Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Την πρωτη φορα παραμονη Χριστουγεννων κοψανε την κολονα της ΔΕΗ.

Την δευτερη φορα πηγε να αποφυγει σκυλο μπηκε μεσα στην αυλη μου ,γκρεμισε το τοιχακι με τα τριανταφυλλα

και σταματησε σε 2 κυβικα συντριμμα.

Σημερα ξεκινησε απο την αρχη του οικοπεδου,ξηλωσε ολες τις διαφημιστικες πινακιδες,εσπασε τα κλαδια απο μερικες ελιες περασε

μπροστα απο το σπιτι μου μερικα λεπτα αφοτου εφυγε ο κουμπαρος του αδερφου με τα παιδια του και σταματησε ποιο κατω.

 

Ελπιζω τωρα που τριτωσε να σταματησουν να εισβαλλουν στην αυλη μου wannabe γρηγοροι, σουρωμενοι,πωλητες με νοικιαρικα αυτοκινητα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού όλοι είστε υγιείς, να ρωτήσω: τις ζημιές που σου προκάλεσαν, ποιος τις πληρώνει;

Το βασικοτερο ολα τα αλλα ερχονται.

Την πρωτη φορα αλλαξε κολονα η ΔΕΗ σε μενα δεν χρεωσαν(εννοειτε) τιποτα δεν ξερω για εκεινους.

Την δευτερη φορα ακομα περιμενω να ερθει ,μενει και στο διπλανο χωριο να φανταστεις....

Σημερα περαν απο τις ταμπελες που δεν με νοιαζει κιολας παλι δεν αναφερθηκε τιποτα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα παραμονη Χριστουγεννων κοψανε την κολονα της ΔΕΗ.

Την δευτερη φορα πηγε να αποφυγει σκυλο μπηκε μεσα στην αυλη μου ,γκρεμισε το τοιχακι με τα τριανταφυλλα

και σταματησε σε 2 κυβικα συντριμμα.

Σημερα ξεκινησε απο την αρχη του οικοπεδου,ξηλωσε ολες τις διαφημιστικες πινακιδες,εσπασε τα κλαδια απο μερικες ελιες περασε

μπροστα απο το σπιτι μου μερικα λεπτα αφοτου εφυγε ο κουμπαρος του αδερφου με τα παιδια του και σταματησε ποιο κατω.

 

Ελπιζω τωρα που τριτωσε να σταματησουν να εισβαλλουν στην αυλη μου wannabe γρηγοροι, σουρωμενοι,πωλητες με νοικιαρικα αυτοκινητα.

 

Μπορείς να εφαρμόσεις μια λύση απευθείας από το Watchdogs:

watchdogs4.jpg

Πέρα από την πλάκα, πάλι καλά μέσα στην ατυχία σου, καλά ξεμπερδέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα ασχολούμαι με την περάτωση ενός μεγαλειώδους εγχειρήματος που ξεκινήσε αρκετό καιρό πριν.

 

 

Φτιάχνω μπεϊκον καπνιστό με ξύλο βελανιδιάς.

 

Στο άλλο θέμα γρήγορα, συνταγή, διαδικασία και φωτός!!

 

πίνω μπύρες με έναν φίλο και του δείχνω το ποθ

 

Γιατί, αξιοθέατο είναι;

Link to comment
Share on other sites

@, το καλό που σου θέλω να έχεις φωτογραφίες από το εγχείρημα, αλλιώς προτείνω ισόβιο αποκλεισμό από το φαγητο-θέμα! :D

 

Απο όλο? δεν έχω. Θα εχω απο το προϊόν όμως. :p

Δισ ιζ χαου του ντου ητ ---> Hetsi

 

DSCF1926.jpg

 

 

Eίναι σε αρχικό στάδιο εδώ 0.9b περίπου. Το χω φτιάξει έξω σε μια ξεχασμένη γωνιά του κήπου γιατί κανείς δε πιστευε πως θα στευθεί με επιτυχία το εγχείρημα. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η λαμαρίνα πρέπει να είναι σκουριασμένη ή κάνει και κανονική;

 

:slap:  :bleh: Oτι βρείς. Αρκεί να μην έχει μπογια. Η λαμαρίνα εξυπηρετεί στο να κρυώνει ο καπνός μέχρι να φτάσει στο βαρελι στο οποίο κρεμάς το bacon. Με το πανι ρυθμίζεις την θερμοκρασία/ποσότητα καπνού μέσα στο βαρέλι θάλαμο.

 

 

How to:  :neo:

http://www.theblackpeppercorn.com/2014/06/how-to-make-bacon-homemade-and-smoked/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.