Jump to content



Μας κατασκοπεύει η Google ;


Recommended Posts

Και σε εμένα δεν έχει κάτι, έχω όμως το wifi and mobile network location off. Όταν χρησημοποιώ gps έχω και ανοιχτά δεδομένα για να κλειδώσει γρηγορότερα και πάλι δεν ειχα ιστορικο παρόλο που το location history ηταν ενεργοποιημένο. Dafuq δηλαδη, να θες να σε παρακολουθούν και να μην γίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Καλό είναι να είμαστε όλοι συνειδητοποιημένοι ότι tablets, κινητά, ms os σε desktop/laptop, αποτελούν, λιγότερο ή περισσότερο, το μακρύ χέρι της οποιασδήποτε υπηρεσίας, κρατικής ή ιδιωτικής, που ενδιαφέρεται για τα δεδομένα μας ή για τις κινήσεις μας.

Υπάρχουν οι δυνατότητες να τους κάνουμε τη ζωή πολύ δύσκολη, αλλά αυτό προϋποθέτει συγκεκριμένες γνώσεις που πρέπει να έχουν οι χρήστες. Δεν μας παρακολουθεί μόνο η google, λοιπόν, αλλά οι πάντες

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και μην νομιζετε οτι απενεργοποιωντας το mobile network location δεν μας παρακολουθουν...

απλα ειναι η ψευδαισθηση οτι εμεις δεν το βλεπουμε...

απο την αλλη τοσα εκατομυρια android κινητα, ποσοι υπολογιστες χρειαζονται για παγκοσμιας εμβελειας monitoring?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει στοκ τρια τετοια τηλεφωνα αλλαζεις προσοψη με ενα ταληρακι μπαταρια ταληρακι επισης.

Τα καινουρια τηλεφωνα ειναι απιστευτη χρονοπαγιδα, ασε που δεν βλεπω ο κολογερος,τα μιψροσκοπικα γραμματακια.λολ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Fsx1LZa6Qug]5140 5140i disassembly - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.