Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

***SERVER COMBO UPDATE***

Server: TheLab.gr Racing Club

Cars: KTM X-Bow R

Track: Brands Hatch Indy (brands-hatch-indy | RaceDepartment)

Settings:

Ώρα πίστας: 17:00μμ

Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter

tyre blankets on

100% grip, optimum track surface εξαρχής.

100% fuel consumption

100% Damage

1x tyre wear

Practice 60 Mins @ 20:30 Pickup Mode

Qualify 30 Mins @ 21:30

Race 18 Laps @ 22:00 ~ 15 Mins

Race 18 Laps @ 22:25 ~ 15 Mins Reverse Start

1ος αγώνας:

Standing start

2ος αγώνας:

O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!

Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.

Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

Σημαντικό:

-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.

-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.

-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application.

-Χρήση virtual mirror (f11)

-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application

O server τρέχει ήδη το combo με Qualify 45 λεπτά για όσους θέλουν RSR και Αγώνα 12 γύρων για ξεσκούριασμα. Περιμένω πολλές μάχες καθώς η πίστα είναι μικρή και έχει αρκετά τεχνικά κομμάτια, για το αυτοκίνητο αρχικά ήθελα το Primera BTCC αλλά δυστυχώς το δοκίμασα και θέλει αρκετή δουλειά ακόμα.

Επίσης πολύ χαβαλέ έχει το Lada σε αυτήν την πίστα αλλά ίσως φαίνεται αργό σε κάποιους. Καταπληκτική πίστα και για GT αυτοκίνητα αν και το GP configuration ίσως ταιριάζει καλύτερα καθώς στο Indy γυρνάνε σε 40 δεύτερα :D

Σκεφτόμουν και για αγώνα με τη Lotus F1 σε Imola ή Nurbugring αλλά μετά τη δύσκολη εβδομάδα που περάσαμε με το Cobra είναι ώρα για χαλάρωση και κοντινές μάχες σε μια μικρή πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι χτίστε το μύθο μου. Και όταν χάνω θα λέω ότι σας άφησα :p

Η προφανής πρόθεσή μας είναι να επαναπαυθείς στις δάφνες σου ,πράγμα απ΄ότι βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να γίνει καθώς είσαι σε μόνιμη εγρήγορση:victory:.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και μεγεια το λουκ εδω στο φορουμ. πως πανε οι προπονησεις? εγω ακομα στο 52...

 

χτες σε βολτα στη στυμφαλια πετυχαμε γκρουπακι με καμια 40ρια φερραρι-πορσε-bmw-κλπ και αναμεσα τους τι? shelby cobra! εμεινα. θα ποσταρω φωτο αν βρω απο καποιον που τραβηξε.

Link to comment
Share on other sites

@ΠΑΡΕΑ  Καλημέρα καλά περάσαμε το Σάββατο στο σέρβερ δεν είχε πολύ κόσμο αλλά ήταν εκεί το alien ο Πιπεργιάς έκανε ένα wr για πλάκα 49.9 αν δεν απατώμαι και αν δεν έχει αλλάξει μέχρι τώρα. Τρέξαμε και δυό αγώνες τους πήρε και τους δύο ο συνήθης alien κάπου πήρε το μάτι μου και σένα mavridis.Το

