Jump to content



Win 7x64 δεν βλεπουν την ταχυτητα του Cpu


Recommended Posts

Οπως βλεπετε και στην φωτο τα windows δεν βλεπουν στα ποσα τρεχει ο επεξεργαστης.

image.jpg

Δοκιμασα 3 διαφορετικες κοπιες λειτουργικου σε διαφορετικους δισκους SSD, HDD με το ιδιο αποτελεσμα.

Γυρισα το μηχανακι και στα default του μπας και μην λογω overclock αλλα παπακια.

Καμια ιδεα; Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει 1 MHz θα πρεπε κανονικα να λεει 4.30GHz αν δεν κανω λαθος, τουλαχιστον οταν ειχα το προηγουμενο συστημα Χ58 με τον 980Χ ολα ηταν ενταξει το θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

μήπως δοκίμασες τα 8άρια να δεις άμα στο κάνει και εκεί ?

Ναι και στα 8.1 εχω το ιδιο θεμα.

image.jpg

Λετε ναναι bug του Χ79. [MENTION=1961]wacko_gr[/MENTION] [MENTION=9875]venom7[/MENTION] [MENTION=259]TASOS[/MENTION] για ριξτε καμια ιδεα!!

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να ασχοληθείς.

Δεν επηρεάζει τίποτα απολύτως αυτό.

Το εχω παρατηρησει πολυ καιρο τωρα και επειδη οντως δεν επηρεαζε τιποτα δεν ειχα ασχοληθει, αλλα χθες χαζευοντας το magician για τους samsung pro που εχω ειδα και αυτο (βλεπε φωτο)

image.jpg

και ετσι μπηκα στο τρυπακι να το ψαξω.

Δεν ειναι βλακεια να μην μπορω να ενεργοποιησω, για την πλακα το rapid mode εξ αιτιας ενος ισως bug;

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια, αυριο πρωι θα δοκιμαστει bios update με ολα τα bios απο το 4503 που ειμαι τωρα και μετα, και θα ενημερωσω για τις εξελιξεις.

[MENTION=188]yanni[/MENTION] Μμμμ εγω την βλεπω κανονικα.

Το link του Στελιου ο Chrome δεν μου το ανοιγει ενω ο IE το διαβαζει κανονικα.

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Το link του Στέλιου βγάζει μήνυμα για επικίνδυνη σελίδα στον Chrome και στον Firefox. Ο IE έχει άγνοια κινδύνου, δεν ξέρει από τέτοια :p

Την φωτογραφία σου προσωπικά δεν την βλέπω. Για τσέκαρε από άλλον browser και αν η υπηρεσία που ανεβάζεις φωτογραφίες χρειάζεται log in φρόντισε να μην είσαι λογκαρισμένος με τον browser που θα δοκιμάσεις και ούτε να την έχει κρατήσει στην cache του.

Τις πρώτες δύο πάντως τις είδα, προφανώς. Μόνο την τρίτη δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες δύο πάντως τις είδα, προφανώς. Μόνο την τρίτη δεν βλέπω.

Την ξανα ανεβασα για δες.

Λοιπον ολη η φασαρια ηταν στο bios η επιλογη CPU c-states το ειχα disable, το εβαλα στο auto και πλεον ειμαστε εδω.

image.jpg

Ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες του οπως παντα τον φιλο Στελιο [MENTION=75]Stelaras[/MENTION] μεγιστο overclocker :big_boss:

καθως και ολα τα παιδια που ενδιαφερθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.