Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Πρέπει να πώ ότι η σημερινή βαρκάδα πήγε καλύτερα απ΄ότι περίμενα, απλώς παραλίγο να σπάσει το pedal του φρένου. :sarcastic:

Δεν σταματάει με τίποτα λέμε, σαν νταλίκα από το Euro Truck πάει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν προσέχουμε...

Νομίζω θα αφήσω ένα ακόμα event να περάσει και αν πάλι τα ίδια , συγγνώμη αλλά δεν θα ξανατρέξω.

Μήπως υπερβάλεις λίγο??

Μπορείς να βρείς αλλού καλύτερους και καθαρότερους αγώνες? Δεν νομίζω!

Λάθη και επαφές πάντα θα υπάρχουν.

Ο λόγος που μαζευτήκαμε εδώ δεν είναι για να έχουμε τους 100% καθαρούς αγώνες.

Το σημαντικότερο είναι να είναι ο καθένας υπεύθυνος και να αναγνωρίζει τα λάθη του.

Και με τον καιρό θα γνωριστούμε καλύτερα και θα μπορούμε να συμβιώνουμε καλύτερα στην πίστα.

Σκεπτόμενος εκ των υστέρων, ήταν λάθος μου που δεν ζήτησα να γίνει restart του πρώτου αγώνα, όταν το είπε ο Άκης.

Ανάγκασα κάποιους να ξεκινήσουν τον αγώνα με ζημιά, λόγω δικών μου προβλημάτων, και ζητώ συγνώμη γιαυτό! :o

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν προσέχουμε...

Νομίζω θα αφήσω ένα ακόμα event να περάσει και αν πάλι τα ίδια , συγγνώμη αλλά δεν θα ξανατρέξω.

Jim κατά τη διάρκεια του γύρου σχηματισμού ρώτησα αν ήθελε κανείς restart γιατί κάποιοι λάγκαραν και χτύπησαν τα αυτοκίνητά τους, αλλά όσοι ήταν μέσα εκείνη τη στιγμή είπαν να συνεχίσουμε. Νομίζω πως είναι απαραίτητο να είμαστε στο ts κυρίως κατά τον αγώνα για να μην έχουμε τέτοια περιστατικά. Εγώ το φχαριστήθηκα το σημερινό πάντως και ας λείπανε οι μισοί από αυτούς που δήλωσαν συμμετοχή!

Αποτελέσματα 2 αγώνων

Δηλώστε συμμετοχή για επόμενο meeting

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν προσέχουμε...

Νομίζω θα αφήσω ένα ακόμα event να περάσει και αν πάλι τα ίδια , συγγνώμη αλλά δεν θα ξανατρέξω.

Δεν ξερω σε ποια φαση ακριβως αναφερεσαι.. αν λες που σε χτυπησα εγω στον δευτερο αγωνα στην αρχη (στην variante della roggia)..σου ζηταω συγνωμη ρε συ!:o

Και μενα με χτυπησαν αλλα ενταξει δεν τρεχει τπτ..

Ηταν ο πρωτος μου αγωνας με σας και πιστευω πηγα σχετικα καλα..:p

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

βγηκα νωριτερα γιατι κολλαγε για ανεξηγητο λογο. χιλια συγνωμη στον daras, την πρωτη φορα ενω απολαμβανε την πρωτια πηγα λιγο πιο γρηγορα εκει στα εσακια και δε προλαβα να αλλαξω γραμμη και τον ακουμπησα απο πισω και το αποτελεσμα γνωστο

τη δευτερη φορα george μου κολλησε για 3 δευτερολεπτα δεν εβλεπα τπτ ρε συ. και δε φρεναρα καν στην ευθεια.... σορρυ σου το χαλασα ελπιζω να μη το ανταποδωσεις στον επομενο :)

Εμ τι? Στο επομενο θα δεις!!!

