το παραδώσει στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει ακριβώς το ίδιο με εμένα για ένα ποντίκι MS, με έβαλαν να μιλάω εγώ με την MS για την αντικατάσταση γιατί λέει αυτή είναι η πολιτική της.

Που ακριβώς είναι το περίεργο; Αν αγόραζες ένα Dell laptop με την Dell θα σε έβαζαν να μιλήσεις. Σε πολλές εταιρείες ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σωστοί είναι. Εγιναν 2 αποστολές εκτός αν θες να μετρήσουμε τις μέρες απο τη πρώτη αποστολή.

Κοιτα, η αληθεια ειναι οτι οι μερες μετρανε απο την πρωτη αποστολη ετσι οπως υπωθηκαν τα πραγματα, γιατι το ιδιο προβλημα προυπηρχε και εξακολουθησε να υπαρχει, ασχετα αν -δεν γνωριζουμε το γιατι- δεν καταφεραν να το διαγνωσουν οι τεχνικοι του καταστηματος (χωρις να τους ριχνω καμια ευθυνη φυσικα γι αυτο, αφου ως τεχνικος γνωριζω τι θα πει "βλαβη-φαντασμα" και πως σε εκθετει για πλακα μια τετοια χαζομαρα).

Το θεμα ειναι πως -ετσι οπως γραφτηκε η ιστορια- το καταστημα αν και φερθηκε σε καποια σημεια παραπανω απο αψογα, εκανε ενα μεγαλο φαουλ: δεν εδωσε μια καρτα προσωρινης αντικαταστασης.

Αν το ειχε κανει δε νομιζω να υπηρχε αυτο το ποστ.

Επισεις απο την αλλη αν το ειχε κανει -δεδομενου οτι δε μιλαμε για καταστημα διαμετρηματος "Πλαισιο" κτλ- πιθανων να μην υπηρχε πια το καταστημα! οποτε ειναι λιγο μπερδεμα ...

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι το περίεργο; Αν αγόραζες ένα Dell laptop με την Dell θα σε έβαζαν να μιλήσεις. Σε πολλές εταιρείες ισχύει αυτό.

Να προσθέσω LG Samsung

Κατευθείαν με το σέρβις της αντιπροσωπείας, και καμία σχέση με το κατάστημα πώλησης.

Link to comment
Share on other sites

Επισεις απο την αλλη αν το ειχε κανει -δεδομενου οτι δε μιλαμε για καταστημα διαμετρηματος "Πλαισιο" κτλ- πιθανων να μην υπηρχε πια το καταστημα! οποτε ειναι λιγο μπερδεμα ...

Αν ένα κατάστημα θέλει να χρησιμοποιήσει μία τέτοια πολιτική για κάποια προϊόντα του(τα οποία είναι απαραίτητα για την λειτουργία ενός Η/Υ π.χ)

μπορεί να το κάνει με διάφορους τρόπους όπως αυτός που αναφέρω παραπάνω με την Corsair.

Χωρίς να βγαίνει χαμένο το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, η αληθεια ειναι οτι οι μερες μετρανε απο την πρωτη αποστολη ετσι οπως υπωθηκαν τα πραγματα, γιατι το ιδιο προβλημα προυπηρχε και εξακολουθησε να υπαρχει, ασχετα αν -δεν γνωριζουμε το γιατι- δεν καταφεραν να το διαγνωσουν οι τεχνικοι του καταστηματος (χωρις να τους ριχνω καμια ευθυνη φυσικα γι αυτο, αφου ως τεχνικος γνωριζω τι θα πει "βλαβη-φαντασμα" και πως σε εκθετει για πλακα μια τετοια χαζομαρα).

Το θεμα ειναι πως -ετσι οπως γραφτηκε η ιστορια- το καταστημα αν και φερθηκε σε καποια σημεια παραπανω απο αψογα, εκανε ενα μεγαλο φαουλ: δεν εδωσε μια καρτα προσωρινης αντικαταστασης.

Αν το ειχε κανει δε νομιζω να υπηρχε αυτο το ποστ.

Επισεις απο την αλλη αν το ειχε κανει -δεδομενου οτι δε μιλαμε για καταστημα διαμετρηματος "Πλαισιο" κτλ- πιθανων να μην υπηρχε πια το καταστημα! οποτε ειναι λιγο μπερδεμα ...

ερχεσαι στα λόγια μου οσιαστικά.

