Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Παίδες αν κ δεν είναι το κατάλληλο νήμα έχω μια 2η πεταλιέρα g27 μονταρισμένη με loadcell -Andy Pastore- που σκέφτομαι να δώσω.

 

Την είχα πάρει για backup αλλά σκέφτομαι μια μίνι αναβάθμιση.

 

Για να παίξει με usb θα χρειαστείτε κ αυτό http://www.leobodnar.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=187

 

Ο μόνος λόγος που ποστάρω εδώ είναι γιατί θα ήθελα να πάει σε κάποιο μέλος της κοινότητάς μας.

 

Τιμαί λογικαί.

Link to comment
Share on other sites




Τιμαί λογικαί.


Αν δε θέλω τέτοιες μετριοφροσυνες, και μόνο που την έχουν πατήσει τα λεπτεπίλεπτα ποδαράκια σου πρέπει να χρεώσεις premium [emoji14]
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Σασι+καθισμα 150+30 εξοδα αποστολης=180????

https://www.fk-shop.de/en/Tuning/Sport-seats-belts/Racing-simulator-seats/

Δεν ξερω....

Screenshot_2017-10-06-19-46-38.png

 

φαινεται να ειναι στρατζαριστο....επισης "δενει" μονο σε 2 σημεια πανω στο σκελετο το τιμονι...μπορει να εχει κραδασμους......αλλα η τιμη ειναι υπερβολικα καλη για αυτο που δινει....ας ελπισουμε οτι το καθισμα θα αντεχει και δεν ειναι μονο για jockey του ιπποδρομου!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχα θα το χτυπαγα στα σιγουρα.Βεβαια στα 73 κιλα που ειμαι δεν νομιζω να χρειαζοταν ενισχυση με μεταλλικα ελασματα και τετοια.
Τα μαστορια σαν του λογου σου θα μπορουσαν με μια μονο ματια να εφτιαχναν τις αδυναμιες συμφωνα με μελετες στατικης.
Απο τιμη δεν υπαρχει!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Αν δεν ειχα θα το χτυπαγα στα σιγουρα.Βεβαια στα 73 κιλα που ειμαι δεν νομιζω να χρειαζοταν ενισχυση με μεταλλικα ελασματα και τετοια.
Τα μαστορια σαν του λογου σου θα μπορουσαν με μια μονο ματια να εφτιαχναν τις αδυναμιες συμφωνα με μελετες στατικης.
Απο τιμη δεν υπαρχει!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

πιστευω πως μπορεις ανετα να κανεις μια τετοια κατασκευη με profil αλουμινιου και μπορει να σου κοστισει πολυ λιγοτερα....τα οποια τα βαζεις για να παρεις το καθισμα...το οποιο μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη απο το car.gr....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Maximvs said:

πιστευω πως μπορεις ανετα να κανεις μια τετοια κατασκευη με profil αλουμινιου και μπορει να σου κοστισει πολυ λιγοτερα....τα οποια τα βαζεις για να παρεις το καθισμα...το οποιο μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη απο το car.gr....

Σωστος!

Ακομα να αξιωθω να βαλω 2 buttons στο τιμονι μου....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Maximvs said:

αν ησουν Αθηνα το φτιαχναμε μαζι...αλλα εισαι κατι χιλιομετρα μακρυα!!

Ναι ναι!

Το σπιραλ μου λειπει και πως θα το συνδεσω στα κουμπια που υπαρχουν στο τιμονι και στο αλλο ακρο στον encoder.

Εχεις κανενα λινκ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σκέφτομαι να πάρω το playseat το challenge,αλλά από την άλλη σκέφτομαι να φτιάξω και ένα δικό μου που το θεωρώ και ποιο στιβαρό η αλήθεια είναι ,αλλά θα χρειαστώ κάποια βοήθεια ,γιατί με το wheel stand pro δεν υπάρχει και πολύ μεγάλη υπομονή !! :p

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Ναι ναι!

Το σπιραλ μου λειπει και πως θα το συνδεσω στα κουμπια που υπαρχουν στο τιμονι και στο αλλο ακρο στον encoder.

Εχεις κανενα λινκ?

 

 

δωσε μου πληροφοριες κατ'αρχην...τι τιμονι εχεις..τι κουμπια θες να βαλεις....τι encoder θα χρησιμοποιησεις....κ.τ.λ

26 minutes ago, Nikolas Sar Drs said:

Παιδιά εγώ σκέφτομαι να πάρω το playseat το challenge,αλλά από την άλλη σκέφτομαι να φτιάξω και ένα δικό μου που το θεωρώ και ποιο στιβαρό η αλήθεια είναι ,αλλά θα χρειαστώ κάποια βοήθεια ,γιατί με το wheel stand pro δεν υπάρχει και πολύ μεγάλη υπομονή !! :p

πιστευω πως το challenge ειναι πεταμενα 200 ευρω!....δηλαδη καλυτερα να παρεις ενα καθισμα απο το car.gr , να φτιαξεις μια βαση στα μετρα σου για να το βιδωσεις επανω...και να παρεις ενα γραφειο μικρο να βαλεις το τιμονι....λιγοτερα θα δωσεις και πιο σταθερα θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.