χαχα

Ελα βρε δε τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

βγηκα νωριτερα γιατι κολλαγε για ανεξηγητο λογο. χιλια συγνωμη στον daras, την πρωτη φορα ενω απολαμβανε την πρωτια πηγα λιγο πιο γρηγορα εκει στα εσακια και δε προλαβα να αλλαξω γραμμη και τον ακουμπησα απο πισω και το αποτελεσμα γνωστο

τη δευτερη φορα george μου κολλησε για 3 δευτερολεπτα δεν εβλεπα τπτ ρε συ. και δε φρεναρα καν στην ευθεια.... σορρυ σου το χαλασα ελπιζω να μη το ανταποδωσεις στον επομενο :)

Καλώς ζητάς συγγνώμη αν το θέλεις αλλά σχετικά με τις ανταποδώσεις δεν νομίζω ότι έχουμε φτάσει σε αυτό το επίπεδο.

Αρκεί να δώσεις τη θέση πίσω σε εκείνον που έβγαλες εκτός. Δε μπορείς να κάνεις και κάτι περισσότερο.

Καλά αυτό το αυτοκίνητο τα τραβούσε τα ευτράπελα.

Jim κατά τη διάρκεια του γύρου σχηματισμού ρώτησα αν ήθελε κανείς restart γιατί κάποιοι λάγκαραν και χτύπησαν τα αυτοκίνητά τους, αλλά όσοι ήταν μέσα εκείνη τη στιγμή είπαν να συνεχίσουμε. Νομίζω πως είναι απαραίτητο να είμαστε στο ts κυρίως κατά τον αγώνα για να μην έχουμε τέτοια περιστατικά. Εγώ το φχαριστήθηκα το σημερινό πάντως και ας λείπανε οι μισοί από αυτούς που δήλωσαν συμμετοχή!

Συμφωνώ ότι το ρεστάρτ δεν ήταν μεγάλη υπόθεση σε τόσο αρχικό σημείο του αγώνα, μπορούσε να γίνει.

'Ηθελά και εγώ να ρωτήσω τι έγινε με τις συμμετόχες. Οι μισοί έλειπαν.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα κανενα θεμα παντως με τα βοηθηματα να πω την αληθεια ηταν ευκολο. θα χτυπαγα και 2.02-2.03 στο qualify αλλα εληξε στην τελευταια στροφη πριν τερματισω :ρ γελαγα με ενα φιλο που παρακολουθαγε το ολο event.

με ανησυχησε το lag που ειχα, σε καθε γυρο σχεδον μου παγωνε σε τυχαιο σημειο και επανερχοταν μετα απο 1-2sec. ασχετο, επειδη μου κλεισε το teamspeak καποια φαση πριν τον δευτερο αγωνα το ξανανοιξα. τι παιχτηκε.γιατι βγηκαμε σε σχηματισμο στο qualify? επισης θα επρεπε να ξεκινησω 4ος. ημουν πισω απο τον δαρα,:cool: αλλα το οτι πηγε πρωτος δε νομιζω να επρεπε να παω εγω δευτερος. τελοσπαντων! συνεχιζουμε με κεφι. ξενερωσα για το χτυπημα στο δαρα το πρωτο γιατι γενικα δε μ αρεσει να μη πηγαινω καθαρα και απροβληματιστα για καποιον αρκετα πιο γρηγορο η να βγαζω ετσι εξω καποιον αλλο.

συνεχιζουμε τα ωραια event :) [MENTION=15353]liakjim[/MENTION] γιατι τετοια ξενερα?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στον 2ο αγώνα. 2 χτυπήματα από πίσω λες κ είμαι σε public server. Το 1ο χτύπημα στην 1η στροφή του αγώνα (θρυμματισμένο τζάμι) , που είμαστε σε rolling start και που έχουμε πει στον 1ο γύρο λίγο προσοχή να απλώσουν τα αυτοκίνητα.

2ο χτύπημα από πίσω ενω είμαι μπροστά με αποτέλεσμα στραβό τιμόνι και να τρέχω (παλι , 3 events στην σειρά) μόνος μέχρι το τέλος.

Sorry αλλά δεν διασκεδάζω έτσι.

Δειτε το replay.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

@PAREA . Kαλημέρα νομίζω πως μπορώ να βοηθήσω να μειώθούν τα ατυχήματα με την παρακάτω διαπίστωση - πρόταση.

