Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Απ' ότι φαίνεται αυτή εδώ η συσκευή, η CronusMax Drivehub, δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιήσει κάποιος μη συμβατά χειριστήρια όπως π.χ. την Club Sport τιμονιέρα της fanatec ή την G27 ή και μεμονωμένα εξαρτήματα όπως το χειριστήριο ταχυτήτων της Thrustmaster TH8RS με το... PS4! Κοστίζει βέβαια 90$ αλλά προκειμένου να παίξει μια παλιά CSW που κόστισε πολλά κατοστάρικα, δεν είναι άσχημη λύση!

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

https://www.fanatec.com/eu-en/steering-wheels/csl-elite-steering-wheel-mclaren-gt3-eu.html

 

Και πιστό αντίγραφο (replica) , και ωραίο...και καλή τιμή...

Αυτά...

 

Νομίζω για formula και gt2/3 είναι ότι πρέπει 

 

Πολύ όμορφο!!!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω, Μπηκα στο site της fanatec αλλα δεν καταλαβαινω.

Εχω την t300rs μαζι με τα πεταλια T3HA-PRO και το shifter TH8A ολα της thrustmaster σε PS4.

Θελω να αναβαθμισω την τιμονιερα μου μονο αλλα η καινουρια να εχει συμβατοτητα με τα πεταλια και τον μοχλο της thrustmaster.

υπαρχει να μου προτεινετε καποια καλυτερη απο την t300rs ; (δεν με νοιαζει απαραιτητα να ειναι της fanatec ας ειναι και αλλης εταιρειας)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις την ClubSport Wheel Base V2.5 ; στο site της fanatec γραφει οτι ειναι συμβατη μονο με pc και xbox.

(Η CSL ειναι συμβατη με τα πεταλια και τον μοχλο της thrustmaster ) ?

Έγινε επεξεργασία από Dinossim
Link to comment
Share on other sites

Α τη θες για ps4... για ps4 μονο αυτη που εχεις και η G29 της Logitech.

Απο Fanatec τωρα, η βαση ειναι συμβατη αναλλογα με το τιμονι που θα βαλεις. Εχουν πει οτι θα βγαλουν για ps4 αλλα δεν γνωριζω περισσοτερα.

Τα πενταλ και ο λεβιες ειναι συμβατα μονο σε pc, για κονσολες θες ολο το σετ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρώτο μου cockpit, που κατασκεύασα περίπου 20χρόνια πριν! Είχε εκτοξεύσει, τότε, την οδηγική μου εμπειρία, κατακόρυφα! Το κρατούσα τόσα χρόνια λόγο συναισθηματικής αξίας σαν μουσειακό έκθεμα :hehe: αλλά πιάνει πολύτιμο χώρο στο μουσείο, εεεε στο εργαστήριό μου.

Έχει ρόδες για ευκολότερη μεταφορά αλλά δεν έχει πλέον το κάθισμα (αυτοκινήτου). Μπορώ όμως να βοηθήσω σ' αυτό το θέμα αν κάποιος ενδιαφέρεται.

 

Το ΧΑΡΙΖΩ λοιπόν σε όποιον νομίζει ότι θα μπορούσε να τον βοηθήσει, κι' αυτόν, να βελτιώσει την οδηγική του εμπειρία.

 

και μερικές φωτό:

 

DSC07858.thumb.JPG.41b38e6dcee947ad0c937e8060942cc5.JPG

 

 

DSC07856.thumb.JPG.7e9ddc0856de81def72373548d0fb163.JPG

 

DSC07865.thumb.JPG.8b6bf00fdada9f79898a1c8e59bc8296.JPG

 

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει ΠΜ, ας κάνει και ένα like για να φαίνεται δημοσίως αν υπάρξει πάνω από ένας ενδιαφερόμενος. Θα τηρήσω σειρά προτεραιότητας στα ΠΜ.

