Jump to content



Recommended Posts

Guys στις αποστολές με το πράσινο στρογγυλό με το κεφάλι του ελέφαντα, που ψάχνεις δέρματα και τον "μόδιστρο", τις έχετε βγάλει όλες; Μου τη βάρεσε και θέλω να αναβαθμίσω το πορτοφόλι μου και το τελευταίο επίπεδο είναι να κάνεις όλες τις αποστολές. Μετά όμως τη sky tiger, πάω στο επόμενο camp και δε με αφήνει να πάρω την αποστολή για να κυνηγήσω το honey budger (αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω όσους έχουν (μικρο)μεσαία κάρτα επιπέδου 280Χ - 770 κτλ ότι μετά το 1.5 patch το παιχνίδι τρέχει αφρό με πάνω από 52 fps συνεχώς σε 1080p και όλα ultra + triple buffering on. Αν το παράτησε κάποιος γι αυτό ενω του άρεζε αξίζει να το συνεχίσει. Δεν έχω ξαναδεί παίχνίδι να ρολάρει έτσι.

 

Είναι πιστεύω που έχεις τα 16Gb. Όλα τα open world χρειάζονται μνήμη.

Γενικά το game δεν το έχω προχωρήσει πολύ σαν campaign γιατί είναι απίστευτα διασκεδαστικό ως sandbox gameplay. Μακράν το καλύτερο fps είδος που έχει βγει.

Η επιλογή αποστολών υπήρχε από το far cry 2, για όσους θυμούνται, αλλά οι αρχικές σου επιλογές δεν περιόριζαν την μετέπειτα εξέλιξη. Αυτό θα ήταν προτιμότερο νομίζω.

 

edit:

Ντρόπες ακόμα και σε 980 με 4970 και 16γίγα ραμ. Αυτό είναι το νεράκι;

 

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι λιγο buggy εδω που τα λεμε.. Μεχρι να το φτιαξουν εγω προσωπικα θα το εχω τερματισει και 2η φορα!

Εννοειται οτι λ7 δεν ξαναδινω για game οταν αυτο που μας δινουν ειναι ημιτελες.. Θειος μονο και τελος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά το patch 1.5 επιτέλους το παιχνίδι έγινε smooth πέρα από ελάχιστο ακόμα stuttering μέσα στα οχήματα και αυτό σε πολύ λίγες περιπτώσεις. Ανέβασα και τα γραφικά στα very high από high και μπορώ να πω οτι βελτιώθηκαν και τα γενικότερα fps κατά πολύ.

Bugs έχει ακόμα. Κόλλησα σε μαύρη τρύπα στο τέλος μιας σπηλιάς όπου έλειπαν οι μισοί βράχοι-τοίχοι και δε μπορούσα να βγω με τίποτα πέρα από save and quit.

 

Έκανα λίγο campaign ακόμα και άρχισε να έχει λίγο ενδιαφέρον οπότε θα το συνεχίσω μεν, αλλά ακόμα ψάχνω το κάτι παραπάνω στην ιστορία.

 

Και μερικά tips:

Να αγοράσετε βρύση, armory.

Να αγοράσετε Buzzer όταν σας το δείξει διαθέσιμο.

Να αγοράσετε Buzzer όταν σας το δείξει διαθέσιμο.

Να αγοράσετε Buzzer όταν σας το δείξει διαθέσιμο.

Να αγοράσετε Buzzer όταν σας το δείξει διαθέσιμο.

α και να μην ξεχάσω.

Να αγοράσετε Buzzer όταν σας το δείξει διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πιάσει ένα outpost κάτω χαμηλά, το οποίο ακριβώς έξω από εκεί, έχει ένα μόνιμο και με περιμένει.. έχω τρελαθεί στο ταξίδι  :D να πήγαινε μόνο και λίγο πιο ψηλά, ωραία θα ήταν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guys στις αποστολές με το πράσινο στρογγυλό με το κεφάλι του ελέφαντα, που ψάχνεις δέρματα και τον "μόδιστρο", τις έχετε βγάλει όλες; Μου τη βάρεσε και θέλω να αναβαθμίσω το πορτοφόλι μου και το τελευταίο επίπεδο είναι να κάνεις όλες τις αποστολές. Μετά όμως τη sky tiger, πάω στο επόμενο camp και δε με αφήνει να πάρω την αποστολή για να κυνηγήσω το honey budger (αν θυμάμαι καλά).