Απλά δεν υπήρχε λόγος προσωρινής κάρτας αν το δεις ως λειτουργικότητα. Το pc έχει VGA απο cpu αν μιλάμε γι' αυτό της υπογραφής. Απλά έχει εκνευριστεί για τον ένα μήνα της όλης ιστορίας. Και εγώ θα είχα εκνευριστεί όπως είπα δε διαφωνώ. Απλά δεν μπορείς να συγκρίνεις msystems με corsair σε θέμα RMA

Για να μη το πάω παραπέρα και πούμε ότι αν Ελληνικό κατάστημα ζητούσε να χρεώσει πιστωτική κάρτα μέχρι να γίνει το RMA θα ακούγαμε άλλα πάλι.

Τεσπα είπα ότι είχα να πω. Καλή συνέχεια εύχομαι στο παλικάρι και να μη ξαναχρειαστεί ποτέ RMA.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι το περίεργο; Αν αγόραζες ένα Dell laptop με την Dell θα σε έβαζαν να μιλήσεις. Σε πολλές εταιρείες ισχύει αυτό.

Ας το έλεγαν από την αρχή αντί να μου πουν να τους το πάω, να μου πουν να πάω να το πάρω πίσω, να το αλλάξω και να τους το ξαναπάω για να μου το αλλάξουν με άλλο.

Το χειρότερο Χ το έφαγαν με την κουτοπονηριά του υπεύθυνου του Service.

Link to comment
Share on other sites

ερχεσαι στα λόγια μου οσιαστικά.

Απλά δεν υπήρχε λόγος προσωρινής κάρτας αν το δεις ως λειτουργικότητα. Το pc έχει VGA απο cpu αν μιλάμε γι' αυτό της υπογραφής

χμμμ και ναι και οχι, αφου μιλαμε για intel γραφικα που ειναι θεωρητικα και πρακτικα πολυ υποδεεστερα των nvidia.

Τωρα οσον αφορα τη λειτουργικοτητα... Αυτο εξαρταται απο το τι χρηση το ηθελε.

Αν μιλαμε για σερφαρισμα και κειμενογραφο, οκ, λειτουργικοτατο ακουγεται, αν μιλαμε για gaming τοτε ειναι αχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για σερφαρισμα και κειμενογραφο, οκ, λειτουργικοτατο ακουγεται, αν μιλαμε για gaming τοτε ειναι αχρηστο...

μα όλο το θέμα είναι ότι το PC το χρησιμοποιεί για δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά τα λέτε και μπράβο στο κατάστημα και από μένα που έδωσε στην ουσία αποζημίωση και με το παραπάνω για αυτόν τον χαμένο μήνα.

Μιλώντας όμως γενικότερα για παρόμοια περιστατικά, 1 μήνας, ειδικότερα για ένα επαγγελματία, δεν ισούται απλά με εκνευρισμό. Δε πα να έδιναν 2 κάρτες και 10 δώρα μετά από ένα μήνα, το αποτέλεσμα για έναν επαγγελματία θα ήταν καταστροφικό και προφανώς θα αναγκαζόταν να αγοράσει νέα κάρτα ΑΜΕΣΑ για να κάνει την δουλειά του.

Τα μαγαζιά στο ελλάντα χάνουν από την προσωπική σχέση πελάτη-καταστήματος και όπως είπα και σε άλλο thread, θα έπρεπε να κάνουν πίπες, με το συμπάθειο, στους πελάτες και ακόμα πιο πολύ στους επαγγελματίες. Ασχέτως του κέρδους που μπορεί να βγάζουν από μια κάρτα των 300 ευρώ πχ, ο τρόπος αντιμετώπισης στην λύση τέτοιων προβλημάτων ειδικά με επαγγελματίες πελάτες είναι πολύ πιο σημαντικός από απλά να τηρούν μια χρονοβόρα διαδικασία επιστροφής στον προμηθευτή κλπ κλπ για να έχουν τον κώλο τους καλυμμένο σε περίπτωση δεν είναι εντός εγγύησης η ζημιά.

Όπως σωστά αναφέρθηκαν κάποιοι, δεν με νοιάζει ούτε με αφορά πώς δουλεύει ο προμηθευτής, που είναι, ποιός είναι κλπ, εγώ αγόρασα κάτι από σένα, πέρασε η DOA προθεσμία και χάλασε μετά, πάρτο πίσω και φέρτο μου πίσω φτιαγμένο ή δώσε μου κάτι να κάνω την δουλειά μου ΣΥΝΤΟΜΑ και όχι σε 2 βδομάδες. Το χρονικό διάστημα που ορίζει ο νόμος είναι απαγορευτικό για περιπτώσεις επαγγελματιών.

