Jump to content



Power bank


Recommended Posts

Δηλαδή;;; δεν ειναι καλό ο πληρης κυκλος φορτ-αποφορτ;;;

Επειδη οκ δε πρόκειται να το δουλεύω σε πραγματική χρήση συνέχεια (οπως ειναι λογικό) , μονο οταν χρειάζεται... αλλα να μη το χω και παρατημένο σε μια γωνία.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;;; δεν ειναι καλό ο πληρης κυκλος φορτ-αποφορτ;;;

Επειδη οκ δε πρόκειται να το δουλεύω σε πραγματική χρήση συνέχεια (οπως ειναι λογικό) , μονο οταν χρειάζεται... αλλα να μη το χω και παρατημένο σε μια γωνία.. :)

Αν κατεβάσεις κάποιο τυχαίο datasheet από 18650 στοιχείο θα δείς ότι αναφέρεται η ζωή του σε πλήρεις κύκλους.

Όπως και θα δείς ότι υπάρχουν διαγράμματα σχετικά με την ωφέλιμη χωρητικότητα, τη θερμοκρασία και το εύρος φόρτισης-αποφόρτισης.

Με το να μην κάνεις εντελώς drain, κερδίζεις στο να παρατείνεις αρκετά τη ζωή τους.

Από την άλλη, γιαυτό το αγοράζεις, για να το χρησιμοποιήσεις πλήρως, όχι να φτάσεις σε 3 χρόνια να έχεις χάσει το minimum % της χωρητικότητας...

Επίσης καλό είναι να μην το αφήνεις στο 0%...να έχει κάποιο φορτίο όταν πρόκειται να το αποθηκεύσεις για καιρό, καθώς προδιαγράφεται και κάποιο ποσοστό ανα μήνα/μέρα αυτο-εκφόρτισης, δεν θες γενικά να πέσουν κάτω από το minimum voltage.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε και σε μένα το xiaomi μόλις το άφησε ο ταχυδρόμος.

Με απλό ταχυδρομείο ήρθε πιο γρήγορα από τι είχε έρθει το τηλέφωνο με ems, τι πληρώνουμε στην ems δεν μπορώ να καταλάβω.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε καμία δοκιμή στο xiaomi όσοι το αγοράσατε και εάν ναι τι φορτίσατε κλπ...

Το παρήγγειλα και εγώ από merimobiles.

Στα 18,5€ πιστεύω είναι πολύ καλό deal.

Επίσης σε πόσες ημέρες σας ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

μονο ενα κινητο φορτιζει; ολοκληρο γομαρι 10κ mah?

Oχι ρε.

Με μια φορτιση της μπαταριας εχω φορτισει:

note 8 πληρως μια φορα

+

note 2 μερικως 3-4 φορες

Πιστευω αρκετα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Aν δε σας κανει κοπο οσων πιανουν τα χερακια τους ας βγαλουν μια φωτο τις μπαταριες..

(με 1η προτιμηση τον [MENTION=994]trendy[/MENTION]..απλα για να μου φυγει η απορια-σιγουρεψω κατι)

(ναι θελει ανοιγμα : p)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ψηθεί να τους ξενερώσεις τους αθρώποι ?

Link

Τα γκρι LG είναι από τα καλά και ποιοτικά, btw, αλλά τα ρόζ LG είναι τα τούμπανα....

EDIT : Το πρώτο check γίνεται απέξω, αν κάποιος έχει την όρεξη και δεν έχει πρόβλημα, όπως είπε και ο εντιτζής ας το ανοίξει να δούμε

Δείτε και αυτό

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ψηθεί να τους ξενερώσεις τους αθρώποι ?

Link

Τα γκρι LG είναι από τα καλά και ποιοτικά, btw, αλλά τα ρόζ LG είναι τα τούμπανα....

EDIT : Το πρώτο check γίνεται απέξω, αν κάποιος έχει την όρεξη και δεν έχει πρόβλημα, όπως είπε και ο εντιτζής ας το ανοίξει να δούμε

Δείτε και αυτό

Από έξω όλα οκ, τώρα να το ανοίξω δεν παίζει, ούτε στην πρίζα να το φορτίσω δεν το έχω βάλει ακόμα :p

Κλασικά βέβαια όσοι βλέπω να έχουν μαϊμούδες πήραν από aliexpress...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα ΑΥΤΟ

Από άποψη προδιαγραφών ...σκίζει.

Δεν ξέρω πώς θα δουλεψει στην πράξη, αλλά για 8,60Ε που κόστισε (5,50+5,95$) πιστεύω ότι θα βγάλει τα λεφτά του. Μόλις παραλάβω, θα γράψω εντυπώσεις.

Υποθέτω πως κάποιοι θα περίμεναν ένα follow-up, αλλά φοβάμαι ότι θα περιμένουν πολύ.

Η τιμή ήταν πολύ καλή για νάναι αληθινή, οπότε ο τύπος απλά δεν τόστειλε... :wall:

Βέβαια, μου επέστρεψε τα χρήματα, του έκανα μια ξεγυρισμένη αρνητική αξιολόγηση, αλλά δεν έχω power bank.

Link to comment
Share on other sites

Aν δε σας κανει κοπο οσων πιανουν τα χερακια τους ας βγαλουν μια φωτο τις μπαταριες..

(με 1η προτιμηση τον @trendy..απλα για να μου φυγει η απορια-σιγουρεψω κατι)

(ναι θελει ανοιγμα : p)

Ακόμα τα περιμένω :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ψηθεί να το πάρω βλέπω sold out στο merimobiles.. Ρε τίποτα δεν αφήσατε;; ☺

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Υπάρχει περίπτωση να μην είχαν ήδη stock και πριν που το εμφάνιζαν σαν διαθέσιμο και αυτό το υποψιάζομαι διότι το status της παραγγελίας μου, εδώ και 3 ημέρες έχει κολλήσει σε Awaiting Fulfillment .:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.