Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

@GeoF1 Πάρε να καυλαντήσεις λίγο!

 

2.thumb.jpg.d7bda6f0a6a634fcfc3bb9b1e98f862f.jpg1.thumb.jpg.2f420f2518e65f0dd9250d7709dce083.jpg

3.thumb.jpg.01fc6d0d1537f3e0701f5b5535bd6bec.jpg4.thumb.jpg.305eca56260c17c7ccf87f73e6bc17a2.jpg

 

Τα κοντινά για να δεις την κατάσταση του alcantara στις λαβές του τιμονιού, και το είχα πλύνει μόνο μια φορά πριν αρκετούς μήνες. Με σαπούνι και βούρτσισμα γίνεται καινούριο. Το έκανα λίγο με την οδοντόβουρτα για να στρώσουν τα "πολλά".

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω λίαν συντόμως. Χτύπησα accuforce black sunday... Ελπίζω να μην κλάψω!


Καλησπέρα φιλε μου,
Αν δεν σου κάνει πρόβλημα, θα με ενδιέφερε να μου πεις 2 πραγματάκια όταν θα παραλάβεις με το καλό:
1. Τυχών έξοδα τελωνείου.
2. Πως σου φαίνεται σαν τιμόνι (αίσθηση, απόδοση κλπ)

Το έβλεπα και εγώ και επειδή έχει μπει και σε εμενα ο ... έξω από εδώ μέσα μου [emoji3], επιπλέον τα OSW παρουσιάζουν μεγάλη καθυστέρηση στην παραγγελία και την παράδοση τους, εχω μπει στην διαδικασία του ψαξιματος.

Το πρώτο που εχω καταλάβει ειναι ότι το AF ειναι εντελώς διαφορετικό από τα OSW παρότι ειναι και τα 2 direct drive wheels.
Η μεγαλύτερη διαφορά ειναι στους μαγνήτες του μοτέρ, το με AF πολλούς, τα δε OSW έως 4.
Τα AF δουλεύουν πολυ καλύτερα σε χαμηλές στροφές τα OSW στις ψηλές.
Αν κανεις σχετικό search στο γουγλη θα βρεις αρκετά θέματα, τα οποία τελικά δεν με φώτισαν αρκετά...
Επιπλέον σε ότι συγκριτικό βρήκα στο YouTube βγαζει εύκολα και άκοπα καλύτερο το OSW.

Εγώ εχω Fanatec CSW V2 (GT, G25, G27, Fanatec CSW v1 τα τιμόνια που είχα πριν) με BMW rim και CSW HUB και κανα 2 rim για gt και rally που ασχολούμαι κυρίως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

[mention=64796]troffeo[/mention],καλοκοιταζω την CSW σου....!!![emoji4]

Χαχαχα
Όταν με το καλό καταφέρω να την αντικαταστήσω, δικιά σου Δημήτρη με δώρο το BMW χαχαχα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

CSL έχω εγώ, t300 έχει ο αδερφός μου.
Είναι ένα κλικ καλύτερη η CSL, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να πας από t300 σε CSL.
Αν ήσουν από g27 θα σου έλεγα με κλειστά μάτια.
Αλλά πιστεύω προσωπικά πως δεν αξίζει καθώς η t300 είναι αξιοπρεπέστατη.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

CSL έχω εγώ, t300 έχει ο αδερφός μου.
Είναι ένα κλικ καλύτερη η CSL, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να πας από t300 σε CSL.
Αν ήσουν από g27 θα σου έλεγα με κλειστά μάτια.
Αλλά πιστεύω προσωπικά πως δεν αξίζει καθώς η t300 είναι αξιοπρεπέστατη.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την t300, αυτο που μου την σπαει ειναι η ποιοτητα κατασκευης (πλαστικουρα) και το τιμονι που ειναι μικρο.

Μαλλον θα παω στο καινουριο sparco add on την thrustmaster μεχρι να βγει η v3 της fanatec που ελπιζω οτι θα ειναι συμβατη με το ps4.
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με t300 gte ειμαι πολυ ευχαριστημένος και ήταν καλή η μετάβαση απο την G27 που ειχα πριν.
Και στην παλαια αλλά και στην καινούργια δεν χρησιμοποιώ τα πετάλια τους γιατι εχω fanatec csp v2.

Σκεφτόμουν για F1 Wheel αλλα δεν το πήρα γιατί ειναι πολλες οι περιπτώσεις με τα paddles της (ειτε χανουν αλλαγές είτε διπλοαλλάζουν). Αυτό λένε ότι λύνεται με αλλαγή των εσωτερικών διακοπτών με καλύτερης ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις διάβασα οτι απλώς μπορεί να θέλει σφύξιμο η βίδα τους από πίσω. Στο δικό μου τιμόνι δεν έτυχε. Πάντως το F1 τιμόνι είναι κάπως πιο ελαφρύ κι έτσι περνάνε πιο καθαρές οι δυνάμεις. Δε ξέρω πόση διαφορά μπορεί να έχει, αλλά μια μικρή διαφορά θα υπάρχει.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Χμ άκυρο, μόλις κοίταξα πόσο βαριά είναι, δεν ισχύει αυτό που είπα. Πάντως σε reviews το έχω ακούσει σίγουρα να το λένε, οτι αισθάνεσαι τις δυνάμεις πιο άμεσα, και υπέθεσα οτι είναι πολύ ελαφρύ.

Link to comment
Share on other sites

On ‎28‎/‎11‎/‎2017 at 4:37 ΜΜ, το μέλος konnos έγραψε:

@GeoF1 Πάρε να καυλαντήσεις λίγο!

 

2.thumb.jpg.d7bda6f0a6a634fcfc3bb9b1e98f862f.jpg1.thumb.jpg.2f420f2518e65f0dd9250d7709dce083.jpg

3.thumb.jpg.01fc6d0d1537f3e0701f5b5535bd6bec.jpg4.thumb.jpg.305eca56260c17c7ccf87f73e6bc17a2.jpg

 

Τα κοντινά για να δεις την κατάσταση του alcantara στις λαβές του τιμονιού, και το είχα πλύνει μόνο μια φορά πριν αρκετούς μήνες. Με σαπούνι και βούρτσισμα γίνεται καινούριο. Το έκανα λίγο με την οδοντόβουρτα για να στρώσουν τα "πολλά".

 

 

Αχχχ σε λιγες μερες...

 

Το deal εγινε.

 

Αυριο αναχωρει η τιμονιερα που βλέπετε και ερχεται σε μενα :wub:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.