Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά ο Server είναι έτοιμος και είναι ONLINE!!!!!!!!!!

Name: TheLab.gr Racing Club

Πρός το παρόν έχω βάλει Silverstone International με τα αυτοκίνητα της εβδομάδας και είναι σε booking mode 10 λεπτών γιατί για pickup mode πρέπει να φτιάξω και αρχείο entry list το οποίο θα το ψάξω μέσα στο ΣΚ!!

Πρός το παρόν λοιπόν Booking 10 λεπτά, practice 60 λεπτά, Q 10 λεπτά και R 10 γύροι.

Ο Άκης που γνωρίζει πως γίνεται setup ο server εάν ενδιαφέρεται και θέλει να βοηθήσει στο setup μπορεί να μου ζητήσει να του δώσω τα στοιχεία για το control panel του Server. Ο Server τελικά βρίσκεται στη Γαλλία, τσεκάρετε ping κτλ.

Καληνύχτα για σήμερα και καλή διασκέδαση σε όσους μπούν :fun:

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος παιδιά είναι πολύ μικρό και ήταν έκπληξη και για μένα που παλιότερα είχα ενα dedicated Battlefield server που χρεωνότανε με το slot, νομίζω ήταν κάπου 1.5-2.0 Ευρώ το slot και είχα 32 slots.

Μόλις 5.5 € το μήνα είναι και για τα 24 slots και τουλάχιστον από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά αφού μου στήσανε το server τέτοια ώρα παρασκευή βράδυ και μετά είμασταν και σε chat 10 λεπτά για να με βοηθήσουνε να τον στήσω. Ελπίζω μόνο τα pings να είναι αξιοπρεπή γιατί τελικά είναι Γαλλία και όχι Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Update: TheLab.gr Racing Club

Είχα λίγο χρόνο το πρωί και ανακάλυψα το εργαλείο που έχει ήδη συμπεριλάβει η Kunos για να φτιάχνω τα αρχεία setup του server.

Τον έχω σετάρει με τα settings του αγώνα της Πέμπτης σε pickup mode, απλώς επειδή σε pickup mode πρέπει να καθορίζονται στο αρχείο πόσα από το κάθε αυτοκίνητο θα είναι διαθέσιμα πείτε μου εάν πρέπει να αλλάξουμε λίγο το balance εάν δεν βρείτε διαθέσιμο το αυτοκίνητο που θέλετε.

Practice 60 min, Qual 15 mins και Race 10 laps θα πάμε μέχρι την Πέμπτη που θα μπεί password το απόγευμα για να είμαστε σίγουροι ότι θα είμαστε εμείς μέσα. Κατάφερα και έπαιξα και λίγο στο Server, ping 56 ms είχα και πήγαινε μια χαρά βέβαια είναι πρωί ακόμα.

Καλή διασκέδαση, ελπίζω σήμερα να έχουμε και κάποιο δοκιμαστικό αγώνα κάποια στιγμή να δούμε πως πάει ο server.

ΥΓ Άκη η απορία μου είναι στο damage, tire/fuel usage βάζουμε το ποσοστό σαν 100 ή σαν 1 με δεκαδικά;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι ακόμα και αν έχουμε όλοι 150 ping. Και με 300 μπορείς να παίξεις αρκεί να είναι δυνατός ο σέρβερ και να μην υπάρχει packet loss. Σήμερα ξανάπαιξα σε σέρβερ Αυστραλίας με 400 ping και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.

Αν θέλετε πάμε για δοκιμή το απόγευμα. Εγώ θα μπω λίγο μετά τις 18:00.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι ακόμα και αν έχουμε όλοι 150 ping. Και με 300 μπορείς να παίξεις αρκεί να είναι δυνατός ο σέρβερ και να μην υπάρχει packet loss. Σήμερα ξανάπαιξα σε σέρβερ Αυστραλίας με 400 ping και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.

Αν θέλετε πάμε για δοκιμή το απόγευμα. Εγώ θα μπω λίγο μετά τις 18:00.

Θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ εκεί γύρω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν ξερω πολλα πραγματα στο teamspeak αλλα ετσι μια γρηγορη απανατηση

teamspeak/bookmark/greekgatherigs...αλλα θα πρεπει να ειναι και καποιος να σε παραλαυει εκει....θα θελει και σεταρισμα το mic σου και αλλα τετοια

Στειλε μνμ στον [MENTION=20727]Orgios[/MENTION] καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρης δυστυχώς παραιτήθηκε του δώρου του και η νέα κλήρωση έβγαλε τυχερό τον [MENTION=29381]akis_z80[/MENTION]!! Για να γιορτάσουμε τον νέο server στο επόμενο gathering θα κληρωσω 2! παιχνίδια το syberia 1 και 2 για τους φίλους των κλασσικών Adventures!

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρης δυστυχώς παραιτήθηκε του δώρου του και η νέα κλήρωση έβγαλε τυχερό τον [MENTION=29381]akis_z80[/MENTION]!! Για να γιορτάσουμε τον νέο server στο επόμενο gathering θα κληρωσω 2! παιχνίδια το syberia 1 και 2 για τους φίλους των κλασσικών Adventures!

Πολύ old school games τα οποία τα έχω παίξει και τα δύο προ αμνημονεύτων ετών. Μόνο στο steam έχω περί τα 200 games και είναι ζήτημα να έχω απλώς παίξει τα 50, τα περισσότερα ούτε καν install δεν έχουν γίνει.

Δυστυχώς οι εποχές που είχα χρόνο για ολοήμερο gaming έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Πάντως ελπίζω πως θα μείνω για πάντα gamer.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρης δυστυχώς παραιτήθηκε του δώρου του και η νέα κλήρωση έβγαλε τυχερό τον @akis_z80 !! Για να γιορτάσουμε τον νέο server στο επόμενο gathering θα κληρωσω 2! παιχνίδια το syberia 1 και 2 για τους φίλους των κλασσικών Adventures!

Σ' ευχαριστούμε για τις προσφορές σου. (Εγώ θα απέχω και εδώ, σου εξήγησα...)

Link to comment
Share on other sites

Ατάκα Panos dimp : "Night you got the diploma right rider"

AAAAAAAAAAAχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Aυτός ήταν ο τελευταίος που με έστειλε για 5η φορά στα πιτς:smoke: και τον λεγανε ταχα μου night rider, φαίνεται ήλθε να δει μιαν άσπρη μέρα κοντά μας , τυφλώθηκε ο άμοιρος και έπεσε με καμιά 300 σαρα πάνω μου στην παραβολική δεξιά στο τέλος της μεγάλης ευθείας.:upside:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά τον πρώτο αγώνα νομίζω ο server στάθηκε αξιοπρεπέστατα, είχε και αρκετούς ξένους μέσα αλλά δεν είδα κανένα αυτοκίνητο να πηγαίνει μονίμως με τις πάντες, να πηδάει κλπ.

Ωραία επιλογή των αυτοκινήτων, γίνεται πανικός με τις Ferrari/Zonda να παιρνάνε αέρα στην ευθεία και στις στροφές να μένουν πάλι πίσω. Έτρεξα με το GT3 αλλά μετά δοκίμασα και το 312 για 3-4 γύρους και παρόλο που ήμουν ένα δευτερόλεπτο πίσω δεν συγκρίνεται σαν χαβαλέ, heel-toe ftw !

Link to comment
Share on other sites

geovas77 πρέπει να αλλάξεις ρυθμίσεις :

Ενεργοποίηση του vote

Πιο πολύ χρόνο ανάμεσα σε quali και race για ρυθμισεις

Πιο πολύ χρόνο ανάμεσα σε race και next event για π@υτσισμα

To καλό έιναι ότι ακόμα και με 17 άτομα , όλα καλά με τον server, ακόμα και ο Κώστας.

Ping είχα σταθερά 137 (έχω wind)

Υ.Γ. Πιο Zonda? Μαλλον Huayra εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.