Jump to content



overclockers.uk


Jimaki MBG

Recommended Posts

Δεν έχω παραγγείλει αλλά αν στέλνει από UK τότε ΔΕΝ περνάει τελωνείο ... τουλάχιστον όσο είμαστε ακόμα στην Ε.Ε :p

το ηξερα οτι ηταν λιγο γκαφα η ερωτηση για το τελωνειο απλα δεν ξερω καθολου. οποτε τελωνεια ηπαρχουν μονο overseas να φανταστω. Εχεις ακουσει τιποτα για το καταστημα?εντυπωσεις ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ δεν ξέρω αν στέλνουν Ελλάδα, αλλά ξέρω ότι αυτό που αγόρασα απ΄αυτούς ήρθε την επόμενη μέρα στην πόρτα του σπιτιού μου, στο Ελσίνκι.

Χώρες με το βιοτικό επίπεδο της Φιλανδίας τις θέλουν για πελάτες...

Η αγορά της Ελλάδας φαντάζει (και είναι) πολύ μικρή σε σχέση με αυτές τις χώρες.

Ήρθε και η κρίση και βρήκαν και άλλοθι.........

Link to comment
Share on other sites

Χώρες με το βιοτικό επίπεδο της Φιλανδίας τις θέλουν για πελάτες...

Η αγορά της Ελλάδας φαντάζει (και είναι) πολύ μικρή σε σχέση με αυτές τις χώρες.

Ήρθε και η κρίση και βρήκαν και άλλοθι.........

Όταν ήμουν Αγγλία αγόραζα συχνά από την scan η οποία έστελνε και Ελλάδα (πάνω απο 10 χρόνια πριν). Στο διάστημα που ήμουν εκεί, σταμάτησε να στέλνει και όπως μου είχε πει ο εκπρώσοπός τους είχαν πολλά προβλήματα με τους Έλληνες πελάτες.

Δεν μπορώ να θυμιθώ ακριβώς πως γινόταν τότε η όλη ιστορία, αλλά δεν πληρωνόταν προκαταβολικά η εταιρία και έχαναν πολλά λεφτά από μη παραλαβές, "απάτες", κτλ. Γι αυτό το λόγο σταμάτησε και η αποστολλή προς Ελλάδα.

Το κατα πόσο ίσχυε κάτι τέτοιο, ή κατα πόσο ισχύει δεν μπορώ να το ξέρω, απλα μεταφέρω την απάντηση του τότε manager της scan.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν Αγγλία αγόραζα συχνά από την scan η οποία έστελνε και Ελλάδα (πάνω απο 10 χρόνια πριν). Στο διάστημα που ήμουν εκεί, σταμάτησε να στέλνει και όπως μου είχε πει ο εκπρώσοπός τους είχαν πολλά προβλήματα με τους Έλληνες πελάτες.

Δεν μπορώ να θυμιθώ ακριβώς πως γινόταν τότε η όλη ιστορία, αλλά δεν πληρωνόταν προκαταβολικά η εταιρία και έχαναν πολλά λεφτά από μη παραλαβές, "απάτες", κτλ. Γι αυτό το λόγο σταμάτησε και η αποστολλή προς Ελλάδα.

Το κατα πόσο ίσχυε κάτι τέτοιο, ή κατα πόσο ισχύει δεν μπορώ να το ξέρω, απλα μεταφέρω την απάντηση του τότε manager της scan.

...ναι είμαι σίγουρος ότι σίγουρα θα είχαν κάποιες περίεργες περιπτώσεις ''χαμένων'' δεμάτων οι οποίες τους οδήγησαν να σταματήσουν τις αποστολές στο Ελλαδιστάν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.