Επίσης το ρίσκο να εμπλέκεται ο πελάτης στην ζημιά είναι στατιστικά πάρα πολύ μικρό και γιαυτό και πρέπει να το αναλαμβάνει το κατάστημα, είτε προσφέροντας άμεση αντικατάσταση είτε κάτι προσωρινό ώστε να κάνει την δουλειά του ο πελάτης. Αν δεν απορροφήσει την στατιστικά μικρή πιθανότητα ζημιάς το κατάστημα, που βγάζει κέρδος από αυτό που κάνει, ποιός θα την απορροφήσει? Οι πελάτες? Θα τους χάσει, πολύ απλά. Νοοτροπία αρπακόλας, κλασική συνταγή που δυστυχώς ακόμα υπάρχει σε μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

μα όλο το θέμα είναι ότι το PC το χρησιμοποιεί για δουλειά

ε και? μπορει να ειναι game developer ή reviewer, αυτο δεν ειναι δουλεια?

Πηρα τα δυο ακραια παραδειγματα, (του οκ και του αχρηστου) ομως υπαρχουν απειρα ενδιαμεσα που εχουν την ταμπελα "δυσλειτουργικο"

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω καν την υπαρξη αυτου του τοπικ

ειδικα ο τιτλος "ασχημη εμπειρια"

νταξ , η ολη υποθεση καθυστερησε παραπανω απο το συνηθισμενο

αλλα δικαιωθηκες οπως επρεπε

σου ζητησαν και συγνωμμη

σου εδωσαν και παιχνιδακι

πηρες και καλυτερη εκδοση καρτας

για αυτο και εμενα μου φαινεται πολυ εγωιστηκο εκ μερους σου , πιο πολυ να το τιμησεις επρεπε , που αλλος κοσμος τυρανιετε για τετοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας όμως γενικότερα για παρόμοια περιστατικά, 1 μήνας, ειδικότερα για ένα επαγγελματία, δεν ισούται απλά με εκνευρισμό. Δε πα να έδιναν 2 κάρτες και 10 δώρα μετά από ένα μήνα, το αποτέλεσμα για έναν επαγγελματία θα ήταν καταστροφικό και προφανώς θα αναγκαζόταν να αγοράσει νέα κάρτα ΑΜΕΣΑ για να κάνει την δουλειά του.

Μιλώντας γενικά και όχι για την συγκεκριμένη περίπτωση, επαγγελματίας δεν είναι αυτός που χρησιμοποιεί κάποιο προϊόν επαγγελματικά, αλλά αυτός που αγοράζει επαγγελματικό προϊόν και κυρίως επαγγελματική υποστήριξη!

Δεν μπορεί να έχεις την απαίτηση για διαφορετική/καλύτερη/ταχύτερη αντιμετώπιση στο προϊόν που αγόρασες σε υπερπροσφορά μόνο και μόνο επειδή δηλώνεις επαγγελματίας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά τα λέτε και μπράβο στο κατάστημα και από μένα που έδωσε στην ουσία αποζημίωση και με το παραπάνω για αυτόν τον χαμένο μήνα.

Μιλώντας όμως γενικότερα για παρόμοια περιστατικά, 1 μήνας, ειδικότερα για ένα επαγγελματία, δεν ισούται απλά με εκνευρισμό. Δε πα να έδιναν 2 κάρτες και 10 δώρα μετά από ένα μήνα, το αποτέλεσμα για έναν επαγγελματία θα ήταν καταστροφικό και προφανώς θα αναγκαζόταν να αγοράσει νέα κάρτα ΑΜΕΣΑ για να κάνει την δουλειά του.

Τα μαγαζιά στο ελλάντα χάνουν από την προσωπική σχέση πελάτη-καταστήματος και όπως είπα και σε άλλο thread, θα έπρεπε να κάνουν πίπες, με το συμπάθειο, στους πελάτες και ακόμα πιο πολύ στους επαγγελματίες. Ασχέτως του κέρδους που μπορεί να βγάζουν από μια κάρτα των 300 ευρώ πχ, ο τρόπος αντιμετώπισης στην λύση τέτοιων προβλημάτων ειδικά με επαγγελματίες πελάτες είναι πολύ πιο σημαντικός από απλά να τηρούν μια χρονοβόρα διαδικασία επιστροφής στον προμηθευτή κλπ κλπ για να έχουν τον κώλο τους καλυμμένο σε περίπτωση δεν είναι εντός εγγύησης η ζημιά.

