Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος gchristod έγραψε:

@Aris Teidis τότε που ενδιαφερόμουν να αγοράσω εγώ τη βάση σου είχα στείλει email στην fanatec και μου απάντησαν ότι το  CSL Ρ1 τιμόνι ΔΕΝ είναι συμβατό με την CSW v1 βάση, ούτε με firmware update, θέλει v2 και πάνω.

 

edit: Από το site της fanatec το updated τιμόνι κιόλας:

 

Compatibility

 

Wheel Bases:

ClubSport Wheel Base V2

ClubSport Wheel Base V2.5

CSL Elite Wheel Base

CSL Elite Racing Wheel - officially licensed for PS4™

Και σε εμενα πως παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα πως παιζει;
Έτσι μου είπαν έτσι σου λέω. Δεν ξέρω πως παίζει σε εσένα. Εγώ τους έστειλα email γιατί είδα σε διάφορα φόρουμ ότι σε πολλούς η βάση δεν αναγνώριζε το εν λόγω τιμόνι.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφουν παντως οτι ειναι για v2 και πάνω.
Απο ότι ειδα το πιο φθηνό rim ειναι το formula black sta 229 + metaforika 24 για ελλάδα.

Αν παιζει ο συνδυασμός των 2 ψήνομαι να το δουμε.

Και περιμένουμε και εντυπώσεις απο το νέο firmware ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τιμονι αυτο εχει δυο mode, το ενα ειναι για pc και το αλλο για xbox one.

Πρεπει να πατησεις ενα συνδυασμο κουμπιων και αλλαζει το mode.

Εμενα μια χαρα παιζει. 

Τωρα για το καινουργιο δεν ξερω αλλα δεν βλεπω λογο να μην κανει.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Το τιμονι αυτο εχει δυο mode, το ενα ειναι για pc και το αλλο για xbox one.

Πρεπει να πατησεις ενα συνδυασμο κουμπιων και αλλαζει το mode.

Εμενα μια χαρα παιζει. 

Τωρα για το καινουργιο δεν ξερω αλλα δεν βλεπω λογο να μην κανει.

 

Για το τιμόνι σου μιλάς το CSL Ρ1 (όχι για τη βάση) απ' ότι καταλαβαίνω, σωστά;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εστειλα email στη fanatec και μου απαντησε οτι κανενα τιμονι που εχει xbox one δεν δουλευει στη cswb v1!? 

Τους απαντησα οτι το δικο μου δουλευει μια χαρα και περιμενω απαντηση.

 

edit: υπαρχει και το πρωτο στα 100 ευρω.

https://www.fanatec.com/eu-en/steering-wheels/csl-steering-wheel-p1-for-xbox-one-eu.html

 

και αυτο γραφει οτι δεν δουλευει με CSWB V1... εμενα μια χαρα μου δουλευει παντως μαλλον το κανουν γιατι θελουν να πουλησουν καμια βαση.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Αν ταιριαζει το τιμονι αυτο στη βαση σου @Aris Teidis εγω διατηθεμε να την αγορασω οπως εδω και καιρο σου εχω πει οτι ο μονος λογος που με κραταγε πισω ηταν αυτος.
Αλλα πρεπει να το σιγουρεψω με καποιο τροπο.
@fatalara αν το τιμονι ειναι οκ και κανει αγοραζω το δικο σου εφοσον οντως το πουλας.
Και στην τελικη πινουμε ενα καφε σπιτι μου και το τσεκαρουμε παρεα. :D

Έγινε επεξεργασία από wargasm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Αν ταιριαζει το τιμονι αυτο στη βαση σου @Aris Teidis εγω διατηθεμε να την αγορασω οπως εδω και καιρο σου εχω πει οτι ο μονος λογος που με κραταγε πισω ηταν αυτος.
Αλλα πρεπει να το σιγουρεψω με καποιο τροπο.
@fatalara αν το τιμονι ειναι οκ και κανει αγοραζω το δικο σου εφοσον οντως το πουλας.
Και στην τελικη πινουμε ενα καφε σπιτι μου και το τσεκαρουμε παρεα. :D

Νομιζα οτι ειναι discontinued το απλο αλλα δεν ειναι και εχει και αυτο ps4 κλπ. Το καινουργιο με τα 180 εχει καλυτερη αισθηση στα paddles αλκανταρα και σετ κουμπια για το ps4 κατα τα αλλα ειναι το ιδιο τιμονι οποτε γιατι να μην παιζει? Θα το παραγγειλω να δω και μιλαμε παλι.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι τυποι επιμενουν οτι δεν δουλευει αλλα μιλουσε για το xbox one.

Ελεγε οτι η V1 ειχε βγει πριν το xbox one οποτε δεν υπαρχει συμβατοτητα.

Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι το τιμονι δουλευει μια χαρα σε pc mode στη V1 και λενε οτι αν θες να παιξεις σε xbox one - ps4 θελει V2-2.5 Base.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Μιλαμε για αυτο το τιμονι https://www.fanatec.com/eu-en/steering-wheels/csl-steering-wheel-p1-for-xbox-one-eu.html

οτι δουλεθει με τη v1.

ωρα για google search...

Με αυτο παιζω εγω εδω και 1 χρονο, το εχω απο day one σχεδον. V1 base και αυτο σε pc mode.

 

Παρολα αυτα επιμενουν... στο mail τους οτι δεν δουλευει.

 

5AD93D97-C327-435C-9C63-8310483E5974.jpeg

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από εβδομάδα τα κομμάτια για να στήσω το iFlag.

 

 

Δυστυχώς δουλεύει μόνο με το iRacing, ελπίζω ότι όλο και κάποιος θα το κάνει να παίξει και με τα υπόλοιπα και φυσικά είναι άχρηστο σε VR. Συνολικά όλα τα υλικά με express αποστολή από amazon.de στα 45€, τα βρήκα και από aliexpress με 25€ αλλά παράδοση μετά από 30-40 ημέρες μάλλον με ποδήλατο τα στέλνουν οι κινέζοι.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να ρωτατε παιδια...να ρωτατε.........το εχω φτιαξει ηδη και παιζει και σε Assetto Corsa...τωρα το ετοιμαζω για RaceRoom κ.τ.λ....

τα χρωματα χανουν λιγο λογω  φωτογραφικης αλλα ειναι κανονικα οταν τα δειτε Live.

Και φυσικα ειναι με βαση και  stand στηριξη σε γραφειο ή βαση.

 

IMG_20170503_201235.thumb.jpg.1c66dbc135db09941d26ed474d7ef314.jpgIMG_20170503_201251.thumb.jpg.bba407340106abc66e6ca0d15ebb3b92.jpgIMG_20170503_201309.thumb.jpg.d61533c6cc59555c8a4987f51b0ca5e9.jpgIMG_20170503_201319.thumb.jpg.75b8f77687a04a40128ce226430ea877.jpgIMG_20170503_201327.thumb.jpg.4700c7186193bd1c5b78ca59646bd59d.jpgIMG_20170503_201335.thumb.jpg.56532e194cf31267d9014635693c9e43.jpgIMG_20170503_201344.thumb.jpg.c3900eff37500e6bf562b5f6882ae881.jpg

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.