Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Με παλάγκο [emoji23]

 

Άρη πρέπει να φτιάξουμε μια πιο μαζεμένη έκδοση απ αυτό που έχω, χωρίς ρυθμίσεις , φιξ για 1.74. Η παντόφλα είναι θέμα ημερών...

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Μπράβο ρε συ, φοβερή παραμετροποίηση. Πόσο εύκολο είναι να μπεις και να βγεις;

 

Ο τρόπος που μπαίνεις/βγαίνεις είναι  παρόμοιος με αυτόν της F1. Μπαίνεις πρώτα όρθιος μέσα στο κόκπιτ, μετά σκύβεις, στηρίζεσαι στα πλάγια με τα χέρια σου και γλιστράς μέσα. Το έβγα είναι λίγο πιο δύσκολο καθώς θέλει μεγαλύτερη δύναμη στα χέρια για να σηκώσεις το σώμα σου μέχρι να πατήσουν κάτω τα πόδια σου. Σε γενικές γραμμές είναι παιχνιδάκι για έναν "Fit" οδηγό...

Να μας πει ο @SupernovaGR που το δοκίμασε!

 

 

πριν 11 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Με παλάγκο emoji23.png

 

Άρη πρέπει να φτιάξουμε μια πιο μαζεμένη έκδοση απ αυτό που έχω, χωρίς ρυθμίσεις , φιξ για 1.74. Η παντόφλα είναι θέμα ημερών...

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

Αχ αυτή η παντόφλα... Βρες να το δώσεις αυτό και φτιάχνουμε ένα ποιο μικρό!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@konnosΕιναι η κινηση που θα επρεπε να κανεις για να μπεις σε ενα μονοθεσιο, τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο. Παροτι δεν με λες ακριβως φιτ και αδυνατο, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα στη διαδικασια του να μπεις και να βγεις, μιας και το κοκπιτ εχει πολλα σημεια που μπορεις να στηριχτεις με τα χερια και να σε βοηθησει. Τωρα δεν ειναι ακριβως ευχαριστο, αλλα θεωρω για εναν τρελαμενο f1 fan, προσθετει αυτο το "τελετουργικο" στο immersion.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2018 at 11:32 AM, Dimitris Pappas said:

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο το τιμονακι.Εχω πολυ καιρο να ψωνισω απο Κινα και δεν ξερω τι παιζει τωρα με τελωνεια και λοιπα.

Μια μικρη βοηθεια!

https://www.aliexpress.com/item/Carbon-Look-Style-TRD-Steering-Wheel-350mm-Universal-Car-Steering-Wheel/32701918227.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.17b22e0eykqEVB

 

Screenshot_2018-05-10-11-25-06.png

Screenshot_2018-05-10-11-24-56.png

Ηρθε!!!

Απο τους ...γρηγοροτερους πωλητες της Κινας!Σε 14 μερες!!!!

 

Screenshot_2018-05-30-11-33-53.png

Screenshot_2018-05-30-11-33-17.png

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά; Φαντάζομαι δεν είχες θέματα με τελωνεία...

Πόσο κόστισε τελικά (ίσως μπω και εγώ στον πειρασμό...);

 

Α, τώρα είδα - μάλλον πήρες το φουλ πακέτο - 68,61

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/LYJ-Motorsport-Racing-Car-Steering-Wheel-13-inch-Flat-Model-Suede-Steering-Wheel-325mm-Universal-Racing/32842377735.html

Ουτε τελωνειο και σφαιρα!

Το τιμονακι θα κουμπωσει το απογευμα.Πρωτη αποψη πολυ ελαφρυ και η αλκανταρα ετσι και ετσι.

Δεν τα κλαιω καθολου τα 39 ευρω!

@Aris Teidis,δεν πηρα το φουλ πακετο,ακολουθα το πιο πανω λινκ.

Screenshot_2018-05-30-13-31-25.png

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dimitris Pappas said:

https://www.aliexpress.com/item/LYJ-Motorsport-Racing-Car-Steering-Wheel-13-inch-Flat-Model-Suede-Steering-Wheel-325mm-Universal-Racing/32842377735.html

Ουτε τελωνειο και σφαιρα!

Το τιμονακι θα κουμπωσει το απογευμα.Πρωτη αποψη πολυ ελαφρυ και η αλκανταρα ετσι και ετσι.