Το βασικό πρόβλημα έγκειται στο ότι αρκετοί δεν έχουν εμπειρία σε αγώνες με άλλους οδηγούς ,δεν έχουν δηλαδή αποκτήσει την αίσθηση του που ακριβώς βρίσκεται το αυτοκίνητο τη δεδομένη στιγμή και το άλλο είναι πως αυτή η απειρία εκφράζεται με επιπολαιότητες του τύπου να παραβγούμε μέχρι την πρώτη στροφή λες και τελειώνει ο αγώνας εκεί η λες και θα ικανοποιηθούν αν περάσουν μπροστά χωρίς να αντιλαμβάνονται το πόσο ματαιόδοξο αυτό ακούγεται από τη στιγμή που υπάρχουν οδηγοί μπροστά τους που τους ρίχνουν τουλάχιστον 2-3 δευτερόλεπτα στο γύρο.Αρα αυτό που χρειάζεται είναι πρώτον να μάθουμε να κρίνουμε σωστά τις αποστάσεις και μετά θα καταφέρουμε να τιθασεύσουμε το οποιοδήποτε επιθετικό ένστικτο μας κυριεύει.

Αυτό νομίζω πως μπορεί να επιτευχθεί κάνοντας practice τον συγκεκριμένο αγώνα αλλά με το AI(artificial intelligence)του παιχνιδιού αναπαράγωντας έτσι σε κάποιο βαθμό το σενάριο του προκαθορισμένου αγώνα με την παρέα .Το πλεονέκτημα είναι πως μπορούμε να ρυθμίσουμε το ΑΙ ανάλογα με τις δυνατότητες μας ετσι ώστε να έχουμε έντονες μάχες με οδηγούς (ai) της ίδιας περίπου δυναμικότητας μαθαίνοντας έτσι να κρίνουμε τις αποστάσεις ενώ κινούμαστε σε συνθήκες αγώνα.

Θα μπορούσε επίσης να οργανωθεί και αγώνας όπου δεν θα δίνεται προτεραιότητα στην πρωτιά αλλά στο συναγωνισμό ,τι θέλω να πώ ,αν κάποιος βγαίνει από την πίστα η κτυπά τον άλλο να σταματούν όλοι και να περιμένουν να ξαναρχίσουν από κεί πάλι τον συναγωνισμό μόνο και μόνο για να αποκτήσουμε αυτή την αίσθηση των αποστάσεων .Η δεύτερη εκδοχή βέβαια μου φαίνεται πως δεν θα ενθουσιάσει τους περισσότερους .

Αν και μου είναι αδύνατον να συμμετέχω αυτές τις ώρες ελπίζω τουλάχιστον να βοήθησα.:pleasantry:

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αν ναι :sorry:που σας κατανάλωσα τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

@PAREA . Kαλημέρα νομίζω πως μπορώ να βοηθήσω να μειώθούν τα ατυχήματα με την παρακάτω διαπίστωση - πρόταση.

Το βασικό πρόβλημα έγκειται στο ότι αρκετοί δεν έχουν εμπειρία σε αγώνες με άλλους οδηγούς ,δεν έχουν δηλαδή αποκτήσει την αίσθηση του που ακριβώς βρίσκεται το αυτοκίνητο τη δεδομένη στιγμή και το άλλο είναι πως αυτή η απειρία εκφράζεται με επιπολαιότητες του τύπου να παραβγούμε μέχρι την πρώτη στροφή λες και τελειώνει ο αγώνας εκεί η λες και θα ικανοποιηθούν αν περάσουν μπροστά χωρίς να αντιλαμβάνονται το πόσο ματαιόδοξο αυτό ακούγεται από τη στιγμή που υπάρχουν οδηγοί μπροστά τους που τους ρίχνουν τουλάχιστον 2-3 δευτερόλεπτα στο γύρο.Αρα αυτό που χρειάζεται είναι πρώτον να μάθουμε να κρίνουμε σωστά τις αποστάσεις και μετά θα καταφέρουμε να τιθασεύσουμε το οποιοδήποτε επιθετικό ένστικτο μας κυριεύει.

