Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Είχα ψάξει για G27 αλλα δεν εχω βρει καποια αγγελια που να ισχυει πια, αν ξερει καποιος κανεναν που να πουλαει παρακαλώ να μου στειλει. Οσο για την πλατφορμα που παίζω ειναι PC και δεν νομιζω να παρω καποια στιγμη PS4  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=32192]Maximvs[/mention],το συγκεκριμενο μαιμου τιμονι θελει να αντιγραψει το momo mod.29.

Παρα το ονομα,mod29,ειναι 27mm!

Για οδηγηση GT αγωνιστικου νομιζω δεν θελει μεγαλυτερο.

Αλλο με απασχολει εμενα,αυτο το 50mm PCD,η αποσταση των τρυπων.Ολα μου τα τιμονια εχουν 75mm.

Μαλλον θα φαει drill!

 

 

 

 

[mention=32192]Maximvs[/mention]

Δημήτρη καλησπέρα!

Εχω ένα motamec τιμόνι 350 mm flat και ποιοτικά ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.

Το αγόρασα από ραλλυτζιδικο σάιτ στην Αγγλία και θα το έβαζα και σε κανονικό αυτοκίνητο.

 

Οπως σου είπε και ο@Maximvs ειναι οριακό το 270αρι για GT.

Επίσης «θέμα» ειναι ότι βγαίνει σε 50 pcd και όχι 70 pcd που έχεις περισσότερες επιλογές με qr η με απευθείας προσαρμογή στην βάση σου.

Αν τα καταφέρνεις με το «τρύπημα», μην σου πω ότι ψηνομαι και εγώ αν αναλάβεις και το δικό μου!!!

Σε ότι έχει να κάνει με την χρήση του, ΜΟΝΟ με γάντια αλλα για εμενα που εχω μόνο suede (3) τιμόνια, φορώντας ωραία ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΑ alpinstars (φθηνά) γάντια δεν εχω κανενα πρόβλημα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο το τιμονακι.Εχω πολυ καιρο να ψωνισω απο Κινα και δεν ξερω τι παιζει τωρα με τελωνεια και λοιπα.

Μια μικρη βοηθεια!

https://www.aliexpress.com/item/Carbon-Look-Style-TRD-Steering-Wheel-350mm-Universal-Car-Steering-Wheel/32701918227.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.17b22e0eykqEVB

 

Screenshot_2018-05-10-11-25-06.png

Screenshot_2018-05-10-11-24-56.png

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο το τιμονακι.Εχω πολυ καιρο να ψωνισω απο Κινα και δεν ξερω τι παιζει τωρα με τελωνεια και λοιπα.

Μια μικρη βοηθεια!

https://www.aliexpress.com/item/Carbon-Look-Style-TRD-Steering-Wheel-350mm-Universal-Car-Steering-Wheel/32701918227.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.17b22e0eykqEVB

 

Screenshot_2018-05-10-11-25-06.png

Screenshot_2018-05-10-11-24-56.png

 

Αν δεν το ανοίξουν δεν έχεις πρόβλημα, αν το ανοίξουν και κάνει κάτω από 25€ θα πληρώσεις κάτι ψιλά για τον κόπο τους (που το άνοιξαν:hehe:), αν το ανοίξουν και κοστίζει παραπάνω θα πληρώσεις και εκτελωνισμό (φπα κτλ.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε Δημήτρη λεπτομέρειες αλλά κανά 20άρι τουλάχιστον μπορεί και να δώσεις... γιατί μετά πληρώνεις ένα κάρο υπηρεσίες!

Να μην λέω όμως βλακείες, κάτσε διάβασε: https://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0697.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Η τιμη του τιμονιου ειναι 68ευρω.

Αν το ανοιξουν τι τελωνειο και αλλες χρεωσεις χρεωνουν?

Απο τις επιλογες αποστολης συμφερει καμια?

