Jump to content



Corsair Dominator Platinum (2x8GB) DDR3 από Easy Buy World


NoDsl

Recommended Posts

Kάποια μλκα έχουν κάνει σίγουρα, αλλά ας πρόσεχαν.

Έριξα την παραγγελία και βλέπουμε... :p

125€ δεν έχει πουθενά στον κόσμο, ακόμα και στο newegg/amazon US ~$209.99!

Corsair Dominator Platinum, 16GB (2x8GB), DDR3 - Easy Buy World

Dominator® Platinum with Corsair Link Connector — 1.5V 16GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CMD16GX3M2A1866C10)

Και άμα πάρεις, γράψε μου. Κάθε μέρα έχει κάποιο νέο "λάθος". Αυτοί και το TopSystems...

Άμα έχεις πληρώσει κιόλας, εσύ την έκανες τη μλκiα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Και άμα πάρεις, γράψε μου. Κάθε μέρα έχει κάποιο νέο "λάθος". Αυτοί και το TopSystems...

Άμα έχεις πληρώσει κιόλας, εσύ την έκανες τη μλκiα :p

Γιατί αν έχει πληρώσει και ακυρωθεί η παραγγελία τι θα πάθει; Το πολύ πολύ να του κάνουν refund. Ειδικά αν πλήρωσε κιόλας μέσω paypal είναι διπλά καλυμμένος πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Kάποια μλκα έχουν κάνει σίγουρα, αλλά ας πρόσεχαν.

Έριξα την παραγγελία και βλέπουμε... :p

125€ δεν έχει πουθενά στον κόσμο, ακόμα και στο newegg/amazon US ~$209.99!

Corsair Dominator Platinum, 16GB (2x8GB), DDR3 - Easy Buy World

Παντως αμα πατησεις στο "Πληροφοριες - Brochure" που εχει παρακατω σε πηγαινει σε πληροφοριες για το πακετο 2x4gb...

Link to comment
Share on other sites

Παντως αμα πατησεις στο "Πληροφοριες - Brochure" που εχει παρακατω σε πηγαινει σε πληροφοριες για το πακετο 2x4gb...

Ναι αλλά τις 2133 και όχι τις 1866 της που έχει το λινκ της ebw.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αμα πατησεις στο "Πληροφοριες - Brochure" που εχει παρακατω σε πηγαινει σε πληροφοριες για το πακετο 2x4gb...

Επιπρόσθετα, το EAN: 0843591025256 ανήκει στο 2x4GB kit :p

Έγινε επεξεργασία από DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

Πάνο αν παραγγείλεις τις 2x8GB είναι υποχρεωμένοι να σου τις στείλουν :victory::tongue:

Χαχα! Μακάρι! Αλλά νομίζω θα επικαλεστούν μηχανογραφικό λάθος και το πολύ να του κάνουν καμιά αντιπροσφορά, όπως έκανε πρόσφατα το e-shop με τα τροφοδοτικά!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει ξανακάνει παρόμοιο "λάθος" στο παρελθόν με έναν δίσκο 2TB όπου είχε γίνει χαμός με τις παραγγελίες. Στο τέλος όμως είχε τα @@ και έστειλε κανονικά τις παραγγελίες αν και με καθυστέρηση γιατί δεν είχε το απαραίτητο απόθεμα εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν έχει πληρώσει και ακυρωθεί η παραγγελία τι θα πάθει; Το πολύ πολύ να του κάνουν refund. Ειδικά αν πλήρωσε κιόλας μέσω paypal είναι διπλά καλυμμένος πιστεύω.

Έχει -τόσα στην τσέπη του και έχουν +τόσα να τα κάνουν ότι θέλουν μέχρι να τα πάρει πίσω. Μόνο και μόνο η ταλαιπωρία και τα τηλέφωνα μέχρι να τα πάρει πίσω φτάνει. Α, και καλή τύχη να τους βρείτε στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα άλλη μια φορά που αγόρασα κάτι ηλεκτρονικά εξαρτήματα δεν είχα πρόβλημα επικοινωνίας.

Κ σήμερα μάλιστα που τους έστειλα μαιλ το καταθετήριο, απάντησαν(όχι αυτοματοποιημένα, κανονικό κείμενο) μέσα σε 2 ώρες.

