Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Τώρα καταλαβαίνεις γιατί τα τυπάκια αυτά τα λένε alien. Οι χρόνοι τους είναι από άλλον πλανήτη...

Κάτσε να δεις :crazy:  όταν συνηθίσει το νέο τιμόνι ακόμα είναι σε μεταβατική περίοδο !

Link to comment
Share on other sites

Η πίστα έχει γίνει πολύ πιο smooth σε 1-2 στροφές και επίσης μπήκαν ωραία trackside objects. Το πρόβλημα είναι ότι το grid έχει swapped τις θέσεις (ο 2ος ξεκινάει 1ος) αλλά μάλλον θα έχουμε update σήμερα-αύριο. Και έτσι να μείνει όμως θα έχει την πλάκα του!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ ωραία σήμερα. Σαν να έτρεξα Χ10 αγώνες. Το combo είναι φανταστικό, 

Ευχαριστώ, Άκη, Άρη, Πάνο , Στάθη κ κανα 2 ακόμα που μπήκαν. Ηταν υπέροχα. Ζήτω το Assetto. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! παραλιγο να μπω και γω χτες αλλα με πεταξε γιατι δεν ειχα βαλει την καινουρια εκδοση @@@@ δε το προλαβα το race.

 

σημερα με περιπετειωδη κολιδια με το mx5 στον αγιο στεφανο στα χιονια, η προπονηση στο assetto με εσωσε. το σωνα πανηγυρικα και ευκολα. ζητω το assetto.

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! παραλιγο να μπω και γω χτες αλλα με πεταξε γιατι δεν ειχα βαλει την καινουρια εκδοση @@@@ δε το προλαβα το race.

 

σημερα με περιπετειωδη κολιδια με το mx5 στον αγιο στεφανο στα χιονια, η προπονηση στο assetto με εσωσε. το σωνα πανηγυρικα και ευκολα. ζητω το assetto.

 

Αυτά έλεγα και εγώ στα παιδιά χτες το βράδυ, ότι η ενασχόληση με τα race simulators έχει οξύνει απίστευτα τις αντιδράσεις μου στην (κανονική) οδήγηση! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ airfathaa το divebombing + η αλλαγή λορίδας μες'τη μούρη(best combo) βρίσκεται στην καθημερινότητα αυτών που αναγκάζονται να οδηγούν στα κέντρα. Σήμερα μόνο έφαγα 2 τέτοια!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια Κυριακή είχαμε βγει με την οικογένεια για την καθιερωμένη βόλτα ξεκινάω λοιπόν και χωρίς να το καταλάβω αρχίζω και πηγαίνω σε ρυθμό F1 ."ΩΩΩΩΩΩ"  ωρίεται το έτερον ήμισυ "κάνε κράτει μάνα μ'  μήπως ξέχασες πως δεν βρίσκεσαι στην καρέκλα του γραφείου σου " αυτό το τελευταίο με πλήγωσε αφάνταστα ,τι πεζό της λέω άκου καρέκλα του γραφείου ,χάθηκε ο κόσμος να το ονομάσεις κόκπιτ, ξέρεις τι χρόνους έκανα χθες στον αγώνα;

Ασε τα πεζά και τα τοιαύτα μου λέει με ύφος υποτιμητικό και κοίτα μη φάμε κανα πεζό, άσε που τη θέλουμε τη ζωούλα μας δεν είμαστε έτοιμοι να αποδημίσουμε εις Κύριον.

Ωραία λοιπόν ήταν και χθες είχα κάποια θεματάκια με το τιμόνι που συνεχίζει και βγαίνει off στα καλά του καθουμένου τουλάχιστον στην αρχή μετά δεν ξέρω τι παθαίνει και εξαφανίζεται το πρόβλημα .

Να σαι καλά ser @liakjim ραντεβού στον αγώνα ,ελπίζω να προλάβω να ζεστάνω το τιμόνι γιατί είμαι τόσο βλαμμένος που πήγα κι έβαλα δουλειά και Τσικνοπέμπτη.

@Ακη ρε φίλε πολύ άνετα πήγαινες μιλώντας και σπάζοντας ταυτόχρονα τα χρονόμετρα τι στιγμή που εγώ είχα δαγκώσει τη γλώσσα μου από την ένταση.

Δηλαδής τι χρόνο έκπληξη μας ετοιμάζεις για αύριο? Εγώ στοιχηματίζω οτι πας για  1:30:3 !

@Αρη έτσι και ελαχιστοποιήσεις τις εξόδους είσαι στο 1.30.9 χωρίς πλάκα, είναι θέμα χρόνου και ενασχόλησης που ευτυχώς για τους υπόλοιπους δεν διαθέτεις χαχαχα!