κακό είναι οτι μου άνοιξε η όρεξη και είπα να αναβαθμιστώ να βάλω και teamspeak και να μπώ και την Kυριακή ,δεν βρήκα όμως κανέναν και ψάχνονας βρήκα έναν αγώνα στο racedepartment με ktm imola και είπα να δοκιμάσω (το οργανώνει ο αρχηγός Ακης). Υψηλό το επίπεδο πολύ υψηλό δεν είχα κάνει και προετοιμασία κατέβηκα με σεταπ του brands hatch και είπα να πάρω το βάπτισμα του πυρός.Ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα από το πόσο καθαρός ήταν ο αγώνας, 23 αυτοκίνητα στην πρώτη στροφή στην imola και δεν άνοιξε μύτη.Η πρώτη 10 δα άπιαστη χρόνοι 1.55 με ktm και lotus  στον αγώνα.Καλή εμπειρία είχε και πιτ στοπ,παρ΄ότι  τελείωσα 16ος το απόλαυσα. Για όποιον ενδιαφέρεται έχει και σήμερα στο racedepartment  ο αρχηγός διοργάνωση με shelby kai  donington ,νομίζω 8 ώρα Ελλάδος το προτείνω μιας και έχετε τρέξει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και πίστα ,αν μπορούσα θα συμμετείχα με τα χίλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Λόγο πολλών υποχρεώσεων έχω μείνει πάρα πολύ πίσω. Απο χθές ξεκίνησα να διαβάζω το topic απο την εικοστή σελίδα περίπου για να καταλάβω που βρίσκεστε. Κατατοπίστε με λιγάκι μπας και καταφέρω να κλέψω λίγο χρόνο κάποια στιγμή για να συμμετάσχω σε καναν αγώνα. Μόνο Πέμπτες τρέχετε ε? Ίσως καταφέρω να σχολάσω στης 21:00 και κάτι,θα μπορέσω να μπω ή το pickup κλείνει πιο νωρίς? 

Και μπράβο σας γιατί βλέπω προσπάθεια για καλύτερους αγώνες, αναλύετε τα περιστατικά κτλ και ανεβάζετε και βιντεάκια. 

Ένα μικρό briefing απο όποιον έχει όρεξη και χρόνο παρακαλώ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο αγώνας είναι σε pickup mode μπορείς να μπείς οπoιαδήποτε στιγμή και να συμμετάσχεις, βέβαια καλό θα είναι να μην μπείς όταν έχει ήδη αρχίσει το session για τον αγώνα ή εάν μπείς τότε να μείνεις στα Pits παρακολουθώντας τους υπόλοιπους. Εάν δεν προλαβαίνεις τον πρώτο αγώνα μπορείς να μπείς για τον δεύτερο μιας και αυτή την εβδομάδα θα έχουμε διπλό race session.

 

ΥΓ Δεν ξέρω αν θα προλάβω να κάνω καθόλου προπόνηση για τον αγώνα της εβδομάδος γιατί αυτή την εβδομάδα τρέχω πιο πολύ σε iracing με το αγαπημένο μου Skip Barber, εάν έχει κάποιος κάνα καλό set ας το ανεβάσει please και βέβαια εάν προλάβω να ετοιμαστώ θα ανεβάσω και το δικό μου στη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είχα σκοπό να μπω εν μέσο αγώνα έτσι κ αλλιώς. Δε βάζετε και το link που κάνουμε vote-δηλώνουμε συμμετοχή κάθε φορά που ανεβάζετε τα details του αγώνα? 

Επίσης σε Pm κάποιος να μου στείλει αυτά τα apps που προτείνετε όπως επίσης και τα details του teamspeak?

 

Edit: Επίσης και ένα ευχαριστώ για τη προτοβουλία του server που άνοιξε το παλικάρι.Αν βάλατε λεφτά και οι υπόλοιποι,θέλω κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είχα σκοπό να μπω εν μέσο αγώνα έτσι κ αλλιώς. Δε βάζετε και το link που κάνουμε vote-δηλώνουμε συμμετοχή κάθε φορά που ανεβάζετε τα details του αγώνα? 

Επίσης σε Pm κάποιος να μου στείλει αυτά τα apps που προτείνετε όπως επίσης και τα details του teamspeak?

 

Edit: Επίσης και ένα ευχαριστώ για τη προτοβουλία του server που άνοιξε το παλικάρι.Αν βάλατε λεφτά και οι υπόλοιποι,θέλω κ εγω.

 

Καλώς γύρισες, έχουμε ανάγκη από δυνατούς παίκτες!!!

Το Doodle που χρησιμοποιούσαμε για vote το συντηρούσε ο Άκης και απ' ότι βλέπω δεν έχει χρόνο μάλλον... Από την άλλη δεν έχει και πολύ νόημα αφού η πλειοψηφία πάντα δηλώνει - Πέμπτη!

