Jump to content



Power bank


Recommended Posts

Υποθέτω πως κάποιοι θα περίμεναν ένα follow-up, αλλά φοβάμαι ότι θα περιμένουν πολύ.

Η τιμή ήταν πολύ καλή για νάναι αληθινή, οπότε ο τύπος απλά δεν τόστειλε... :wall:

Στο είπε αυτός;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μου είπε ότι έχει πρόβλημα με τον προμηθευτή του και ότι θα ήταν καλύτερα να μου επιστρέψει τα χρήματα. Αρνήθηκα και του εξήγησα ότι θα περιμένω μέχρι το τελευταίο περιθώριο για να ανοίξω case. Μετά απ' αυτό, μου είπε ότι το πρόβλημα λύθηκε κι ότι το έστειλε.

Πριν ανοίξω case, του έστειλα mail ζητωντας tracking nr, μου απάντησε ότι δεν υπάρχει και ότι θάταν καλύτερα να μου επιστρέψει τα χρήματα και αν ερχόταν το δέμα αργότερα να του τα ξαναέστελνα.

Συμπέρανα ότι δεν τόστειλε...

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ψηθεί να το πάρω βλέπω sold out στο merimobiles.. Ρε τίποτα δεν αφήσατε;; ☺

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Λογικά θα φέρουν και άλλα κάποια στιγμή, ε;

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Αν βιάζεσαι το έβγαλε μόνο για σήμερα προσφορά το geekbuying.

http://www.geekbuying.com/item/XiaoMi-10400mAh-USB-Portable-Power-Bank-External-Battery-Charger-for-Mobile-Phones-Tablets-iPhone-Samsung-HTC-Google-325638.html

Δεν έχω ψωνίσει κάτι προσωπικά από το εν λόγω κατάστημα, στο myphone που έριξα μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βιάζεσαι το έβγαλε μόνο για σήμερα προσφορά το geekbuying.

XiaoMi 10400mAh USB Portable Power Bank External Battery Charger for Mobile Phones Tablets iPhone Samsung HTC Google - GeekBuying.com

Δεν έχω ψωνίσει κάτι προσωπικά από το εν λόγω κατάστημα, στο myphone που έριξα μια γρήγορη ματιά δεν είδα κάτι.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Και εγώ το είδα και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα άλλα το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι αυτό εδώ το post που λέει ότι ταυτόχρονα φορτίζει το ίδιο και συσκευές. Τώρα αυτό είναι αναγκαίο χαρακτηριστικό μόνο του αυθεντικού;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είδα και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα άλλα το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι αυτό εδώ το post που λέει ότι ταυτόχρονα φορτίζει το ίδιο και συσκευές. Τώρα αυτό είναι αναγκαίο χαρακτηριστικό μόνο του αυθεντικού;

Στο forum της xiaomi αναφέρθηκε αυτό, ότι είχε και την μαϊμού και αυθεντικό και μόνο στο αυθεντικό μπορούσε να φορτίσει συσκευή ενώ η μπαταρία ήταν στην πρίζα, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει για όλες τις μαϊμούδες.

Βγήκε video από την ίδια την xiaomi που δίνει πολλές διαφορές εκτός από τις φωτογραφίες (το πρόσθεσαν αυτό και στο άλλο link του [MENTION=5217]felix[/MENTION]), έχει και τρόπους πέραν του εμφανισιακού για να τα ξεχωρίσεις.

υ.γ. αυτό που ήρθε από merimobiles περνάει από όλα τα tests.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Έστω ότι το παραγγέλνω και μου έρχεται μαϊμού μπορώ να κάνω τίποτα με το PayPal να πάρω τα λεφτά μου πίσω;

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Έστω ότι το παραγγέλνω και μου έρχεται μαϊμού μπορώ να κάνω τίποτα με το PayPal να πάρω τα λεφτά μου πίσω;

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Ναι, φυσικά και μπορείς.

Τώρα τι θα σου ζητήσουν αυτοί βέβαια ποικίλει, έχω δει να ζητάνε από τίποτα ως και έγγραφη βεβαίωση από τον κατασκευαστή του αυθεντικού ότι είναι μαϊμού... (ανάλογα το προϊόν πάντα).

