Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Φοβερό Combo, αχ και να είχαμε το SPA 1966 δεν νομίζω να έτρεχα τίποτα άλλο.

 

Μετά από καμμία 25αριά γύρους έχω ένα setup για όσους αρέσκονται στον θηριοδαμασμό το οποίο και παραθέτω.

 

2:29:914 μέχρι στιγμής αλλά παίρνει πολύ βελτίωση με πολύ practice ακόμη :p

 

 

Lotus 49 SPA.zip

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mε αυτό έκανα 2.28.356 νομίζω είναι αρκετά καλό ελπίζω να δουλέψει καλά σε όποιον το χρησιμοποιήσει .takisbest.rarpost-63928-0-11183000-1418762256_thumb.j

Δεν φαίνεται στο rsr γιατί το είχα κλειστό αφού έκανα μια τελευταία δοκιμή για να το ανεβάσω και δεν περίμενα πως θα κάνω καλό χρόνο.

Ενα tip για την eau rouge , κατεβαίνεις με 5η στο σαζμάν μέχρι το αριστερό κερμπ όπου κάπου εκέι αλλάζεις σε 4η, το μαγικό είναι πως μετά σηκώνει έως χαστούκι προς τα δεξιά για να πάς σχεδόν πάνω στο δεξί ανηφορικό κερμπ πατώντας σιγά σιγά το γκάζι και ευθειάζοντας όσο είναι δυνατό το αυτοκίνητο για μιά γρήγορη έξοδο από το επόμενο αριστερό γλυστερό κέρμπ!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

*** SERVER RACE UPDATE***

 

PASSWORD: EPIC

 

 

Cars: Lotus type 49

67-Lotus-49-num5-DV-11-MH-01.jpg

 

Track: SPA
spa04_map.gif
Spa-Francorchamps_overview.jpg

 

Settings:
Ώρα πίστας: 12:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear


Qualify 30 Mins @ 21:45
1o Race 7 Laps @ 22:15 ~ 13 Mins
2o Race 7 Laps @ 22:40 ~ 13 Mins Reverse Start

 

1ος αγώνας:
Standing start

 

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (Spotter | RaceDepartment)
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (ferito-liveCarTracker | RaceDepartment)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Results @ http://simresults.net/141218-0W7

 

Καλά Χριστούγεννα τηε επόμενη Πέμπτη φυσικά δεν θα υπάρχει αγώνας, εάν θέλετε να κανονίουμε κάτι κάποια άλλη μέρα με μύνημα εδώ ο Server στη διάθεση μάς, πολύ πιθανό αύριο να βάλω κάνα mod car/track combo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

α ρε λιακ το χασαμε το βαθρο..!! μου φυγε στην πρωτη στροφη γιατι ηθελα να δω με τι χρονο ερχεσαι απο πισω, ω λεω 2.30.. και στο ω εχασα λιγο τα φρενα. μπαινοντας σε εβλεπα ολη την ωρα, αλλα δεν ηθελα να σε αφησω να περασεις, δες λιγο το βιντεο δε ξερω ποιος επεσε πανω σε ποιον. νομιζω απλα κανεις δεν αλλαξε πορεια! σορρυ αν ηταν λαθος, να μας πουν οι αγωνοδικες παρακαλω!!

 

αν και δεν εκανα καθολου practice ολη τη βδομαδα, μ αρεσε πολυ το κομπο και οι αγωνες. ακη απιαστος...

 

 

edit οκ δε πειραζει, δε ξερω να πω ποιος εφταιγε, ειπα να κρατησω τη θεση με το ζορι παντως...!

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα στο ac forum πως θα πρεπει να ξανα αγορασουμε το παιχνιδι? (φυσικα πιστευω βλακεια ειναι αλλα ρωταω και εδω μπας και ξερει κανεις κατι..)