See you on track @parea!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αντε και το επόμενο event στην πίστα του Κώστα (αφού μας εξηγησει το όνομα -> μήπως Not Apricot Hill Really ή Not Apricot Hill Replacement ? :p )

 

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/n-a-h-r.20440/

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αντε και το επόμενο event στην πίστα του Κώστα (αφού μας εξηγησει το όνομα -> μήπως Not Apricot Hill Really ή Not Apricot Hill Replacement ? :p )

 

Χεχε, η πίστα στο GT λέγεται Apricot Hill Raceway. Κοτσάρεις κι ένα Not στην αρχή και είσαι έτοιμος!!  :T:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χεχε, η πίστα στο GT λέγεται Apricot Hill Raceway. Κοτσάρεις κι ένα Not στην αρχή και είσαι έτοιμος!!  :T:

Έμεινα!!! ουάου! "Drink and Drive..." χαχα τέλειο!

Ανυπομονώ να τη δοκιμάσω :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο δεν διορθώνεται το πρόβλημα με το συνεχές stutter παρόλο που έχω >100fps από το 1.03 build και μετά τόσο δεν μπορώ να ασχοληθώ με το Assetto Corsa και όλο και επιστρέφω πιο σταθερά πρός το iRacing.

 

Η νέα σεζόν ξεκινάει αρχές Μαρτίου και μάλλον θα αφοσιώσω τους επόμενους τρείς μήνες παίρνοντας μέρος στο πρωτάθλημα Skip Barber ή επιστρέφωντας στα Radicals R8 που ήδη έχω ένα κερδισμένο πρωτάθλημα πέρσι τέτοιο καιρό (Division 4 Champion) τρέχωντας στην Division 2 αυτή τη φορά.

 

iRacing Championship.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο δεν διορθώνεται το πρόβλημα με το συνεχές stutter παρόλο που έχω >100fps από το 1.03 build και μετά τόσο δεν μπορώ να ασχοληθώ με το Assetto Corsa και όλο και επιστρέφω πιο σταθερά πρός το iRacing.

 

Η νέα σεζόν ξεκινάει αρχές Μαρτίου και μάλλον θα αφοσιώσω τους επόμενους τρείς μήνες παίρνοντας μέρος στο πρωτάθλημα Skip Barber ή επιστρέφωντας στα Radicals R8 που ήδη έχω ένα κερδισμένο πρωτάθλημα πέρσι τέτοιο καιρό (Division 4 Champion) τρέχωντας στην Division 2 αυτή τη φορά.

 

attachicon.gifiRacing Championship.pdf

 

Έχεις δοκιμάσει να κλείσεις όλα τα apps από τα settings (μήπως το προκαλεί κάποιο από αυτά); Μαζί με τα Post Process effects (που τα έχω off) είναι οι μόνοι 2 παράγοντες που έχω παρατηρήσει shuttering στο AC. Παίζω και εγώ σε 100fps + και δεν έχω shuttering.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο δεν διορθώνεται το πρόβλημα με το συνεχές stutter παρόλο που έχω >100fps από το 1.03 build και μετά τόσο δεν μπορώ να ασχοληθώ με το Assetto Corsa και όλο και επιστρέφω πιο σταθερά πρός το iRacing.

 

Η νέα σεζόν ξεκινάει αρχές Μαρτίου και μάλλον θα αφοσιώσω τους επόμενους τρείς μήνες παίρνοντας μέρος στο πρωτάθλημα Skip Barber ή επιστρέφωντας στα Radicals R8 που ήδη έχω ένα κερδισμένο πρωτάθλημα πέρσι τέτοιο καιρό (Division 4 Champion) τρέχωντας στην Division 2 αυτή τη φορά.

 

attachicon.gifiRacing Championship.pdf

αν έχεις τα φράγκα εννοείται

iracing και ξερό ψωμί :p

 

παρεμπίπτοντος έχω και γω το ίδιο πρόβλημα με ati 7950

η επόμενή μου κάρτα είναι δαγκωτή nvidia

Έγινε επεξεργασία από aliakas
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίνε οι κάρτες σας. Εγ΄ψ έχω 7870xt και παίζω super-smooth. Σβήστε (ή κάντε move) από το φάκελο python\apps\ τα πάντα και θα φύγουν τα stutters.

 

Αυτό έκανα μετά τη συμβουλή του Άκη και εξαφανίστηκαν (εντελώς) τα stutters. :upside:

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίνε οι κάρτες σας. Εγ΄ψ έχω 7870xt και παίζω super-smooth. Σβήστε (ή κάντε move) από το φάκελο python\apps\ τα πάντα και θα φύγουν τα stutters.

Και πώς βλέπεις temps/usage ελαστικών ή γράφεις χρόνο στο RSR. Άρα κάτι έχεις αφήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.