Jump to content



Samsung Galaxy Note4


TifoziF1

Recommended Posts

Λίγα λόγια...

1) Το τηλέφωνο δείχνει πιο premium με το μετάλλο στα πλάγια. Το μπροστινό τμήμα όμως μου άρεσε περισσότερο στο 3αρι. Γούστα βέβαια είναι αυτά. Δείχνει στιβαρό αλλά bend test δεν κάνω. Η αίσθηση του ψεύτικου δέρματος στην αφή του νέου back cover είναι καλύτερη για τα δικά μου γούστα.

2) Το κενό που αναφέρεται ανάμεσα σε οθόνη και μέταλλο υπάρχει. Όχι όπως το περιγράφουν, δηλαδή πως χωράει μέσα business card, αλλά υπάρχει. Στην πλευρά που είναι τα volume buttons είναι μεγαλύτερο από την άλλη που είναι ανεπαίσθητο.

3) Το τηλέφωνο είναι γρήγορο και φαίνεται σε ότι κάνεις. Από το internet, το scrolling, το multitasking, τα πάντα. (bench πιο κάτω). Μέχρι τώρα lag δεν είδα σε τίποτα

4) για τους benchόφιλους...

730-albums470-picture36429.jpg

730-albums470-picture36430.jpg

730-albums470-picture36431.jpg

730-albums470-picture36432.jpg

5) Για την μπαταρία θα τα πούμε σε μερικές μέρες. Μέχρι τώρα είμαι με το τηλέφωνο ανοιχτό 8 ώρες και οι 2 είναι οθόνη και η μπαταρία είναι στο 52%. Φυσικά σήμερα είναι η πρώτη μέρα λειτουργίας, που σημαίνει πως μετέφερα τα πάντα από το παλιό, έφτιαξα όλες τις ρυθμίσεις, εταιρικά emails, έτρεξα τα benches κτλ. Έχω την αίσθηση (50% να είμαι λάθος) πως είναι καλύτερα από το 3.

Y.Γ. Ψάχνω καμιά pouch θήκη της προκοπής αλλά δεν υπάρχει τίποτα ακόμα... Αν δει κανείς κάτι, ας σφυρίξει κλέφτικα (mention).

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτα τα 4 ασπρα τετραγωνακια στο γυρω-γυρω, εχουμε μαθει αν ειναι απλα αισθητικο η προσδιδουν σε κατι ?

Δεν έχω ιδέα. Μάλλον για αισθητικούς λόγους τα έχουν βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο προτιμήσατε; Με snapdragon ή με exynos; Με τον exynos έχει ερθει αλλά είναι ελεφρα ακριβότερο.

Στην ουσία ο Exynos εχει μεσα του τον Snapdragon 810 αλλα με ARM Mali για gpu αντι την Adreno 430 που θα εχει ο Snapdaragon 810.

Αμα ειναι να τα σκάσεις, ασυζητητί πας για Exynos.

Link to comment
Share on other sites

μικρη διαφορα..

παντως σημερα που το ειδα @public , μου αρεσε πολυ η οθονη..απιστευτα πολυ.βεβαια full brightness / saturated κλπ για να παραμυθιαζεται ο κοσμος οτι ειναι wow , αλλα οπως και να χει ειναι παρα πολυ καλη..

η γρηγοραδα του συνηθισμενη.Βεβαια δε το ελιωσα γτ βιαζομουν.Ελαφρυ , ωραιο.το δερμα πισω.Φωναζει οτι ειναι ψευτικο αλλα σιγουρα ΠΟΛΥ καλυτερο απο τις βλακειες του note2 που αχρηστευεται μετα απο καιρο..

με το καλο αν εχω οικονομιες , θα προσπαθησω να το παρω γτ απο note2 ειναι σιγουρα καλη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο.το δερμα πισω.Φωναζει οτι ειναι ψευτικο αλλα σιγουρα ΠΟΛΥ καλυτερο απο τις βλακειες του note2 που αχρηστευεται μετα απο καιρο..

Πως ξέρουμε ότι δεν θα συμβαίνει το ίδιο και στο Note4; Πλαστικά είναι και τα δύο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο χρήσης, το Note 3 δεν είχε ούτε καν σημάδι...

Ενώ σε αντίστοιχη χρήση με το Note II σου είχε βγάλει σημάδι;

Όχι ότι αμφισβητώ τα λεγόμενα σας, από ενδιαφέρον ρωτάω γιατί όντως στο Note II μου έχει φθαρεί.

Link to comment
Share on other sites

Tα Νοτε 2 έχουν φθορές, το 3 που έχω δει (πάντα ΧΩΡΙΣ θήκη προφανώς) ήτα πολύ καλό, το 4άρι συμφωνώ με τον μου-αρέσει-να-τρώω-τούμπες-στην-ευθεία είναι πιο premium.

@Ζάχο, μετά απο μερικές μέρες απο μπαταρία πως πάμε? Θα τολμούσες για 2 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ σε αντίστοιχη χρήση με το Note II σου είχε βγάλει σημάδι;

Όχι ότι αμφισβητώ τα λεγόμενα σας, από ενδιαφέρον ρωτάω γιατί όντως στο Note II μου έχει φθαρεί.

το note 2 με την μια φθαρθηκε...και οχι μονο το backplate , αλλα και περιμετρικα! ξεφλουδισε με την μια.

ουστ παλιο samsung.650E κινητο και μου θελες πλαστικουρες..

στα note3 δε πρεπει να εχω δει αντιστοιχη φθορα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.