Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Χωρίς να θέλω να γίνω τσίπης, ενώ είναι καλή ιδέα και δίκαια, καλό θα ήταν να γίνονται πιο πολλά events στον server αν το κάνουμε αυτό (και ας είναι σε κατηγορίες π.χ casual/league οτιδήποτε). Στο RaceDepartment π.χ δίνεις 2.50€ τον μήνα αλλά τρέχεις σε όσα events θες.

 

Βέβαια δεν είναι το ίδιο, αλλά νομίζω χάνουμε με το να τρέχει ο server το ίδιο combo για practice μία εβδομάδα ενώ θα μπορούσαν να γίνονται περισσότερα events.

Ίσως θέλουμε και περισσότερα άτομα όμως για να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά το αφήνω σαν ιδέα.

Καλή ιδέα για όποιους μπορούν και θέλουν άλλωστε για το practice υπάρχει και το offline.

http://www.rackservice.org/index.php/game-servers/assetto-corsa 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα για όποιους μπορούν και θέλουν άλλωστε για το practice υπάρχει και το offline.

http://www.rackservice.org/index.php/game-servers/assetto-corsa

Για rackservice λέγαμε εξ αρχής! Τέτοιο νοίκιασε ο geovas και από αυτά που είδαμε είναι πολύ αξιόπιστη λύση.

 

Lotus 2-11 GT4 @ NurburgringGP circuit

 

Qualify: 15:00

Race: 18 Laps

Penalties: On

Tyre Blankets: **On**

Standing start

Grip: Green 

Screenshot_lotus_2_eleven_gt4_nurburgrin

 

 

SERVER: Thelab.gr

PASSWORD: flick

 

 

20:50 ξεκίνησε το PRACTICE

21.50 αρχίζει το QUALIFY

22.05 αρχίζει το RACE

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που βγήκα από νωρίς αλλά ή κάποιο bug με χτύπησε ή τα pedal μου, δίνουν προειδοποίηση ότι πεθαίνουν... Πάντως δεν φαίνεται πρόβλημα στο input.. WTF?

http://www.youtube.com/watch?v=kwOQpZj9pPA

Κρίμα γιατί από την τελευταία θέση που ξεκίνησα (δεν πρόλαβα να κάνω qualify lap), βρέθηκα σχεδόν μαγικά στην 3η και θα είχε πολύ ενδιαφέρον να προσπαθήσω να κρατήσω τον @akis_z80 όσους περισσότερους γύρους (αν) μπορούσα πίσω μου... :/

Μετά ανέβαζε κανονικά απ'οτι είδα αλλά μετά πρώτον είχα εκνευριστεί και δεύτερον κοιτούσα περισσότερο το στροφόμετρο παρά τον δρόμο..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Zenor, sorry για το χτύπημα στην εκκίνηση!! :eek:

 

Δεν πειράζει, περισσότερο δικό μου λάθος ήταν γιατί βγήκα wide και μετά πήγα να το σώσω.

Συνέχισα τον αγώνα αλλά σε κάποια φάση βγήκα εκτός οπότε πήγα pits.

 

Sorry και στον Θοδωρή για το χτύπημα, ενώ είχα το νου μου επειδή μαζευτήκατε πολλοί στο cicane ήταν πολύ απότομο το φρενάρισμα του και δεν πρόλαβα να σταματήσω.

Πάντως παρακολούθησα την μάχη που είχε με τον Oxide; good job.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Με τον Άκη κάναμε για ένα γύρο μια πολύ ωραία κόντρα και στο πρώτο λάθος μου φυσικά και όρμηξε σαν το πούμα να το εκμεταλευτεί.

Θοδωρή μπράβο σου για την πίεση που μου ασκούσες και τη σταθερότητα σου,απέδωσε καρπούς,με πέρασες μια και καλή.Τον καταευχαριστήθηκα τον αγώνα μεταξύ μας!

Μπράβο σε όλους,κρίμα που δε μπήκε περισσότερος λαός όμως,σίγουρα θα είχαμε φοβερές κόντρες,όλοι εναντίων όλων :D 

Το επόμενο combo ας είναι πάλι κάτι "κοντράδικο" :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γαμωτο ζηλεψα........Παιζει ο θοδωρης , ο Ακης εκτος δρομου.Γιατι να μη τα ξερω νωριτερα αυτα ; :p

Τελικα τι αποφασιστηκε για τον σερβερ ;

Τα κανονίσαμε ρε τι θέλεις ,εντελώς δημοκρατικά θα κάνουμε ότι πω εγώ κι όταν ανέβω Αθήνα θα με πάτε έξω για οινοπνεύματα !

Τελικά δούλεψες η το μυαλό σου ήταν στον αγώνα?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα κανονίσαμε ρε τι θέλεις ,εντελώς δημοκρατικά θα κάνουμε ότι πω εγώ κι όταν ανέβω Αθήνα θα με πάτε έξω για οινοπνεύματα !

Τελικά δούλεψες η το μυαλό σου ήταν στον αγώνα?

Ανεβα εσυ και θα σε παμε και στα καρτ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα κάρτ μήπως είναι μια καλή ιδέα να γίνει η επόμενη συνάντηση??? Λέω εγώ τώρα...

Εμείς, τα χούφταλα, δεν μπαίνουμε ρε σε τετράτροχα χωρίς αναρτήσεις γιατί θα μείνουμε από μέση... :sarcastic:

 

bean-old-people-o.gif

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εμείς, τα χούφταλα, δεν μπαίνουμε ρε σε τετράτροχα χωρίς αναρτήσεις γιατί θα μείνουμε από μέση... :sarcastic:

 

bean-old-people-o.gif

:D:lol::hehe::rofl::help:

Θα πεθάνω από τα γέλια, στο ρόλο του Ακη ο μίστερ Μπίν!

Το μόνο που λείπει είναι τα ταμπελάκια με τα ονόματα και το πινγκ πάνω από τα κεφάλια τους.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και γω χτες δεν....

Στα του σερβερ ειχα ξαναπει οτι σε οποια αποφαση υπαρξει θα ειμαι συμφωνος.

Απο οτι βλεπω μαλλον καταληγουμε στο να σκασουμε στο φαι και να μεθυσουμε τον "θειο" Πανο. :gyro:

Μεσα λοιπον.

Με προσοχη ομως γιατι ειναι και σε κρισιμη ηλικια :p

 

Aντε ριχτε τωρα κανα βιντεο ή replay για να δουμε τι χασαμε χτες.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και γω χτες δεν....

Στα του σερβερ ειχα ξαναπει οτι σε οποια αποφαση υπαρξει θα ειμαι συμφωνος.

Απο οτι βλεπω μαλλον καταληγουμε στο να σκασουμε στο φαι και να μεθυσουμε τον "θειο" Πανο. :gyro:

Μεσα λοιπον.

Με προσοχη ομως γιατι ειναι και σε κρισιμη ηλικια :p

 

Aντε ριχτε τωρα κανα βιντεο ή replay για να δουμε τι χασαμε χτες.....

Το βράδυ που θα επιστρέψω αν δεν το χει ανεβάσει κανείς θα το κάνω εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.