Δεν τα κλαιω καθολου τα 39 ευρω!

@Aris Teidis,δεν πηρα το φουλ πακετο,ακολουθα το πιο πανω λινκ.

Screenshot_2018-05-30-13-31-25.png

 

Mια χαρα ειναι τα 39 ευρω και αφου δεν ειχες τελωνειο εισαι οκ...Μονο παρε οπωσδηποτε γαντια...εστω και φτηνα ποδηλατικα γιατι ειτε alcantara ειτε suede οπως λεει στη περιγραφη αν παιξεις με γυμνα χερια και ειδικα τωρα το καλοκαιρι...σε ενα μηνα θα την κλαις την επενδυση του τιμονιου.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris Pappas said:

@Maximvs,Ποια γαντια προτεινεις??

τα παιδια εχουν γραψει οτι και με ποδηλατικα γαντια απο καποιο ποδηλαταδικο κανεις τη δουλεια σου ανετα..

εγω εχω αυτα και μεχρι τωρα ειναι μια χαρα.

 

Sparco Meca 2

 

resize_image_php.thumb.jpg.27819ea953fcb27d764f38c8ff4da6b6.jpg

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είναι ζεστά... κοίτα για καλοκαιρινό μια και πάντα παίζεις σε κλειστό χώρο και ιδρώνει το χερι.

 

κατι τετοια εχω πάρει. ενα ζευγαρι απο Supermarket και αλλο απο site αθλητικών σε προσφορά.

 

https://www.aliexpress.com/item/3-Colors-Outdoor-Cycling-Half-Finger-Glove-Men-Women-Sports-Anti-Slip-Gel-Pad-Motorcycle-Road/32803921720.html?spm=2114.10010108.1000023.12.71167adao8QtPO
 

Έγινε επεξεργασία από beastie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, beastie said:

Νομίζω ότι θα είναι ζεστά... κοίτα για καλοκαιρινό μια και πάντα παίζεις σε κλειστό χώρο και ιδρώνει το χερι.

 

κατι τετοια εχω πάρει. ενα ζευγαρι απο Supermarket και αλλο απο site αθλητικών σε προσφορά.

 

https://www.aliexpress.com/item/3-Colors-Outdoor-Cycling-Half-Finger-Glove-Men-Women-Sports-Anti-Slip-Gel-Pad-Motorcycle-Road/32803921720.html?spm=2114.10010108.1000023.12.71167adao8QtPO
 

ναι...τα ποδηλατικα με μακρυα δαχτυλα ειναι συνηθως ζεστα....και βασικο το τι υλικο εχουν στην παλαμη!

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites



Δημήτρη, εχω ποδηλατικά με μακριά δάκτυλά, ούτε ένα χιλιοστό πάχος παντού (παλάμη κλπ), δηλαδή δεν έχουν υλικό ενισχυμένο που δεν κάνει για το δικό μας χρόνου.
Η μάρκα τους ειναι alpinstars και τα πήρα πριν από ένα χρόνο από την αλυσίδα ποδηλαταδικων GATSOULIS €20!
Ένα χρόνο μετα ειναι οπως την πρώτη μέρα και ΚΥΡΙΩΣ δεν έχω ιδρώσει ποτε, εχω πολυ καλό grip και ΔΕΝ έχουν ούτε ένα σκίσιμο!!!
Στο ίδιο διάστημα θα είχα χαλάσει τουλάχιστον ένα ζευγάρι γάντια καρτ sparco, θα είχα ιδρωμένα χέρια (και γάντια πάντα) και θα είχα πληρώσει κανα €40 minimum!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μοιάζουν με αυτά

http://www.gatsoulis.gr/pd/gantia-alpinestars-aero-makria-ss14-41856.htm?lang=el&path=90360510


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά, κεφαλοκλείδωμα κάνετε του τιμονιού;;; προσωπικά με βολεύουν τα ποδηλατικά με κομμένες τις άκρες των δαχτύλων για να γράφω στο πληκτρολόγιο όταν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

@Aris TeidisΚατσε πλησιαζει το καλοκαιρακι και θα γινεις drift king!  Εδω με τον @JohnSyllaios θα σε κανουμε να πας μονο με το πλάι ?

 

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.