Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Ας κανω μια ερωτηση στο οφ τοπικ..

 

Παρκαροντας ριχνω παπι. Ψαχνω τον ιδιοκτητη και αφου τον βρισκω σε ενα μπαλκονι του λεω να κατεβει γιατι το εριξα. Κατεβαινει για να με κανει ντα, αλλα τον καλμαρουμε μαζι με ενα μαρτυρα που ηταν ακριβως διπλα οταν εγινε. Προκυπτει ομως οτι το παπι ειναι ανασφαλιστο γιατι δεν του περισσευουν λεφτα για ασφαλεια. Οποτε μου λεει να μην καλεσω ασφαλεια και τροχαια, αλλα να παμε μαζι σε ενα μαγαζι να του πληρωσω το καλυμμα της εξατμισης που εσπασε. Κοστος κανα 10ρικο.

Το πληρωνω και τελος? Πως το βλεπουν οι μηχανοβιοι το θεμα?

Έγινε επεξεργασία από Simon
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Το πληρωνω και τελος? Πως το βλεπουν οι μηχανοβιοι το θεμα?

Βασικά για 10€ δεν είναι κι άξιο λόγου, αλλά διαπιστώνοντας ότι είναι ανασφάλιστο, σίγουρα δε θα μου άρεσε καθόλου. Σκέψου αυτός να σε χτύπαγε την άλλη μέρα; Θα καθόταν νομίζεις να σε αποζημιώσει; Θα έφευγε. Κι αν χτυπήσει πεζό; Ακόμα χειρότερα. Από τη μία νιώθω μια συμπάθεια στο "δεν έχω να πληρώσω", από την άλλη δε μπορώ να γνωρίζω αν είναι αλήθεια ή απλά τη λουφάρει. Αν ήταν ασφαλισμένο, φυσικά και δε θα έκανα δήλωση, πάμε να στο πάρω να τελειώνουμε, δεν αξίζει να μπλέξεις ασφάλειες για 10€, ούτε για 100€ που λέει ο λόγος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Simon said:

Ας κανω μια ερωτηση στο οφ τοπικ..

 

Παρκαροντας ριχνω παπι. Ψαχνω τον ιδιοκτητη και αφου τον βρισκω σε ενα μπαλκονι του λεω να κατεβει γιατι το εριξα. Κατεβαινει για να με κανει ντα, αλλα τον καλμαρουμε μαζι με ενα μαρτυρα που ηταν ακριβως διπλα οταν εγινε. Προκυπτει ομως οτι το παπι ειναι ανασφαλιστο γιατι δεν του περισσευουν λεφτα για ασφαλεια. Οποτε μου λεει να μην καλεσω ασφαλεια και τροχαια, αλλα να παμε μαζι σε ενα μαγαζι να του πληρωσω το καλυμμα της εξατμισης που εσπασε. Κοστος κανα 10ρικο.

Το πληρωνω και τελος? Πως το βλεπουν οι μηχανοβιοι το θεμα?

Αστυνομία. Αμα δεν εχει λεφτά για ασφάλιση να μην το κυκλοφορεί.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, astrolabos said:

Μα δε το κυκλοφορούσε. Παρκαρισμένο ήταν

Ναι γιατι δεν το κυκλοφορουσε εκεινη την στιγμή. Ξερεις στην επομενη βολτα του αν χτυπήσει καποιον;

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Βασικά για 10€ δεν είναι κι άξιο λόγου, αλλά διαπιστώνοντας ότι είναι ανασφάλιστο, σίγουρα δε θα μου άρεσε καθόλου. Σκέψου αυτός να σε χτύπαγε την άλλη μέρα; Θα καθόταν νομίζεις να σε αποζημιώσει; Θα έφευγε. Κι αν χτυπήσει πεζό; Ακόμα χειρότερα. Από τη μία νιώθω μια συμπάθεια στο "δεν έχω να πληρώσω", από την άλλη δε μπορώ να γνωρίζω αν είναι αλήθεια ή απλά τη λουφάρει. Αν ήταν ασφαλισμένο, φυσικά και δε θα έκανα δήλωση, πάμε να στο πάρω να τελειώνουμε, δεν αξίζει να μπλέξεις ασφάλειες για 10€, ούτε για 100€ που λέει ο λόγος.

Ετσι ακριβως το σκεφτομαι κι εγω... Θελω να διευκολυνω τους αλλους αλλα ειναι ευαισθητο θεμα.

Αστρο το κυκλοφορει, αφου μετα το πηρε κι εφυγε. Α και μου ειπε να με παρει να παμε μαζι φιλαδελφεια να ρωτησουμε μαζι ποσο κοστιζει...με το παπι που ειναι ανασφαλιστο!!! :p

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:

Μα δε το κυκλοφορούσε. Παρκαρισμένο ήταν

 

αν δεν κάνω λάθος, όταν δεν κυκλοφορεί το όχημα (γενικά, όχι τη δεδομένη στιγμή), το φυλάς σε ιδιωτικό χώρο. Σίγουρα ισχύει για όταν παραδίδεις πινακίδες, αλλά νομίζω ισχύει γενικά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deninho said:

 

αν δεν κάνω λάθος, όταν δεν κυκλοφορεί το όχημα (γενικά, όχι τη δεδομένη στιγμή), το φυλάς σε ιδιωτικό χώρο. Σίγουρα ισχύει για όταν παραδίδεις πινακίδες, αλλά νομίζω ισχύει γενικά.

Ναι. Κι εγώ νομίζω ότι δεν μπορείς να το έχεις στο δρόμο ανασφάλιστο, έστω και παρκαρισμένο μόνιμα.

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.