  • Like 6
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Αυτό είναι το πρώτο μου cockpit, που κατασκεύασα περίπου 20χρόνια πριν! Είχε εκτοξεύσει, τότε, την οδηγική μου εμπειρία, κατακόρυφα! Το κρατούσα τόσα χρόνια λόγο συναισθηματικής αξίας σαν μουσειακό έκθεμα :hehe: αλλά πιάνει πολύτιμο χώρο στο μουσείο, εεεε στο εργαστήριό μου.

Έχει ρόδες για ευκολότερη μεταφορά αλλά δεν έχει πλέον το κάθισμα (αυτοκινήτου). Μπορώ όμως να βοηθήσω σ' αυτό το θέμα αν κάποιος ενδιαφέρεται.

 

Το ΧΑΡΙΖΩ λοιπόν σε όποιον νομίζει ότι θα μπορούσε να τον βοηθήσει, κι' αυτόν, να βελτιώσει την οδηγική του εμπειρία.

 

και μερικές φωτό:

 

DSC07858.thumb.JPG.41b38e6dcee947ad0c937e8060942cc5.JPG

 

 

DSC07856.thumb.JPG.7e9ddc0856de81def72373548d0fb163.JPG

 

DSC07865.thumb.JPG.8b6bf00fdada9f79898a1c8e59bc8296.JPG

 

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει ΠΜ, ας κάνει και ένα like για να φαίνεται δημοσίως αν υπάρξει πάνω από ένας ενδιαφερόμενος. Θα τηρήσω σειρά προτεραιότητας στα ΠΜ.

Απο εκεί συνήθισες να οδηγείς ξάπλα. :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Ποοο μπραβο Αρη!!!

 

Απο g27 αξιζει μεταβαση σε Thrustmaster T500 RS?

 

Με εχει πιασει μια μπιμπ αυτες τις μερες.

Παρολο που παιζω ελαχιστα.

 

αχ, καημένε μπαμπά, πόσο σου λείπει το simracing...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αστα φιλε μου.

Αστα και βραστα!!

 

Τοσες πολλες επιλογες και τοσο λιγος χρονος.

Και το βραδυ να θες εστω μιση ωρα να ασχοληθεις και το κερμπ να προκαλει δονηση και να ακους....ΣΣΣσσσσσσουτ!!!

Κλειστο ακουγεται!!!!

 

:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GeoF1 said:

Αστα φιλε μου.

Αστα και βραστα!!

 

Τοσες πολλες επιλογες και τοσο λιγος χρονος.

Και το βραδυ να θες εστω μιση ωρα να ασχοληθεις και το κερμπ να προκαλει δονηση και να ακους....ΣΣΣσσσσσσουτ!!!

Κλειστο ακουγεται!!!!

 

:hehe:

Στην ιδια φαση ειμαστε... χεχε

 

Εγω εκανα μεταβαση σε fanatec csl elite και δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη, (αν εξαιρεσεις κατι μαλακιες της φανατεκ).
T500rs  για κανενα λογο, η τ300 ή csl elite ή ts-pc racer.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να πουλήσω συντομότατα την Τ300 με το 599ΧΧ Alcantara rim (30cm διάμετρος) + T3PA. Το πακέτο λέγεται Integral.

 

http://www.thrustmaster.com/en_US/products/t300-ferrari-integral-racing-wheel-alcantara-edition

 

Δεν έχω αποφασίσει ακόμη τιμή. Η εγγύηση λήγει Μάρτιο.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι. Αυτο ετοιμαζομουν να ποσταρω

 

τ300 αλλα ποια θα ηταν το ερωτημα μου

 

Αυτη με κερδισε

https://mustshop.gr/ilektronika-paixnidia/category-1928/thma-t300-ferrari-racing-wheel-alc.-ed..html?sl=el

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι. Το τιμόνι είναι πένα και το χρησιμοποιώ πάντα με δερμάτινα γάντια. Αυτό που αλλάζει στα πακέτα είναι τα πετάλ και το ριμ. Για τα πετάλ είναι θέμα αισθητικής, το ριμ το πήρα λόγω διαμέτρου, κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.