Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

6 hours ago, beastie said:

Οταν (και αν) βγει παραγωγή θα δούμε και τέτοια review...

 

Ειδωμεν!:p

Εγω παρακολουθω αυτο

https://sim-pli.city/collections/all/products/sw7c-7nm-direct-drive-wheel

Out of stock....αν βγει θα ειναι πιο αξιοπιστη λυση!

Κατι ετοιμαζει και Fanatec σε DD.

 

Screenshot_2018-03-23-09-23-20.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τίμιο φαίνεται το 7Nm της Simplicity. Πάντως και να μη σου αρέσει το FeelVR ως τιμόνι, τα πετάλ φαίνονται πολύ τίμια αν αναλογιστείς τί προσφέρει η Thrustmaster σ αυτά τα χρήματα.

 

Όσο για το κανάλι, ως οδηγός δε λέει τίποτα ιδιαίτερο, αλλά για μένα δεν έχει και πολλή σημασία. Η αλήθεια είναι οτι έχουν περάσει αρκετά πράγματα απ τα χέρια του και τελευταία έχει και DD άρα μπορεί να έχει μια καλή αναφορά σύγκρισης. Ο τύπος γενικώς είναι low conflict χαρακτήρας, και να έβλεπε κάτι κακό, νομίζω οτι θα το περνούσε λίγο ομαλά στο βίντεο γιατί ψάχνεται για endorsements κτλ. Αλλά μια γενική εικόνα μπορούμε να την έχουμε. Έχουν δουλειά ακόμη στη FeelVR κι ελπίζω να βγάλουν κάτι καλό για να ζορίσουν τις μεγαλύτερες εταιρίες. Για σας τα λέω, εγώ από τιμόνι έχω κλείσει :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... ή θα βγει μια μετριότητα... ή θα το φτιάξουν σωστά και θα φτάσει τα χρήματα που κάνουν και τα υπόλοιπα DD

Απο την αρχή αυτό το VR sto feelVR ήταν το 1ο μου αλαρμ... βάλε κάτι που πουλάει στον τίτλο και ας είναι άσχετο με το προϊόν!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και ο Shaun review FeelVR και δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα όσο φάνηκαν στου SRPaddock. Και μη ξαχνάτε, ότι πληρώνεις, παίρνεις, κανείς δε χαρίζει διαμαντάκια! Αλλά αν είναι να πάρεις ένα Τ500 ή ένα CSL, χτυπάς ένα FeelVR, γιατί όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το κυριο θεμα που κανεις δεν μπορει αυτη τη στιγμη να καλυψει στο κομματι των αρχικων reviews, ειναι βλαβες, customer service, software support κτλ,  πραγματα πολυ σημαντικα, αλλα που σε τοσο νωρις φασεις ολοι προσπερνανε και ξεχνανε λογω του hype... εννοειται πως αντι για csl παιρνεις feel vr, αλλα αν ειναι να χρειαστει να πληρωσω το osw mige σε μεταφορικα για να μου στελνουν ανα διμηνο νεο μοτερ και καινουριο load cell(βλεπε fanatec πριν απο λιγα χρονια),ξαφνικα καλη μου φαινεται και η t500

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος SupernovaGR έγραψε:

για να μου στελνουν ανα διμηνο νεο μοτερ και καινουριο load cell(βλεπε fanatec πριν απο λιγα χρονια),ξαφνικα καλη μου φαινεται και η t500

Εισαι 6 χρονια και δυο μοντελα πισω.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Εγω ιστοριες φρικης κυριως αλλων αναπαραγαγω, και το λεω με φοβο για τις καινουριες εταιριες, δεν εχω θεματα να θαψω την fanatec. Και μην ανυσυχεις, και για την καινουρια την csl elite παλι παραπονα υπαρχουν σε οποιο forum και να κοιταξεις, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Απλα ολοι κοιτανε τα νιουτομετρα και τα pcb, και μετα θα βριζουν για το customer support και επειδη καθε παιχνιδι βγαζει και απο ενα προβλημα με τη συγκεκριμενη τιμονιερα... Γενικα οτιδηποτε early access, early bird, πες το οπως θες κρυβει κινδυνους πισω απο τα spec sheets

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος SupernovaGR έγραψε:

Εγω ιστοριες φρικης κυριως αλλων αναπαραγαγω, και το λεω με φοβο για τις καινουριες εταιριες, δεν εχω θεματα να θαψω την fanatec. Και μην ανυσυχεις, και για την καινουρια την csl elite παλι παραπονα υπαρχουν σε οποιο forum και να κοιταξεις, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Απλα ολοι κοιτανε τα νιουτομετρα και τα pcb, και μετα θα βριζουν για το customer support και επειδη καθε παιχνιδι βγαζει και απο ενα προβλημα με τη συγκεκριμενη τιμονιερα... Γενικα οτιδηποτε early access, early bird, πες το οπως θες κρυβει κινδυνους πισω απο τα spec sheets

Δεν ασχολουμαι με csl elite, μονο τα τοπ μοντελα και εκει δεν υπαρχει κανενα προβλημα που να ειναι οπως το περιγραφεις πλεον.

Αν θες να ασχοληθεις με csl elite που ειναι rebranded το v1 base ειναι λογικο να εχεις θεματα, στα κανονικα τιμονια δεν ειναι ετσι πλεον... ουτε στα pedal.