 

 

Αν στο περασουν τελωνειο -γιατι ειναι και μεγαλο μεγεθος πακετου- θα εχεις περιπου 23ευρω + φπα = 28,50 ευρω αν θυμαμε καλα.Τα δεματα που ανοιγονται μεχρι 150 ευρω καπου εκει πληρωνουν.Οποτε φτανεις συνολο κανενα 95αρι....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ζητησουν παραστατικά και το FPA ειναι στο ποσο που θα αποφασισουν οτι κάνει... και οχι στο ποσο εκτελωνισμού.
αν πουν οτι κανει 60 το φπα ειναι 24% του 60 + εξοδα εκτελωνισμου

το κακο ειναι οταν το αντικειμενο υπαρχει σε μαγαζι στην ελλαδα (ή παρόμοιο) που μπορούν να ορισουν ως τιμή του την τιμη πωλησης του στην ελλαδα και οχι του παραστατικού σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επειδη δε παρακολουθω μηχανοκινητο αθλητισμο, γιατι του Verstappen ειναι παιδικο;

Γιατι ο τυπος εχει μετατρεψει την f1 σε συγκρουομενα σε ολους τους αγωνες απο την αρχη της σεζον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι ο τυπος εχει μετατρεψει την f1 σε συγκρουομενα σε ολους τους αγωνες απο την αρχη της σεζον.

Χαχα, μάλλον γι' αυτό, γιατί σε ηλικία υπάρχει και ακόμα μικρότερος απ' αυτόν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος στο φορουμ.. 

Ειμαι στην αναζητηση τιμονιερας για xbox one s. Ειμαι αναμεσα logitech g920 και thurstmaster tmx pro ( με τα 3 πεταλια) με budget 300 ευρω. H βασικη διαφορα στο θεμα τιμης ειναι οτι η g920 βγαινει γυρω στα 240  μαζι με επιλογεα ταχυτητων απο αγγλικο αμαζον ενω η tmx pro 350 περιπου αλλα με πολυ ανωτερο επιλογεα ταχυτητων(Ο οποιος στην συγκεκριμενη επιλογη θα αγοραστει αργοτερα). Οσο αφορα το ffb  καθως και την αισθηση της πεταλιερας ποια θεωρειτε ειναι καλυτερη? Αν εχετε να προτεινεται κατι σε αυτα τα χρηματα ειναι ευπροσδεκτο αλλα δεν θελω να ξεφυγω πολυ.

Υ.Γ.α) Αν ξερει καποιος ας μου πει αν αλλαζει το τιμονι της tmx pro

       β) Θελω κατι αξιοπιστο σε βαθος χρονου για οταν φτιαξω και καλο pc

Έγινε επεξεργασία από Gray_ceed
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ, ουσιαστικά η G29 ειναι ιδια με την G920 απλα η μια παιζει σε PS4 και η αλλη σε XBOX αντιστοιχα και η T150 με την TMX. Μετα πας ή εδω ή σε αυτην. Δεν αλλάζει τιμονι η Τ150/TMX μονο απο T300/TX και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω για την απαντηση σου λογικα προς την logitech g920 οδευω λογω της τιμης της και οτι τα δινει ολα σε εναν βαθμο αλλα οχι τελεια ενω οι αλλες χρειαζονται πολυ περισσοτερο χρημα για να τα δωσουν ολα

Link to comment
Share on other sites

Μου δημιουργηθηκε μια απορια σχετικα με τα πεταλια της τιμονιερας αυτη την στιγμη παιζω forza motorsport 7 με τα συστηματα βοηθησης ολα εκτος και χωρις abs και οταν φρεναρω το κουμπι στο χειριστηριο τρεμει με αποτελεσμα να φρεναρω σωστοτερα χωρις να μπλοκαρω τους τροχους και ποιο γρηγορα απο οτι με abs on. Αυτη η αναδραση και πληροφορηση υπαρχει στο πενταλ του φρενου μιας τιμονιερας?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Gray_ceed έγραψε:

Μου δημιουργηθηκε μια απορια σχετικα με τα πεταλια της τιμονιερας αυτη την στιγμη παιζω forza motorsport 7 με τα συστηματα βοηθησης ολα εκτος και χωρις abs και οταν φρεναρω το κουμπι στο χειριστηριο τρεμει με αποτελεσμα να φρεναρω σωστοτερα χωρις να μπλοκαρω τους τροχους και ποιο γρηγορα απο οτι με abs on. Αυτη η αναδραση και πληροφορηση υπαρχει στο πενταλ του φρενου μιας τιμονιερας?

Fanatec clubsport pedals V3, μονο για pc με το fanaleds και παλι δεν υποστηριζεται απο ολα τα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.