Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη για τις "ευκολίες" που σου προσφέρει. Όχι ότι τα 300 δεν είναι αρκετά, αλλά για την κλίμακα του γενικότερου κόστους, ότι θα παίξει και συμβατότητας δεν είναι τρελό. Προσωπικά πίστευα κανά 2χίλιαρο για την βάση μόνο. Το κόστος βέβαια των τιμονιών και η "συμβατότητα" με aftermarket τιμόνια παραμένει τροχοπέδη. 

Link to comment
Share on other sites

Με full Fanatec gear μετά την παρουσίαση/παρωδία πάω για osw μόλις πιάσουνε τα κρύα και επιστρέψω στο simracing. Το κόλπο grosso με τις δημοπρασίες το αφήνω ασχολίαστο ...

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On ‎16‎/‎7‎/‎2018 at 8:57 ΜΜ, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Παιδες για αυτο τι πιστευετε?

Αξιζει?

 

https://www.e-shop.gr/dxracer-racing-simulation-table-p-PER.815071

 

Παμε ένα up.

Επειδή θα γινουν αλλαγες στο δωματιο και θα φυγει το γραφειο μου (κλαψ) για να μπει παιδικο, τι προτείνετε??

Για seat δεν υπαρχει χωρος γμτ. Η ψιλουπαρχει αλλα δεν παιζει σαν επιλογή (ραντ)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GeoF1 said:

Παμε ένα up.

Επειδή θα γινουν αλλαγες στο δωματιο και θα φυγει το γραφειο μου (κλαψ) για να μπει παιδικο, τι προτείνετε??

Για seat δεν υπαρχει χωρος γμτ. Η ψιλουπαρχει αλλα δεν παιζει σαν επιλογή (ραντ)

για απλες τιμονιερες πρεπει να ειναι οκ....για OSW δεν νομιζω...θα το πηγαινε οπου θελει το servo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η μονη λυση ειναι wheel stand τοτε αν και ακριβο πας μαλλον εδω

 

www.nextlevelracing.com/products/next-level-racing-wheel-stand/

το ξαναλεω,ακριβο αλλα το καλυτερο stand που κυκλοφορει.Ολα τα αλλα μμμμ,θα κανεις πολλους συμβιβασμους και μαλλον προσθηκες.

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GeoF1 said:

Δλδ για ποσα λεφτα μιλαμε Δημητρη?

(δεν μου ανοιγει από το γραφειο)

απο Ιταλια που κοιταξα 199 λιρες (222 euro) + μεταφορικα αν εχει....

 

Δε το φτιαχνεις με προφιλ αλουμινιου απο εδω να τελειωνεις??....ουτε τα μισα δε θα πληρωσεις....εδω εχω υπολογισει ολο το cockpit με βαση το P1 και μου βγαινει ολο το συστημα μαζι με το συστημα στηριξης των οθονων πανω κατω 500 ευρω...και ολοι ξενοι ζητανε απο 1000 και πανω μαζι με τα μεταφορικα....

θα φτιαξεις ενα πλαισιο για τα πεταλια....θα βαλεις 2 κολωνες 40Χ80 και μια οριζοντια για την τιμονιερα σου...θα κοψουμε και ενα καπακι για να μπουνε τα πεταλια ... και τελος...ποσο να σου φτασει?...ουτε οσο κανει αυτο απο e-shop δεν θα πληρωσεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κανεις να φαινεται τοσο ευκολα βρε Θωμα. Αλλα δεν τα παω καλα με αυτά. Τα χερια μου δεν πιανουν σαν και σενα η τον Αρη,

Θα μπορουσες να αναλάβεις κατι εσυ? Να σου στειλω fb? ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GeoF1 said:

Το κανεις να φαινεται τοσο ευκολα βρε Θωμα. Αλλα δεν τα παω καλα με αυτά. Τα χερια μου δεν πιανουν σαν και σενα η τον Αρη,

Θα μπορουσες να αναλάβεις κατι εσυ? Να σου στειλω fb? ?

φυσικα...στειλε....

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ακριβώς ερώτηση στο Greek Simracers στο Facebook.

 

Νομίζω καλύτερα είναι να πας σε κάτι σταθερότερο. Δεν ξέρω πόσο σταθερό και άνετο είναι. Κάποιος που παίζει ώρες μπορεί να σου πει καλύτερα αλλά όπως το βλέπω δεν...
Με λίγα παραπάνω χρήματα πας σε GT Omgega που έχει καλύτερη ποιότητα σε όλους τους τομείς. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για αυτα

 

https://www.gtomegaracing.com/wheel-stands/gt-omega-racing-wheel-stands/gt-omega-steering-wheel-stand

 

https://www.gtomegaracing.com/monitor-stands-range/gt-omega-single-monitor-stand-v2

 

Και μια καρεκλα. Το πληκτρολογιο που θα μπει?

 

Γιατι εχω πελαγωσει τοσο?

Ωραιο site παντως @Etern4L

 

 

Link to comment
Share on other sites

@GeoF1, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για το website! Σύντομα έρχονται και άλλα ωραία real-life πράγματα :)

 

Στο θέμα μας, αν είναι να μην έχεις δωμάτιο και να γίνει μωρού πάρε το 1ο με τα 100euro να ακουμπάς και κανένα γάλα πάνω... ???

 

Σοβαρά τώρα, και στις 2 επιλογές πρέπει να βρείς λύση για κάθισμα/καρέκλα. Η 1η λύση έχει καλύτερο mobility και μάλλον εκεί θα πήγαινα αν είχα λύση στο θέμα της καρέκλας και θέλω να μετακινώ στη θέση του το cockpit μου. Η 2η λύση φαίνεται να είναι πιο οργανωμένη αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ φασαρία για £119.99.

 

Είναι τι ακριβώς ψάχνεις. Θες να το μετακινείς στη θέση του ή θες να έχει το χώρο του. Θα του βάλεις στο μέλλον πράγματα πάνω?

Με αυτές τις λύσεις θες καρεκλοειδή σίγουρα...

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
Link to comment
Share on other sites

Για κοκπιτ δεν το συζητάμε καν. Γιατι εκτος από το δωματιο με βλεπω και εκτος σπιτιου. (Δεν υπαρχει και ο χωρος πλεον.)

 

Ετσι όπως το σκέφτομαι, θα μεταφερω τον εξοπλισμο σε μια γωνιτσα (κλαψ) στο σαλονι. Με τον πυργο στα αριστερα. Οθονη και σταντ όπως τα λινκς αλλα και κατι ακομα να ακουμπαω ποντικι και πληκτρολογιο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.