 

Προς το παρόν ισχύουν τα εξής: #821

 

Γράψε πότε σκοπεύεις να μπεις για προπόνηση μήπως και καταφέρω να μπω και εγώ (δυστυχώς μόνο μετά τις 22:00, 23:00 στην καλύτερη).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς γύρισες, έχουμε ανάγκη από δυνατούς παίκτες!!!

Το Doodle που χρησιμοποιούσαμε για vote το συντηρούσε ο Άκης και απ' ότι βλέπω δεν έχει χρόνο μάλλον... Από την άλλη δεν έχει και πολύ νόημα αφού η πλειοψηφία πάντα δηλώνει - Πέμπτη!

 

Προς το παρόν ισχύουν τα εξής: #821

 

Γράψε πότε σκοπεύεις να μπεις για προπόνηση μήπως και καταφέρω να μπω και εγώ (δυστυχώς μόνο μετά τις 22:00, 23:00 στην καλύτερη).

 

Μετά τις 23:00 με βολεύει και μένα Αρη ίσως περάσω καμιά βολτούλα από το σέρβερ .

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είχα σκοπό να μπω εν μέσο αγώνα έτσι κ αλλιώς. Δε βάζετε και το link που κάνουμε vote-δηλώνουμε συμμετοχή κάθε φορά που ανεβάζετε τα details του αγώνα? 

Επίσης σε Pm κάποιος να μου στείλει αυτά τα apps που προτείνετε όπως επίσης και τα details του teamspeak?

 

Edit: Επίσης και ένα ευχαριστώ για τη προτοβουλία του server που άνοιξε το παλικάρι.Αν βάλατε λεφτά και οι υπόλοιποι,θέλω κ εγω.

http://www.racedepartment.com/threads/teamspeak-3-setup-guide.11675/  , Εδώ μπορείς να βρείς οδηγίες για teamspeak3 .Oταν σου ζητήσει adress βαζεις 85.195.91.244:7165 ,στό κουτάκι του σερβερ εσύ αντι racedepartment βαζεις thelab για να το γνωρίζεις στα bookmarks,  πιο πέρα δεν έχω πάει δεν έχω μπεί ακόμα στο σέρβερ με teamspeak αλλά χθες μπήκα στο racedepartment και δούλευε κανονικά με άλλη adress φυσικά ,νομίζω πως αν συνδεθείς πρέπει να πας σε κάποιο κανάλι (γίνεται με το ποντίκι σύροντας την μπλε βούλα που σε δείχνει συνδεδεμένο στο συγκεκριμένο channel),τα παιδιά ξέρουν καλύτερα ,ο Οrgios νομίζω είναι ο πιο κατάλληλος να ρωτήσεις.

http://www.racedepartment.com/downloads/ferito-blueflag.3402/  Aυτό είναι blue flag app

http://www.racedepartment.com/downloads/spotter.2307/   Aυτό spotter app

Link to comment
Share on other sites

Καλώς γύρισες, έχουμε ανάγκη από δυνατούς παίκτες!!!

Το Doodle που χρησιμοποιούσαμε για vote το συντηρούσε ο Άκης και απ' ότι βλέπω δεν έχει χρόνο μάλλον... Από την άλλη δεν έχει και πολύ νόημα αφού η πλειοψηφία πάντα δηλώνει - Πέμπτη!

 

Προς το παρόν ισχύουν τα εξής: #821

 

Γράψε πότε σκοπεύεις να μπεις για προπόνηση μήπως και καταφέρω να μπω και εγώ (δυστυχώς μόνο μετά τις 22:00, 23:00 στην καλύτερη).