 

Για το customer support που λες, πρεπει να καταλαβεις οτι δεν απευθυνεσαι σε εταιριες, περαν της thrustmaster και της fanatec ολοι οι αλλοι ειναι χομπιστες. 

Δεν εχουν καμμια υποδομη για ολα αυτα.

 

Και ερχομαστε στο τριτο που ειναι το support στα games που παλι εχει να κανει με το οτι οι τυποι ειναι χομπιστες. 

 

Το ποσοστο το simracers ειναι πολυ μικρο για να συντηρησει σωστες εταιριες που θα ασχοληθουν με τον τομεα, παλι καλα να λες που εχουμε και δυο κουτσες και ψευτο παιζουμε αλλιως θες πολλα λεφτα για να φτιαξεις κατι σωστο που και παλι θα εχει τα θεματα του αλλα δεν τα ακους γιατι ειναι το 0,5% της αγορας μεσα στο 5% αυτων που παιζουν racing παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως είναι καν 5% αυτοί που παίζουν "σοβαρά" σιμς. Αν δεν ήταν τίποτα Forza και GranTurismo να ανεβάζουν τα νούμερα στο θεό, θα μπορούσαμε να μιλάμε για καμιά 20.000 άτομα στο κόσμο, αν κρίνουμε απ΄τα online στατιστικά στο steam και με δεδομένο οτι υπάρχουν και πάρα πολλοί που δε θέλουν να κοντραριστούν online, και στήνουν αγώνες μόνοι τους ή κάνουν hotlaps.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, fatalara said:

Το ποσοστο το simracers ειναι πολυ μικρο για να συντηρησει σωστες εταιριες που θα ασχοληθουν με τον τομεα, παλι καλα να λες που εχουμε και δυο κουτσες και ψευτο παιζουμε αλλιως θες πολλα λεφτα για να φτιαξεις κατι σωστο που και παλι θα εχει τα θεματα του αλλα δεν τα ακους γιατι ειναι το 0,5% της αγορας μεσα στο 5% αυτων που παιζουν racing παιχνιδια.

Συμφωνω μαζι σου και για αυτο θεωρω πως οτιδηποτε σε αγορες εκτος των κλασικων λυσεων, παρα ειναι μεγαλο ρισκο για να γλιτωσεις 100 και 200 ευρω... Παρολαυτα μονο καλο μπορει να κανει στην αγορα μια τετοια κινηση, μιας και θα αυξησει τουλαχιστον τον ανταγωνισμο. Και στην τελικη το ποσοστο των sim racers ειναι πολυ μικρο, αλλα αρκετα τα λεφτα που διαθετουν κυριως αυτοι που στοχευουν στη high end αγορα. Τωρα, το οτι η high end αγορα εχει πεσει απο τα 3000 και τα 2500 ευρω με leo bodnar και accuforce πριν μερικα χρονια στα 1000 και κατι ψιλα με osw, και με την fanatec να δειχνει πως θελει και εκεινη μερος της πιτας, τους χρηστες τελικα βολευει. Το ερωτημα ειναι αν υπαρχει χωρος και για αλλο ενα παιχτη στη φαση, και κυριως παιχτη φανερα ερασιτεχνη-μονο ο χρονος θα δειξει...

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Δε νομίζω πως είναι καν 5% αυτοί που παίζουν "σοβαρά" σιμς. Αν δεν ήταν τίποτα Forza και GranTurismo να ανεβάζουν τα νούμερα στο θεό, θα μπορούσαμε να μιλάμε για καμιά 20.000 άτομα στο κόσμο, αν κρίνουμε απ΄τα online στατιστικά στο steam και με δεδομένο οτι υπάρχουν και πάρα πολλοί που δε θέλουν να κοντραριστούν online, και στήνουν αγώνες μόνοι τους ή κάνουν hotlaps.

5 % ειναι αυτοι ποι χρησιμοποιουν τιμονι για παιξουν racing παιχνιδια, παρε και καταλαβε λοιπον τι γινεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε στο kickstarter τι ψαρια θα πιασει....αν ειχα ΤΩΡΑ τα φραγκα θα την χτυπαγα και οτι βγει!

Βαρεθηκα το μπρελοκ,G25....

https://www.kickstarter.com/projects/feelvr/feel-vr-the-affordable-direct-drive-racing-wheel-a?ref=nav_search&result=project&term=feel+vr&utm_campaign=TRS&utm_content=TRS_6&utm_medium=GR&utm_source=TRS_6&utm_term=2b8c38bb-58e2-45cd-b7bc-47465fa142ac

 

 

Screenshot_2018-04-10-20-05-37.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/3/2018 at 3:15 ΜΜ, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

To Insidesimracing το βλεπαμε μονο για Jessica!(Sponsored by Thrustmaster)

jess3Capture.PNG

jess1Capture.PNG

 

On 22/3/2018 at 3:23 ΜΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Ρε την Jessica!  Χρόνια και ζαμάνια...:D

 

Την μελετήσατε... την έφερε πίσω ο Shaun Cole :p 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jumaru99 said:

 

 

Την μελετήσατε... την έφερε πίσω ο Shaun Cole :p 

 

 

Συνεντευξαρα, η τροπη των πραγματων μου θυμισε Πετρουλα απο ημιγυμνη παρουσιαση του καιρου, σε πολιτικη αναλυτρια. Αντιστοιχως jessica απο γλαστρα(οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες) σε master of science...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.