Jump to content



Επαναφορα password gmail


Recommended Posts

Χαιρετω και μπαινω κατευθειαν στο θεμα.

Σε λαπτοπ που γινοταν της "γυναικειας χρησης το καγκελο", μπηκε ταξη, προγραμματα σωστα κλπ.

Το λαπτοπ ειναι toshiba με win 7 home edition.

Αφου ρωτησα αν υπαρχει καποιο password πουθενα αποθηκευμενο του στυλ "μπαινω στο ταδε site και κανει login κατευθειαν κλπ" (βαριομουνα να ψαχνω mozilla stored passwords κλπ) και πηρα αρνητικη απαντηση απο την κατοχο, προχωρησα ελευθερα σε καθαρισμο του συμπαντος, απο registry cache κλπ μεχρι 1002 αχρηστα προγραμματα.

Θυμαμαι καθαρα οτι εκανα uninstall το mozilla thunderbird, χωρις να υποψιαστω οτι ηταν στημενο το ολο σετ να βλεπει τα email της η κατοχος στο pc, να στελνει mails απο εκει κλπ κλπ..και φυσικα καποιος ειχε βαλει το username kai password κααααποτε, ολα ηταν στο default, η κατοχος ποτε δεν πηρε γραμμη οτι εμπαινε με username kai password....(ελπιζω οτι καταλαβαινομαστε) για τα περαιτερω.

Θα πει καποιος, καλα και εσυ γιατι το εβγαλες?

Απο αυτο το λαπτοπ ειχαν περασει 40 περαστικοι και ο καθενας εκανε "οτι ηθελε" αφηνε και κατι.. και μετα εμενε εκει για παντα. Η κατοχος δεν μου ειπε ποτε, ξερεις..αυτο μην το βγαλεις το χρησιμοποιω..(Γενικα δεν τοχει με τα πι-σι).

Επισης πιστευα οτι πηγαινε στην σελιδα του gmail εκανε login και μετα εκανε οτι ηθελε με τα mails της..

Και για να μη σας κουραζω αλλο...υπαρχει καμμια περιπτωση να βρεθει με καποιο τροπο το password αν τυχον κανω ξανα install τον thunderbird με κανενα "κολπο" κλπ?

Εχω δοκιμασει να μπω σε web mail του gmail και να ξεκινησω τη διαδικασια του "ξεχασα το password", αλλα 9 στις 10 ερωτησεις που μου κανει..για να βεβαιωθει οτι ειμαι "εγω" η κατοχος του mail, η κατοχος δεν τις θυμαται καθολου (προφανως αλλος της ειχε φτιαξει το mail)..και αυτο ειχε γινει το 2010..

Το μονο που μπορει να βοηθησει ειναι οτι οντως εχω 5 mail διευθυνσεις γνωστων της που επικοινωνουσε με mail μαζι τους, οποτε δειχνει κατι αυτο, αλλα στην ολη γενικη εικονα αυτο ειναι σταγονα στον ωκεανο, καθως φτανοντας στο τελος των ερωτησεων απο το gmail, μου λεει οτι δεν εχεις αρκετα στοιχεια ...για να προχωρησουμε σε διαδικασια υπενθυμισης/ανανεωσης password.

Υπαρχει καμμια ελπιδα? ή το χασαμε το Mail πατριωτη, με ολα τα mails μεσα κλειδωμενα για παντα και παμε για νεο λογαριασμο αναγκαστικα?

Ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας.

Υ.Γ.

Προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει ελπιδα, απλα ρωταω μηπως ξερει καποιος κατι που δεν ξερω εγω.

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση. όταν απεγκατέστησες το thunderbird, το προφίλ σβήστηκε ή είναι εκεί?

Profile folder - Thunderbird - MozillaZine Knowledge Base

Thunderbird stores all personal information such as messages, address books and configuration settings in a folder called the profile. A profile can have one or more accounts for mail, RSS, news, etc. Thunderbird doesn't delete a profile when uninstalling, upgrading or re-installing (it is stored in a directory outside of your program directory), but to avoid any risk of accidentally affecting or deleting it as a side effect of an update it is a good idea to backup your profile.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το offtopic , αλλα μου θυμησε μια πελατισσα που :

θελω το τηλεφωνο της google γτ η κορη μου ξεχασε το password απο το μαιλ της και θελει να στειλει μαιλ στον καθηγητη της.βεβαια δεν ελειπε και η ερωτηση αν το γνωριζουμε εμεις.