Αυτό νομίζω πως μπορεί να επιτευχθεί κάνοντας practice τον συγκεκριμένο αγώνα αλλά με το AI(artificial intelligence)του παιχνιδιού αναπαράγωντας έτσι σε κάποιο βαθμό το σενάριο του προκαθορισμένου αγώνα με την παρέα .Το πλεονέκτημα είναι πως μπορούμε να ρυθμίσουμε το ΑΙ ανάλογα με τις δυνατότητες μας ετσι ώστε να έχουμε έντονες μάχες με οδηγούς (ai) της ίδιας περίπου δυναμικότητας μαθαίνοντας έτσι να κρίνουμε τις αποστάσεις ενώ κινούμαστε σε συνθήκες αγώνα.

Θα μπορούσε επίσης να οργανωθεί και αγώνας όπου δεν θα δίνεται προτεραιότητα στην πρωτιά αλλά στο συναγωνισμό ,τι θέλω να πώ ,αν κάποιος βγαίνει από την πίστα η κτυπά τον άλλο να σταματούν όλοι και να περιμένουν να ξαναρχίσουν από κεί πάλι τον συναγωνισμό μόνο και μόνο για να αποκτήσουμε αυτή την αίσθηση των αποστάσεων .Η δεύτερη εκδοχή βέβαια μου φαίνεται πως δεν θα ενθουσιάσει τους περισσότερους .

Αν και μου είναι αδύνατον να συμμετέχω αυτές τις ώρες ελπίζω τουλάχιστον να βοήθησα.:pleasantry:

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αν ναι :sorry:που σας κατανάλωσα τον χρόνο.

το θεμα εχει να κανει οτι μερικοι μερικες φορες θελουν να τρεχουν χωρις driving aids ενω αλλες φορες οχι και οι αλλοι το ιδιο πραγμα και εγω το ιδιο μερικες φορες και αυτο δημιουργει μερικα προβληματα στην πιστα ειδικα οταν εχεις αμαξια μαουνες που το φρενο τους μοιαζει να ειναι βγαλμενο απο κανα bow thruster καραβιου

ξεραμε που θα μπλεκαμε με αυτο το αμαξι ειμαστε μαζοχες το καταλαβαινω :haha: αλλα δεν χρειαζεται και να περνουμε στα σοβαρα αγωνες που ξερουμε οτι η στραβη θα γινει κυριως γιατι το αμαξι ειναι ΓΤΠ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι νομίζουν ότι δεν μπορούν να φρενάρουν έχουν τις εξής 3 επιλογές:

1. Φρενάρουν πιο νωρίς

2. Δεν τρέχουν καθόλου

3. Χρησιμοποιούν για φρένο τον μπροστινό τους.

Δυστυχώς το 3 γίνεται αρκετά συχνά. :fight:

Επίσης το αμάξι δεν φταίει ποτέ αλλά ο χειριστής του (τουλ στα sims)

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε άλλον έναν οδηγό στην παρέα;

παίρνω σήμερα την τιμονιέρα μου,και είπα επιτέλους να παίξω το παιχνίδι..

Ξέρω να φρενάρω πολύ ωραιά στον μπροστινό μου,αλλά και στον πλαϊνό μου:whistle2:

Έχετε κάποιο steam group;

πέρα του thelab

Link to comment
Share on other sites

παραδεχομαι οτι η σλσ ηταν πολυ fun αμαξι χωρις βοηθηματα αλλα στον αγωνα τα ειχα βαλει και γω. κερδισα 5 sec αβιαστα... πρεπει να σαι κορυφαιος (αντε παρτε και κοπλιμεντο οι πρωτοι εδω :) ) για να κανεις 2 λεπτα χωρις βοηθηματα με τετοια αμαξια

[MENTION=24322]xtrmsnpr[/MENTION] κατσε λιωσε... δεν υπαρχει αλλος τροπος. επισης δες βιντεο youtube για το πως περιπου οδηγας που φρεναρεις (νωριτερα απο οσο νομιζεις) ποιες γραμμες παιρνεις κλπ. ενδεχομενως το career να σε βοηθουσε αλλα οχι απαραιτητα. θελει πολλη επαναληψη και δοκιμες, σχεδον οπως και η πραγματικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

μιας και ακομα δεν βαλατε καποιο videaki απο τον χθεσινο αγωνα,βαζω ενα απο τα δοκιμαστικα της τεταρτης,με προσπθεια DSR στα 4Κ+ ultra settings(dof,fxxa,mosion blur,OFF) απο τον νεο driver της ΝV

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.