Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Έχω διαθέσιμο ένα wheel stand pro που χρησιμοποιούσα μέχρι εχτές όταν και ολοκλήρωσα με τον Άρη το PVC Cockpit (Thanks @Aris Teidis). Πλήρως λειτουργικό στήριζε αρχικά τη G25 μου και τον τελευταίο καιρό τη Fanatec CSW V2 με CSR Elite EU pedals. Εάν ενδιαφέρεται κάποιος ας ρίξει ένα pm, τιμή φιλική για την simracing κοινότητα του thelab πρίν το βάλω αγγελία στους γείτονες.

 

ΥΓ Φώτος από το cockpit μόλις βρώ λίγο χρόνο :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Marshall Flags .... Αφου το εχουν στο iRacing....ειπα να το  φτιαξω και για το Assetto Corsa.Θα το κανω και για αλλα sims νομιζω,αλλα αργοτερα......Δεν εχει γινει καμια αντιγραφη κωδικα....απλα μου αρεσε σαν ιδεα και το εφτιαξα.....
Μεχρι τωρα εχω βαλει:
1.Blue Flag
2.Green Flag
3.Yellow Flag

4.Red Flag
5.Safety Car Flag
6.Penalty FLag
7.Checkered Flag

 

BlueFlag.thumb.jpg.4ab177fd50c105793cf2d937d5ba21ff.jpgGreenFlag.thumb.jpg.0793898ea8a5b77ef340bd91fd810f79.jpgYellowFlag.thumb.jpg.71da4e1f96f468a3f6c41181e258f1e3.jpgRedFlag.thumb.jpg.bba2ed65045cb5bbe3ff3727e432e23e.jpgSafetyCarFlag.thumb.jpg.f303f45a11ce3bfdd65da338b2dec923.jpgPenaltyFlag.thumb.jpg.7beb0685f2fe9eadace059fa9ad77dac.jpgCheckeredFlag.thumb.jpg.28becc1197e7d97ed3a05b682bfbf8ed.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το όλο σύστημα με τα shakers καθώς το rig μου είναι τόσο βαρύ που δεν είναι όσο αποτελεσματικά θα ήθελα, αν ενδιαφέρεται κανείς:

Έγινε επεξεργασία από acct
Αν πουλάς το σύστημα εδώ, βάλε αγγελία σε αυτό το φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγοράστηκε μετά απο καιρό ψάξιμο μια g25 μιας και λάτρης τον sim ειπα να αρχίσω με logitech αλλα μετά απο 1 βδομάδα χρησης δεν με πολύ ικανοποιήσει η απόδοση της τιμονιερας,τα πετάλια ειναι πολύ καλά αν και μαλακά για τα γούστα μου,το shifter ειναι σαν παιχνιδι πραγματικά καθόλου ρεαλιστικό το τιμόνι με χαλάει πολύ το γραναζομα που εχει αισθητικά και δεν ειναι οσο γρήγορη θα ήθελα να είναι το οποίο είναι σημαντικό στα drift που θέλω να ασχοληθώ...

Θέλω να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας οσοι εχετε/είχατε την ιδια η την g27

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα σχέδια να φτιάξω και ενα καλό sim rig και από τι φενεται η t500rs είναι ενα πολύ καλό σετ.

Παλιότερα κάποιος ειχε ασχοληθεί με ενα diy τιμόνι/μοτερ με ξεχωριστά driver τροφοδοσία κλπ θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ και με κατι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε τί budget θα κινηθείς? Δεν έχει και πολλές επιλογές πάντως, η κάθε χρηματική κατηγορία έχει μόνο ένα, το πολύ δύο τιμόνια να διαλέξεις. Το θέμα είναι πόσα δίνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οχι τιποτα τρελο αλλα οσο πιο ρεαλιστικο σε λογικες τιμες.Θα κοιταξω να τεσταρω κιολας απο κοντα πρωτα καποιες.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Λογική τιμή είναι σχετικό, εγώ θεωρώ τη δικιά μου τιμονιέρα τον καλύτερο συμβιβασμό μεταξύ τιμής και ποιότητας. Αλλά κάποιος που θέλει να διαθέσει 300 ευρό δε θα πάει σε τέτοια λύση, οπότε καταλαβαίνεις, εξαρτάται πόσο θες να δώσεις. Αν δε σε ικανοποιεί η δικιά σου, η t300 με τα καλά pedal είναι το επόμενο βήμα προς τα πάνω (μη σου πω και με τα T3PA pro αν το αντέχει η τσέπη σου). Πιο πάνω πας σε TSPC racer και μετά σε Fanatec V2.5

 

Γι αυτό σου είπα, είναι καθαρά θέμα τιμής. Εννοείται η Fanatec είναι η καλύτερη σε μη directdrice τιμόνια, αν και το TSPC racer το έχουν κοντά σε αίσθηση στα reviews.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eτοιμα για δοκιμες.... SimGEAR και SimFLAGS.....Κανουν αυτο που λενε οι τιτλοι....Gear display με RPM Limiter και Led Matrix για ενδειξη των σημαιων κατα την διαρκεια του αγωνα....

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.