Ότι αργούν να παραδώσουν όμως είναι δεδομένο και το ξέρω εξ αρχής, δε πρόκειται να παραλάβω τπτ μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας.

Να μη γυρίσουν τα λεφτά επίσης λίγο χοντρό, έχω στα χέρια μου προφόρμα τιμολογίου με στοιχεία τιμολόγησης ΑΦΜ κτλ. και απόδειξη ηλεκτρονικής κατάθεσης απο λογαριασμό όψεως της Α.Ε.

Αν έκανα την αγορά σαν ιδιώτης ίσως τους ήταν ποιο εύκολο να με γειώσουν, τώρα είναι σοβαρή φορολογική παράβαση και για αυτούς.

Anyway, θέλω να πιστεύω θα μου τις στείλουν, αν όχι ή αν δεν είναι στο κουτί αυτό που παρήγγειλα, απλά δε παραλαμβάνω και ζητάω refund.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα άλλη μια φορά που αγόρασα κάτι ηλεκτρονικά εξαρτήματα δεν είχα πρόβλημα επικοινωνίας.

Κ σήμερα μάλιστα που τους έστειλα μαιλ το καταθετήριο, απάντησαν(όχι αυτοματοποιημένα, κανονικό κείμενο) μέσα σε 2 ώρες.

Ότι αργούν να παραδώσουν όμως είναι δεδομένο και το ξέρω εξ αρχής, δε πρόκειται να παραλάβω τπτ μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας.

Να μη γυρίσουν τα λεφτά επίσης λίγο χοντρό, έχω στα χέρια μου προφόρμα τιμολογίου με στοιχεία τιμολόγησης ΑΦΜ κτλ. και απόδειξη ηλεκτρονικής κατάθεσης απο λογαριασμό όψεως της Α.Ε.

Αν έκανα την αγορά σαν ιδιώτης ίσως τους ήταν ποιο εύκολο να με γειώσουν, τώρα είναι σοβαρή φορολογική παράβαση και για αυτούς.

Anyway, θέλω να πιστεύω θα μου τις στείλουν, αν όχι ή αν δεν είναι στο κουτί αυτό που παρήγγειλα, απλά δε παραλαμβάνω και ζητάω refund.

Επειδή είχα δει τα σκουλικιάρικά τους, είχα κάνει κίνηση 2 φορές για παρόμοιες περιπτώσεις. Και τις δύο φορές είχα θέμα επικοινωνίας αφενός γιατί στο τηλέφωνο είτε δεν απαντούσαν είτε με έβαζε αναμονή και μετά έριχνε την κλήση αφετέρου γιατί τους είχα στείλει και mail και στη φόρμα "επικοινωνήστε μαζί μας" και περίμενα 5 μέρες για να με πάρουν ένα τηλέφωνο.

Στο ενδιάμεσο είχαν έρθει 2-3 μηνύματα ότι η παραγγελία είναι σε φάση αναμονής κατάθεσης από πελάτη.

Και μια ωραία πρωία με παίρνουν τηλ και με ρωτάνε, κάνατε κατάθεση; τους λέω όχι γιατί περίμενα ενημέρωσή σας οτι αυτό που παράγγειλα είναι όντως αυτό που λέτε. Και μου σκάει την ατάκα, ευτυχώς σας προλάβαμε... Έλα του λέω; έχουμε θέμα με το προιόν; Είναι λάθος απο τον προμηθευτή σας; Ναι μου λέει. Οκ-Οκ ακυρώσαμε παραγγελία και τέλος. Έχω βαρεθεί να ακούω για "λάθη" και "άμεση διαθεσιμότητα" τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις πάντως ότι αν είχες τη διάθεση να συνεχίσεις ίσως να ήταν διαφορετική η κατάληξη.

ΟΦΦ: έχουν δίκιο οι μοντς κι ο πατατοσουβλατζής που φωνάζουν για νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε παρανοϊκός, ούτε δικηγορολάγνος, ούτε θα κάτσω να χαλάσω τη ζαχαρένια μου για ένα κιτάκι μνήμες. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Όποιος δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει ή έχει γκόμενα τη ΓΓΚ ας ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.