:hehe: :hehe:

Υ.Γ σε υπηρεσια τηλ.καταλογου δουλευω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο κινητο android που να "τρεχει" με αυτον τον λογαριασμο?

Αν ναι, τοτε κανε απο το κινητο συνδεση του gmail με το τηλεφωνικο νουμερο του κινητου και ξεκινα μετα απο το site την ανακτηση του κωδικου προσβασης. Απλα θα σου στειλει ενα μηνυμα και ετσι θα ξεπερασεις τις ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση. όταν απεγκατέστησες το thunderbird, το προφίλ σβήστηκε ή είναι εκεί?

Profile folder - Thunderbird - MozillaZine Knowledge Base

Επανερχομαι για να πω πως με την βοηθεια του φιλου εβγαλα ακρη.

Εκανα και ξανα install τον Thunderbird και λογω του οτι το profile υπηρχε οντως στο appdata...κλπ ολα λειτουργησαν τελεια.

Σας ευχαριστω ολους και ιδιαιτερα τον Grigas που μονο ..χαζη δεν ηταν η ερωτηση του, μου ανοιξε τα ματια καθως δεν ασχολουμαι με τον thunderbird και πολυ.

Παρακαλω το θεμα να κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γεια σε ολους και μπαινω κατευθειαν στο θεμα μου  πριν 2 χρονια ειχα δυο καναλια στο youtube και εκανα βιντεακια   και μια μερα ηταν κατι παιδια μικρα ηταν  στο σπιτι μουκαι εγω επρεπαι να κρυψω το κινιτο μου ετσι πηρα μια νοπη πετσετα  που ηταν διπλα μου και την εβαλα πανω και επιδη η πετσε τα ηταν νοπη , πατησε στις ρυθμισεις ,πατησε αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα και πατησε επανα φορα εργοστασιακων δεδομενων  και εγω οταν πηγα να πατησω στο κουμπακι ηταν απανεργοπιημενο και εγω ειπα λογικα εκλεισε απο μονο του και μου εγραφε κατι εκει δεν θυμαμε και το εφτιαξα και οταν μπηκα ειχαν αλαξει τα παντα και οταν μπηκα στο youtube δεν ημου συνδεμενη με τα δυο μου καναλια και ετσι λοιπον εφτιαξα εναν αλλο λογαργιασμο και εβλεπα τα βιντεο μου στο youtube και  ημουν ξεφτιλα και προσπαθω εδω και δυο χρονια αλλα δεν μπορω μπορει καπιος να με βοειθησει να ξαναμπω σε αυτα τα δυο καναλια θα ευγενικο εκ μερους ας να βοειθεισεται ενα συναθροπο. τα καναλια τα θελω γιανα διαγραψω τα βιντεο στο youtube αλλα δεν μπορω και τα δυο το λενε το ενα το λενε twety fun και το αλλο lol lol το twety fun ειναι το πρωτο με το σκυλο που ειναι πρασινα ολα και τοlol ειναι με ενα ανθρωπο και θα δειτε δυο βιντεο το ενα αρωστο γατουλις και το αλλο συγκινιτικο βιντεο.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Twety fun έγραψε:

Γεια σε ολους και μπαινω κατευθειαν στο θεμα μου  πριν 2 χρονια ειχα δυο καναλια στο youtube και εκανα βιντεακια   και μια μερα ηταν κατι παιδια μικρα ηταν  στο σπιτι μουκαι εγω επρεπαι να κρυψω το κινιτο μου ετσι πηρα μια νοπη πετσετα  που ηταν διπλα μου και την εβαλα πανω και επιδη η πετσε τα ηταν νοπη , πατησε στις ρυθμισεις ,πατησε αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα και πατησε επανα φορα εργοστασιακων δεδομενων  και εγω οταν πηγα να πατησω στο κουμπακι ηταν απανεργοπιημενο και εγω ειπα λογικα εκλεισε απο μονο του και μου εγραφε κατι εκει δεν θυμαμε και το εφτιαξα και οταν μπηκα ειχαν αλαξει τα παντα και οταν μπηκα στο youtube δεν ημου συνδεμενη με τα δυο μου καναλια και ετσι λοιπον εφτιαξα εναν αλλο λογαργιασμο και εβλεπα τα βιντεο μου στο youtube και  ημουν ξεφτιλα και προσπαθω εδω και δυο χρονια αλλα δεν μπορω μπορει καπιος να με βοειθησει να ξαναμπω σε αυτα τα δυο καναλια θα ευγενικο εκ μερους ας να βοειθεισεται ενα συναθροπο. τα καναλια τα θελω γιανα διαγραψω τα βιντεο στο youtube αλλα δεν μπορω και τα δυο το λενε το ενα το λενε twety fun και το αλλο lol lol το twety fun ειναι το πρωτο με το σκυλο που ειναι πρασινα ολα και τοlol ειναι με ενα ανθρωπο και θα δειτε δυο βιντεο το ενα αρωστο γατουλις και το αλλο συγκινιτικο βιντεο  απλα πατιστε συγκινιτικο βιντεο και θα σατο βγα λει εκει γιανα το βγαλει α!  επισης εκανα ανακτηση αλλα  δεν εχω imail

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς όρισες!

Αρχικά δεν χρειάζεται να ξανα ποστάρεις ξανα και ξανα

Ο λόγος που δεν εχεις πάρει απάντηση είναι μάλλον το γεγονός ότι δεν μπορούμε από το κειμενο να καταλάβουμε το πρόβλημα

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να το ξανασυντάξεις γιατί εγώ προσωπικά δεν έβγαλα και πολύ άκρη από όσα διάβασα :) 

Link to comment
Share on other sites

Για σου συγνωμη που δεν σου μιλαγα τοσο καιρο ειναι επιδη ημουν αλλου τελος παντων για να μην πολυλογω ενοω: εχω εναν λογαριασμο τον οποιο εχω ξεχασει το gmail και αντι για gmail πρεπει να βαλω email αλλα δεν εχω βαλει email στον συγκεκριμενο λογαριασμο τι να κανω!?!?

 

Έγινε επεξεργασία από Twety fun
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλεις να πεις ότι έχεις ξεχάσει τον κωδικό στο gmail και σου ζητάει να βάλεις εναλλακτικό email για ανάκτηση κωδικού το οποιο δυστυχώς όταν έπρεπε δεν είχες δηλώση?
εάν ναι εγώ δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2017 at 10:03 ΜΜ, το μέλος trib έγραψε:

"Προεδρος Εδδεσαϊκού likes this post"

Αντιπρόεδρος*

Εδεσσαϊκού*

 

On 10/8/2017 at 5:45 ΜΜ, το μέλος Twety fun έγραψε:

Για σου συγνωμη που δεν σου μιλαγα τοσο καιρο ειναι επιδη ημουν αλλου τελος παντων για να μην πολυλογω ενοω: εχω εναν λογαριασμο τον οποιο εχω ξεχασει το gmail και αντι για gmail πρεπει να βαλω email αλλα δεν εχω βαλει email στον συγκεκριμενο λογαριασμο τι να κανω!?!?

 

Το μόνο που κατάλαβα είναι αυτό που κατάλαβε και ο Στάθης. Αν ξέχασες το Gmail σου, ξεχνάς και τον εν λόγω λογαριασμό. Αν είχες ξεχάσει απλά τον κωδικό, κάτι γινόταν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2017 at 4:17 ΜΜ, το μέλος Twety fun έγραψε:

Plese καποιος να μου απαντηση σας παρακαλω

 

On 1/10/2017 at 4:17 ΜΜ, το μέλος Twety fun έγραψε:

 

 

 

On 1/10/2017 at 4:17 ΜΜ, το μέλος Twety fun έγραψε:

Α! Και πως να διαγραψω τα 2 παραπανω αθρα?

 

On 1/10/2017 at 4:17 ΜΜ, το μέλος Twety fun έγραψε:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.