Jump to content



Η δικαίωση ήλθε!


seismic

Recommended Posts

Παντως αν θες να δωσεις λιγο ζωη στο απολυτο αντισεισμικο συστημα και να μην κουραζεις, προτεινω σε καθε ποστ να βαζεις και μια φωτο απο την νυχτερινη ζωη στην Ιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παντως αν θες να δωσεις λιγο ζωη στο απολυτο αντισεισμικο συστημα και να μην κουραζεις, προτεινω σε καθε ποστ να βαζεις και μια φωτο απο την νυχτερινη ζωη στην Ιο.

χα..χα..χα..σοφό!

Σου βάζω βίντεο!:spell:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14269]seismic[/MENTION] αν και απ' ότι φαίνεται ο χρόνος που αφιερώνω να σου απαντήσω είναι χαμένος, μιας και έχω όμως λίγο παραπάνω αυτή τη στιγμή θα ασχοληθώ.

α. Η λέξη "απόλυτο" υποδηλώνει ότι το σύστημα αυτό δεν επιδέχεται κάποια διόρθωση. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Άρα καταλαβαίνεις ότι ξεκινάς με τελείως λάθος βάση. Αν ξεκινάς με αντίστοιχα λάθος βάση και στο εγχείρημα της εφεύρεσης σου δεν έχει νόημα η όλη συζήτηση. Επίσης με τέτοιους χαρακτηρισμούς δεν πρόκειται ποτέ κανείς να σε πάρει σοβαρά.

β. Εφόσον η εφεύρεση σου χρειάζεται την έγκριση της επιστημονικής κοινότητας, στη θέση σου δεν θα ήμουν τόσο επιθετικός απέναντί τους. Προφανώς δεν γνωρίζεις τι κάνει ένας πολιτικός μηχανικός για να χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου σαν έναν και μάλλον δεν είσαι στα καλά σου αν θεωρείς ότι είσαι ο καλύτερος μέσα στους αιώνες. Αυτό που κατασκεύασες είναι ένα μοντέλο, σχεδόν μακέτα. Μπορεί να εντυπωσιάζεις τα παιδάκια και τους αδαής, αλλά απ' ότι φαίνεται όχι την επιστημονική κοινότητα.

γ. Αν δεν κάνω λάθος προσπαθείς να τραβήξεις την προσοχή. Και μη μου πεις ότι το κάνεις για το καλό του κόσμο, προφανώς στην άκρη του μυαλού σου έχεις το ενδεχόμενο να βγάλεις λεφτά από αυτή την ευρεσιτεχνία ή να γίνεις γνωστός. Ναι και αυτό έγκειται στον τομέα του marketing.

Τα συμπεράσματα μου είναι ότι έχεις σημαντικές ελλείψεις σε πολλούς τομείς αλλά παρόλα αυτά σε έχει κατακλύσει η υπεροψία. Όπως και να έχει, μακάρι να προσφέρει έστω και λίγο στον τομέα των κατασκευών αυτό που θεωρείς ότι δημιούργησες, αλλά μέχρι τότε καλό θα ήταν να είσαι πιο σοβαρός...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.