Αν καταλαβαίνω καλά δεν έχεις πάει ακόμα στον Βορά... Εγώ κατάφερα να κάνω αναβάθμιση του πορτοφολιού στο τελευταίο επίπεδο λίγο αφότου πήγα στο Βόρειο τμήμα...

Για να πας εκεί βέβαια θα πρέπει να ακολουθείς το story line όπου κάποια στιγμή θα σου δώσει quest για εκεί...

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως είπα να ακολουθήσω την τακτική μου που είχα creed unity, δηλαδή καθαρίζω κεραίες και outpost (καμπαναριά στο unity) ώστε να δω όλο το χάρτη και να μπορώ να "ταξιδεύω" εύκολα. Αποστολές έχω κάνει μόνο 1-2 του Sabal κι επίσης 1-2 από τους μπαφιάρηδες Yogi & Reggie. Βόρεια δεν έχω πάει γιατί πρέπει να περάσω από μια γέφυρα που είναι κλειστή.. θα ψάξω για main campaign missions μήπως είναι όντως αυτό που λες. :)

Link to comment
Share on other sites

μόνιμο buzzer έχει και στο νοτιοαναλοτικό fortress (varshakot) εφόσον το κατακτήσεις.

οι αποστολές των μπαφιάριδων έχουν αρχίσει και δίνουν λίγο ενδιαφέρον στο game. Προς το παρόν και μένα κλειδωμένη η γέφυρα για το βόρειο τμήμα.

Λογικά όμως είμαι κοντά στο ξεκλείδωμά της. Έχω απελευθερώσει ότι outpost κεραία γίνεται και έχω αγοράσει όλους τους χάρτες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πας να ανέβεις στη τελευταία κεραία και σου έχει ορμήσει 3 φορές το γεράκι/αετός και σε έχει πεθάνει.. γυρνάς και το περιμένεις να γυρίσει και τέταρτη φορά για σένα και του αμολάς στη μούρη ένα βέλος με εκρηκτικό.. το υπέρτατο headshot.  B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δε το προσγειώνεις τέρμα κορυφή εκεί που είναι και το λαμπάκι...αλλά ακριβώς από κάτω που είναι και το επίπεδο μπαλκονάκι με τα όργανα της κεραίας. βρες μιά άδεια γωνιά από κάγκελο και τσουπ :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ βαρέθηκα τις τελευταίες 4 κεραίες και πήρα το buzzer και το προσγείωσα απευθείας επάνω τους :hehe:

 

το προσπάθησα από την πρώτη αλλά δεν γινόταν  :o

Και να φανταστείς δοκίμασα και να το προσγειώσω και να πηδήξω.. και δεν γινόταν!  <_<

 

Εγώ το δοκίμασα κιόλας απο το 1ο tower και μόλις είδα οτι πιάνει το κόλπο (Θέλει απλά προσεκτικό παρκάρισμα :hehe:) τότε όλα τα υπόλοιπα τα έκανα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο! Σιγά μην πάω με τα πόδια απο tower σε tower :haha:

BTW έβαλα και το Patch V1.5 αρκετά καλύτερα θα έλεγα απο θέμα ροής και stuttering, αλλά ακόμα έχει θέμα μέσα στα οχήματα ή πετώντας με buzzer ή με την windsuit.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παιχνίδι αξίζει για το singleplayer gameplay ή το online multiplayer;Το ρωτάω γιατί μου αρέσουν γενικώς τα multiplayer online fps και έχω κουπόνι από την κάρτα γραφικών μου.Αξίζει να το περάσω ή να κοιτάξω να το δώσω;

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.