Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

23 minutes ago, Dinossim said:

μια πολυ καλη λυση για τους χρηστες PS4 , αλλα πολυ ακριβη συμφωνα με τις δυνατοτητες που εχει.Κι αυτο λογο περιορισμων της κονσολας βεβαια....Οι αντιστοιχες λυσεις σε PC ειναι πιο φτηνες και με παρα πολλες δυνατοτητες αναπαραγωγης δεδομενων απο το παιχνιδι.

Ενα παραδειγμα.. http://www.simdisplay.net/sim-race-f1-full-kit

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Maximvs έγραψε:

μια πολυ καλη λυση για τους χρηστες PS4 , αλλα πολυ ακριβη συμφωνα με τις δυνατοτητες που εχει.Κι αυτο λογο περιορισμων της κονσολας βεβαια....Οι αντιστοιχες λυσεις σε PC ειναι πιο φτηνες και με παρα πολλες δυνατοτητες αναπαραγωγης δεδομενων απο το παιχνιδι.

Ενα παραδειγμα.. SIM Display

καμια ιδεα πως να μπει πανω στην βαση ;;; (t300rs)

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2018 at 9:20 ΠΜ, το μέλος Maximvs έγραψε:

Πανευκολο...και το ενα και το αλλο....με 3d print κατασκευη!...

ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα τι εννοεις. Φανταζομαι καποια ιδιοκατασκευη με εκτυπωτη σαν θηκη την οποια με καποιον τροπο θα την τοποθετεις πανω στην βαση.

λογικα απο Δευτερα θα την εχω την οθονη, αν θελεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος η postαρε καποια σχετικη φωτο για να καταλαβω τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dinossim said:

ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν εχω ιδεα τι εννοεις. Φανταζομαι καποια ιδιοκατασκευη με εκτυπωτη σαν θηκη την οποια με καποιον τροπο θα την τοποθετεις πανω στην βαση.

λογικα απο Δευτερα θα την εχω την οθονη, αν θελεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος η postαρε καποια σχετικη φωτο για να καταλαβω τι εννοεις.

ποια οθονη θα εχεις απο Δευτερα?...την ΒΤ ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

ποια οθονη θα εχεις απο Δευτερα?...την ΒΤ ?

ναι.

 

αυτο που σκεφτομαι ειναι να την κολλησω αναμεσα στο τιμονι και στην βαση ετσι ωστε να βλεπω μεσα απο το τιμονι τις ενδειξεις.

το τιμονι που εχω ειναι της sparco που η διαμετρος του ειναι αρκετα μεγαλυτερη απο το stock της t300rs και ελπιζω οτι θα μπορω να δω αναμεσα.

image.thumb.png.82da5c84ce089ccb3933bdc1eb2d5c39.png

Έγινε επεξεργασία από Dinossim
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dinossim said:

ναι

κοιτα πως εχω βαλει τη δικη μου 5" πανω στην Τ500....καπως ετσι γινεται με οποιαδηποτε οθονη...οταν την παρεις στειλε μου φωτογραφια απο το πισω μερος να δουμε πως μπορουμε να την στηριξουμε.

 

Rig.thumb.jpg.9251a5a936168a1a28ba05ef453101c5.jpg

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dinossim said:

Κάτι τέτοιο εννοείς ?

FB_IMG_1521710033649.jpg

ναι...αλλα αυτο ειναι πολυ ψηλα....εμεις μπορουμε να το βαλουμε ακριβως στο κενο που κανει το τιμονι....και δεν θα σου κοβει πεδιο απο πανω απο το τιμονι προς τις οθονες...

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Aris Teidis said:

Απ' ότι φαίνεται δεν θα είναι και τόσο φτηνό, όσο διαφημίστηκε...

 

Και δεν ειναι τελικό προϊόν... βλέπω στις διορθώσεις για τα προβλήματα να αυξάνεται και άλλο η τιμή..

3 hours ago, Dimitris Pappas said:

To βιντεο δυστυχως ΔΕΝ βοηθαει καθολου....scripted....

Περμενω review απο εμπειρο simracer οχι  απο vblogger.

 

Sim Racing Paddock  δεν ειναι και άσχετοι απο gear.. εχουν περάσει πολλά απο τα χέρια τους και τώρα και πριν που ήταν με τον gangi (ISR)
Προσωπικά με βοήθησε σαν πρώτη εικόνα και πληροφορίες που μέχρι τώρα ειχαμε μόνο από μία κακή ιστοσελιδα.
Στην παρουσα κατάσταση ειναι συγκρίσιμο με hi-end μοντέλα εταιριών που ΔΕΝ ειναι DD...

Link to comment
Share on other sites

To Insidesimracing το βλεπαμε μονο για Jessica!(Sponsored by Thrustmaster)

O τυπος τωρα καταρχην δεν ανοιγει να δουμε ηλεκτρονικα οπως καποιοι αλλοι,οδηγει με λαθος στησιμο χεριων,testarei μονο ενα sim,η τιμονιερα σε τραπεζι,η εμπειρια του σε DD wheel μονο μετα απο 1 μηνα περιπου,οδηγει με sneakers και γενικα σαν simracer οχι πολλες περγαμηνες.

Θα περιμενω κατι πιο ...αξιοπιστο.

 

 

jess3Capture.PNG

jess1Capture.PNG

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε την Jessica!  Χρόνια και ζαμάνια...:D

 

Δημήτρη, αν μιλάς για τον τύπο από το "Sim Racing Paddock" μάλλον δεν είδες καλά το βίντεο... Ο άνθρωπος φιλοξενήται από τους κατασκευαστές της τιμονιέρας για να την δοκιμάσει επί τόπου, γι' αυτό και το "ερασιτεχνικό" στήσιμο της όλης υπόθεσης... (τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα)

Ο τύπος είναι καλός και κάνει αξιόλογα reviews...:)

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανεις αξιολογο review.Οχι προχειροδουλεια σε δωματιο ξενοδοχειου.

Δεν ειπα οτι αβανταρει,ειπα οτι το βιντεο δεν με βοηθαει,και εξηγησα γιατι.

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.