 

 

 

Να σαι καλά φίλος! Πολύ δουλειά έχει πέσει και δε προλαβαίνω να παίξω,ελπίζω σιγά σιγά να συμμετέχω έστω κ σε έναν αγώνα. Για προπόνηση τι εννοείς? Εγώ απλά τρέχω λίγο offline μερικούς γύρους να συνηθίσω το αυτοκίνητο-πίστα,κατεβάζω και 2 psi στα λάστιχα και έτοιμος  :p

 

 

@Panos σε ευχαριστώ πολύ,απλά ήθελα το adress-pass για το κανάλι.Teamspeak χρησιμοποιούσα χρόνια dont worry :) 

 

Παναθεμα με,πόρωσα πάλι και θα φάω ήττα αν δε καταφέρω να τρέξω.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο, μ αρέσει.

 

Για το event δοκίμασα το combo. Δεν ξαναείχα δει την mod πίστα.

Κάνω λάθος ή έχει πάρα πολύ grip?

 

Τέσπα ακόμα δεν καταλαβαίνω πώς έκανε 49,9 ο Κώστας.

Εχω κάνει 51:400 με ψιλολαθάκια οπότε πιστεύω άντε να πάω 51. 

Link to comment
Share on other sites

Την ψηφοφορία της ημέρας την κόψαμε (ο Άκης ο τεμπέλαρος δηλαδή), αφενώς γιατί πάντα Πέμπτη βγάζαμε και αφετέρου πλέον έχουμε αρκετό χώρο για όλους, δεν υπάρχει λόγος για κρατήσεις.

 

 

 

Το setup για <50!  ;)

XBOW BRANDS.rar

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ωραια εχω δοκιμασει διαφορα για να κατεβω στο 51.6, να δω τι εχεις κανει εκει...

 

edit... οκ το σεταπ καλυτερο και παλι εκνευριζομαι. θελω λιγη βοηθεια εδω. αλλαζα διφορα, κυριως τυχαια και κατεβασα μεχρι 51.7 με τα ζορια και μετα απο παρα πολλες δοκιμες. μ αυτο εκανα σχετικα ευκολα 51.3, και συνεχεια κατω απο 52.

 

στην τυχη παει το σεταπ η υπαρχει λογικη πισω απο αυτο? εγω σεταρα βασει δικης μου λογικης, σκληρυνα λιγο, χαμηλωμα, λιγο ξεφουσκωμα λαστιχα, και ειδα οτι βελτιωνεται. μετα γυρισα σε default και δεν εκανα ιδιο χρονο, αρα λεω καλα παμε. και βλεπω το σεταπ σου κωστα και ειναι τελειως αναποδης λογικης απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Την ψηφοφορία της ημέρας την κόψαμε (ο Άκης ο τεμπέλαρος δηλαδή), αφενώς γιατί πάντα Πέμπτη βγάζαμε και αφετέρου πλέον έχουμε αρκετό χώρο για όλους, δεν υπάρχει λόγος για κρατήσεις.

 

 

 

Το setup για <50!  ;)

Εγώ παραιτήθηκα του hotlaping μετά από την στεναχώρια που τράβηξα το Σάββατο ούτε  10 λεπτά δεν χάρηκα το wr και πήγε ο παλιο alien και μου το κατέρριψε ,δεν πειράζει το αξίζει το παλικάρι άντε και με ένα 48.999 μέχρι την Πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα δεν είδα και μεγάλες διαφορές αλλάζοντας το setup.

Οι αλλαγές προφανώς και δεν είναι στην τύχη, αλλά σίγουρα δοκιμάζεις κάποια πράγματα "τυχαία",

πχ. μήπως αν το κάνω λίγο πιο υπερστροφικό μου δώσει μερικά δέκατα?

μήπως αν φουσκώσω λίγο παραπάνω τα λάστιχα κερδίσω στις ευθείες περισσότερο απ'όσο χάσω στις στροφές? κ.ο.κ.

 

Επειδή σχεδόν όλες οι στροφές έχουν κατηφορική έξοδο, που σημαίνει υποστροφή, η στρατηγική που προτείνω είναι slow in, fast out!

Ειδικά δε αν εκμεταλλευτείς και την ανηφορική είσοδο, μπορείς να έχεις τελειώσει με το στρίψιμο πριν το apex και απλά να επιταχύνεις ευθεία (δηλαδή με τέρμα γκάζι) μετά από αυτό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.