Jump to content



Samsung Galaxy Note4


TifoziF1

Recommended Posts

Tα Νοτε 2 έχουν φθορές, το 3 που έχω δει (πάντα ΧΩΡΙΣ θήκη προφανώς) ήτα πολύ καλό, το 4άρι συμφωνώ με τον μου-αρέσει-να-τρώω-τούμπες-στην-ευθεία είναι πιο premium.

@Ζάχο, μετά απο μερικές μέρες απο μπαταρία πως πάμε? Θα τολμούσες για 2 μέρες?

Με φουλ χρήση (3,5-4 ώρες οθόνη) έχω βγάλει αυτά:

730-albums470-picture36738.PNG

Και κανονική χρήση αλλά με λίγες ώρες οθόνη (2-2.5 ώρες) αυτά:

730-albums470-picture36737.PNG

Γενικά από την μπαταρία είμαι περισσότερο ευχαριστημένος από το Note 3.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα κινητα σε παρομοιο μεγεθος πολυ μεγαλα ειναι ειδικα αν θα τα βαλεις στο αυτι θα φαινεται καπως. ισως μελοντικα αμα μειωσουν τα πλαισια

Μια χαρά είναι το μέγεθος. Αν τι πιάσεις και το δουλέψεις, σε μια δύο μέρες θα έχεις συνηθίσει. Άλλωστε δεν μπορείς να δεις τον εαυτό σου πως είναι όταν μιλάς στο τηλέφωνο.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να συνηθίσω το μέγεθος του note2 με τίποτα, και το έχω 2 χρόνια τώρα.  ΑΑΑααα και δεν το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο (παρα μόνο τον τελευταίο καιρό) αλλά σαν PDA.

Link to comment
Share on other sites

@jax7480,

 

Ζάχο, πόσο πιο smooth είναι σε σχέση με το Νοτε 3?

 

Έχω λίγο σοκαριστεί, και εξηγώ.

 

Εχτές πήρα το Νοτε 3, το έκανα restore απο το S4 οπότε φορτωμένο κανονικά το κινητό έχει αισθητή διαφορά απο το S4 μου στο γκάζι του...

 

Δεν ξέρω ακόμα μπαταρία κλπ, αλλά σαν πρώτο feel έχει διαφορά που φαίνεται άμεσα. Το 1 γίγα πρέπει να μετράει πολύ.  

Link to comment
Share on other sites

@jax7480,

 

Ζάχο, πόσο πιο smooth είναι σε σχέση με το Νοτε 3?

 

Έχω λίγο σοκαριστεί, και εξηγώ.

 

Εχτές πήρα το Νοτε 3, το έκανα restore απο το S4 οπότε φορτωμένο κανονικά το κινητό έχει αισθητή διαφορά απο το S4 μου στο γκάζι του...

 

Δεν ξέρω ακόμα μπαταρία κλπ, αλλά σαν πρώτο feel έχει διαφορά που φαίνεται άμεσα. Το 1 γίγα πρέπει να μετράει πολύ.

Αλλο τοσο. Για τα δικα μου κριτηρια το Νοτε3 δεν ηταν smooth. To 4αρι ειναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλος Ιάσονας και εσύ λολ :hehe:

 

Πω πω πω με φτιάχνεις... ζημιά θα γίνει σίγουρα.

 

Κάτσε να το βολευτώ και αχχχ

 

Θενξ! 

 

Βασικά αυτό που βλέπω είναι πως με το 5.7 και σε 1080 δεν έχω το ωραίο density που είχα στις 5 του S4, οπότε να είναι καλά το Nova με τα resize και που βάζω 6 * 6 grid, αλλά στο 2560 θα τα σπάει! /εξάιτεντ!! 

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εισαι ο μονος που πηρε νοτε3 για να αποφασισει αν θα παρει νοτε4....

Αφού είμαι σίγουρος, ότι θα πάρεις το 4αρι στο τέλος και τα πρωινά θα με πρήζεις για το οτι φταιω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα και μπορώ να πώ οτι είμαι εντυπωσιασμένος και αισθητή διαφορά σε σχέση με το S5. Δεν το έχω δουλέψει πολύ αλλά σαφώς πιο smooth λειτουργία και από τα πρώτα δείγματα πιστεύω και μπαταρία. Και είναι και πολύ όμορφο!! Μακράν το πιο όμορφο τηλέφωνο της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.