ωραιος αγωνας παντως (για τους αλλους  :p )

Έγινε επεξεργασία από airfathaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ήμουν από πίσω άρα εγώ φταίω. Επρεπε να κρατηθώ πίσω σου ή αφου ήμουν ήδη δίπλα σου να πάω πιο δεξιά. Αλλά με το μικρό FOV δεν βλέπεις πολλά πράγματα (να κ ένα μείον). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι 4η. Η δικιά μου υπερστροφή δε νομίζω να ήταν θέμα ρύθμισης. Προήλθε από το πάτημα στο κερμπ και ήταν φοβερά απότομη α-λα Mugello.

 

Δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να μιλήσω για setup, αλλά αυτό που χρησιμοποίησα σήμερα ήταν το default με 3 κλικ πιο σκληρά ελατήρια μπρος πίσω και αντίστοιχο χαμήλωμα για να επανέλθει το ride height στα default επίπεδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Δείτε τι έπαθα στον τελευταίο γύρο του 1ου αγώνα

 

 

Τι έπαθες? Εμένα συνέβη αυτό καμιά δεκαριά φορές, μόλις ακουμπούσα κερμπ έχανα τον έλεγχο... :p

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ήμουν από πίσω άρα εγώ φταίω. Επρεπε να κρατηθώ πίσω σου ή αφου ήμουν ήδη δίπλα σου να πάω πιο δεξιά. Αλλά με το μικρό FOV δεν βλέπεις πολλά πράγματα (να κ ένα μείον). 

Κατά τη γνώμη μου έχει δίκιο ο ser Jim ήταν πιο πίσω και ανοιγόταν συνεχώς προς τα αριστερά με αποτέλεσμα να τον κτυπήσει στον πίσω δεξιό τροχό ,το σίγουρο είναι πως είναι αδύνατον να καταλάβεις που βρίσκεσαι εκείνη την ώρα οπότε πρέπει να υποχωρήσεις και να προσπαθήσεις μετά αλλά αυτό είναι μια κουβέντα καθώς οι περισσότεροι θα κάναμε αυτό που έκανε ο ser Jim xaxaxa.

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε Ακη είναι κατάσταση αυτή πας και κάνεις 2.26.6 με σχεδόν default setup ? Ακόμα τρέμουν τα πόδια μου από την αδρεναλίνη, άσε που με έχει κυριεύσει ένα άγχος ένας πανικός για το αν θα πρέπει να αποσυρθώ από την ενεργό δράση η οποία εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο ενεργός :D  . Συγχαρητήρια βρε μπαγάσα έχεις τρελάνει τα μηχανάκια, που να ενεργοποιούσες και το rsr  η ελληνική σημαία θα κυμάτιζε πρώτη στις περισσότερες πίστες .

:victory::crazypilot:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να προσθέσουν το Ballast στο AC...

 

500kg θα του βάζουμε!!!!   :bleh:  :bleh:

 

 

 

EDIT: Μιας και οι 2 επόμενες Πέμπτες είναι ακατάληλες, τι λέτε να βάλουμε τον επόμενο αγώνα μας την Δευτέρα 29/12?

Έγινε επεξεργασία από djkostas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ Akis_z80 . Eρώτηση: Υπάρχει πρόβλημα με το ghost best lap? Γενικά κάθε φορά που ξεκινάω ένα hot lap έχοντας κάνει exit προηγουμένως δεν φορτώνει πάντα τον πιο γρήγορο χρόνο του ghost και από την στιγμή που δεν τον φορτώσει δεν τον ξαναβρίσκει ,πρέπει να κάνω νέο καλύτερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Άρη αυτό που λες έπαθα :p Infamous kerb of death!

 

Πάνο δεν ξέρω για ghost car. Mε μπερδεύει και το έχω απενεργοποιημένο. Rivali delta χρησιμοποιώ για να βελτιώνω τα laps μου!

 

 

 

Πρόταση: Μήπως να κάναμε εορταστικό αγώνα εδώ?? No rules!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.