Συνήθως δικαιώνεται το claim πάντως, ειδικά αν τους στείλεις βίντεο και φωτογραφίες που αποδεικνύουν τα λεγόμενα σου.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά και μπορείς.

Τώρα τι θα σου ζητήσουν αυτοί βέβαια ποικίλει, έχω δει να ζητάνε από τίποτα ως και έγγραφη βεβαίωση από τον κατασκευαστή του αυθεντικού ότι είναι μαϊμού... (ανάλογα το προϊόν πάντα).

Συνήθως δικαιώνεται το claim πάντως, ειδικά αν τους στείλεις βίντεο και φωτογραφίες που αποδεικνύουν τα λεγόμενα σου.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Ωραία. Το χα δει με το που το έκανες το ποστ και πήγα για κατάθεση για αυτό δεν ενημέρωσα. Τελικά την τσίμπησα μαζί και ακουστικά piston από merimobiles οπότε είμαι σε αναμονή τώρα :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της xiaomi αναφέρθηκε αυτό, ότι είχε και την μαϊμού και αυθεντικό και μόνο στο αυθεντικό μπορούσε να φορτίσει συσκευή ενώ η μπαταρία ήταν στην πρίζα, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει για όλες τις μαϊμούδες.

Βγήκε video από την ίδια την xiaomi που δίνει πολλές διαφορές εκτός από τις φωτογραφίες (το πρόσθεσαν αυτό και στο άλλο link του [MENTION=5217]felix[/MENTION]), έχει και τρόπους πέραν του εμφανισιακού για να τα ξεχωρίσεις.

υ.γ. αυτό που ήρθε από merimobiles περνάει από όλα τα tests.

ΕΓω δεν καταλαβα στο βιντεο ποιο ειναι το αυθεντικο και ποιο οχι.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓω δεν καταλαβα στο βιντεο ποιο ειναι το αυθεντικο και ποιο οχι.

Αν θυμάμαι καλά στο βίντεο, πρώτα δείχνει την γνήσια και μετά την μαϊμού.

Το βρήκα και με υπότιτλους:

http://youtu.be/obYhTgzEVP8

να αρχισω να ανησυχώ? :X:

Πότε έγινε shipped;

Tracking no.;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ελπίζω να μη χαλάσω το θέμα και να μη μιλάτε μόνο για το ποιο είναι καλό κ φθηνό power bank.. αλλά θα ήταν σούπερ, αν έγραφε κάποιος την εμπειρία του από τα power banks που είχε/έχει...

εννοώ να μας πει 2 λόγια για τον τρόπο που το χρησιμοποιεί, γιατί τον βολεύει κ πώς έφτασε στο σημείο να το πάρει.. π.χ. έχω θέμα με την μπαταρία του κινητού μου αλλά δε με χαλάει πολύ γιατί συνήθως είμαι κοντά σε πρίζες.. είναι εύκολο να το κουβαλάτε μαζί αυτό το μαραφετάκι; κλπ κλπ κλπ.. θενκς :flower:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα χωρίς να το χρειάζομαι. Πρόβλημα με μπαταρία δεν έχω στο κινητό.

Μια χρήση είναι όταν κάθομαι πχ στον καναπέ και δεν έχει μπαταρία το tablet και μιλάμε Skype, το συνδέω εκεί και δεν πηγαίνω κοντά σε πρίζα.

Να το κουβαλάς σε καμιά τσάντα είναι εύκολο, σε τσέπη είναι βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ελευθερο καμπικ μια βδομαδα και με απλη χρηση των κινητων (τηλεφωνα κ κανενα φλας) κρατησε με μικρες φορτισεις 1κινητο με 2500μAh και 2 απλα νοκια με μπαταρια 1000μAh για 6 μερες πανω απο το 35% καθε συσκευη.

Οτι πιο χρησιμο ειχαμε μαζι μας καθως χρησιμοποιουσαμε φλας/φακο απο τα κινητα περιπου 30-60λεπτα καθε μερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.