Όπως σωστά αναφέρθηκαν κάποιοι, δεν με νοιάζει ούτε με αφορά πώς δουλεύει ο προμηθευτής, που είναι, ποιός είναι κλπ, εγώ αγόρασα κάτι από σένα, πέρασε η DOA προθεσμία και χάλασε μετά, πάρτο πίσω και φέρτο μου πίσω φτιαγμένο ή δώσε μου κάτι να κάνω την δουλειά μου ΣΥΝΤΟΜΑ και όχι σε 2 βδομάδες. Το χρονικό διάστημα που ορίζει ο νόμος είναι απαγορευτικό για περιπτώσεις επαγγελματιών.

Επίσης το ρίσκο να εμπλέκεται ο πελάτης στην ζημιά είναι στατιστικά πάρα πολύ μικρό και γιαυτό και πρέπει να το αναλαμβάνει το κατάστημα, είτε προσφέροντας άμεση αντικατάσταση είτε κάτι προσωρινό ώστε να κάνει την δουλειά του ο πελάτης. Αν δεν απορροφήσει την στατιστικά μικρή πιθανότητα ζημιάς το κατάστημα, που βγάζει κέρδος από αυτό που κάνει, ποιός θα την απορροφήσει? Οι πελάτες? Θα τους χάσει, πολύ απλά. Νοοτροπία αρπακόλας, κλασική συνταγή που δυστυχώς ακόμα υπάρχει σε μεγάλο βαθμό.

Οι σοβαροί επαγγελματίες δεν αγοράζουν Build to order PCs και προτιμούν επώνυμα με on site υποστήριξη ακόμα και κάπως χειρότερων δυνατοτήτων ακριβώς για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Σε αυτό το κομμάτι η HP τουλάχιστον κάνει καλή δουλειά αν και έχω λίγο καιρό να ασχοληθώ. Το έθιξαν και παραπάνω ότι η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών στο 90% των περιπτώσεων καλύπτει τις καθημερινές ανάγκες μιας επιχείρησης. Επιπλέον μην νομίζεις ότι home user και επαγγελματίας έχουν την ίδια αντιμετώπιση στο service. Από όσο θυμάμαι είναι ξεχωριστά τμήματα στις περισσότερες αντιπροσωπείες με το home τμήμα να έχει σαφώς μεγαλύτερους χρόνους αναμονής από το εταιρικό.

Link to comment
Share on other sites

για μια ακόμα φορά λοιπόν το ηθικό δίδαγμα είναι πως όταν πρόκειται για υπολογιστή - εργαλείο δουλειάς δεν παίρνουμε κομμάτια και στήνουμε μηχάνημα ΑΛΛΑ αγοράζουμε ένα έτοιμο επώνυμο υπολογιστή με on site υποστήριξη και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

εάν επιτρέπεται, ποια είναι η δουλειά η οποία απαιτούσε την 660ti και αντί να μείνεις χωρίς υπολογιστή ένα μήνα δεν αγόρασες μία vga των 30 ευρώ; (πέρα από το γεγονός ότι η μητρική σου έχει ωραιότατα DVI & VGA & HDMI)

To αυτό και το τίποτα περισσότερο / λιγότερο άσχετα άν έχουμε ξεφύγει λίγο οφ τόπικ.

Σε 2 βδομάδες χάνω ΜΙΣΟ μηνιάτικο. Αν είναι η δουλειά μου ομολογώ θα πρέπει να έχω next day support σπίτι μου χωρί μα-μου-κύριες-θα-δω-αν-έχω-σουτζουκάκια-σήμερα.

Οπότε αν όντως βγάζεις το ψωμί σου απο εκεί σκέψου το και αλλιώς.

Αν παίζεις diablο 3 αν και καταλαβαίνω απολύτως το frustration σου (δεν σε κοροϊδεύω φυσικά) καμιά φορά θα τύχει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τέτοια θέματα πρέπει να περνάνε από έγκριση ΔΟΛ και μετά να αναρτώνται. Ντάξ είπαμε, νομίζω κάπου παραγίνεται το θέμα με τα παράπονα.

Κοίτα, ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που λέει. Το ιντερνετ καλώς ή κακώς δεν είναι ανώνυμο και ο καθένας έχει το δικαίωμα της έκφρασης άποψης. Τώρα το τι αποτέλεσμα θα έχει αυτό, είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρε παίδες κάπου να υπάρχει ένα μέτρο. Να πεις την εμπειρία σου, όταν έχει να προσφέρει κάτι. Εδώ ποιο το νόημα του νήματος ακριβώς;

Εκτός αν τα μαζεύουμε να γίνουν πολλά ώστε να γίνει και το Μ blacklisted. Δεν έγινε κάτι που "έριξε" τον πελάτη στο φινάλε, εκτός από μια μίνι ταλαιπωρία, που επιπλέον δεν διευκρινίζεται αν κόστισε και σε χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.