Jump to content



Recommended Posts

πριν 19 ώρες, το μέλος TopCLR έγραψε:

Έλα.. παραδέξου το... συνάστησες το πνεύμα των χριστουγγένων και το γύρισες στις καλημέρες (κάτι σαν την ταινία με τον Σκρουτζ)!

Τις παρακάτω δικαιολογίες για την ταχύτητα του ίντερνετ σου δεν τις πιστεύουμε!!! :hehe:

 

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ήξερα γιατί βάζετε like σε κάποιον που κάνει "κουρέλι" την γραμματική μέσα στα μεσάνυχτα!.. Παρακαλείται κάποιος admin (κατα προτίμηση με γάτα που κυκλοφορεί με άρμα) να του ρίξει ban! :p

Αυτό είναι που λένε "Της νύχτας την δουλειά την βλέπει η μέρα και γελά".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Εγώ προσωπικά έβαλα like, γιατί διάβασα το μήνυμα βιαστικά και ενώ ο ευφυέστατος (:hehe:) εγκέφαλός μου κατάλαβε το νόημα (και για αυτό έβαλα like), το συνειδητό δεν πρόσεξε τα ορθογραφικά. Αν τα είχα προσέξει, μην ανησυχείς, θα ξυπνούσε ο grammar nazi μέσα μου και θα τα διόρθωνα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πίνοντας τον πρώτο καφέ. 

Έτσι κι αλλιώς, κατά τη διάρκεια της ημέρας θα τον πιω (τον καφέ), οπότε ας ξεκινήσω από τώρα. Διήμερο είναι, θα περάσει.

Υ.Γ. 3 και σήμερα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

%CE%B4%CF%86%CF%83%CE%B4%CF%86.jpg?itok=Θα σκάσω, αν δεν το πω: το ανοσιούργημα που βλέπετε, είναι η άποψη των προυχόντων της Μυτιλήνης για το πνεύμα των Χριστουγέννων στην πόλη.

Βλέπετε ότι έχει και πόρτα στη βάση (ίσως, πάλι, να είναι πύραυλος, εξ ου και η πόρτα, τοποθετημένος από τη νεοσυσταθείσα ελληνική διαστημική υπηρεσία και έτοιμος για εκτόξευση). Το "πράγμα" (fantastic 4, κανείς;)  έχει τοποθετηθεί στην κεντρική πλατεία της πόλης, ενώ, υποψιάζομαι, ότι στα ενδότερα φιλοξενεί ηχεία, τα οποία παίζουν χαζοτράγουδα στη διαπασών (βανδήδες, καλομοίρες, ρουβάδες:angry::fie: και άλλα ιερά τέρατα της ελληνικής μουσικής σκηνής). Επειδή, προφανώς, δεν αρκεί η ακρόαση τέτοιων ασμάτων μόνο όταν πλησιάζει κανείς στην πλατεία, τα φωτισμένα μυαλά του τόπου μας έχουν βάλει ηχεία και στην αγορά, για την αναμετάδοση των γαβγισμάτων/τραγουδιών των ανωτέρω καλλιτεχνών.

Φταίω εγώ τώρα, εάν πω "ποια Χριστούγεννα και π@@@τσες μπλε (ασορτί με το χρώμα του πυραύλου)";

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

%CE%B4%CF%86%CF%83%CE%B4%CF%86.jpg?itok=Θα σκάσω, αν δεν το πω: το ανοσιούργημα που βλέπετε, είναι η άποψη των προυχόντων της Μυτιλήνης για το πνεύμα των Χριστουγέννων στην πόλη.

Βλέπετε ότι έχει και πόρτα στη βάση (ίσως, πάλι, να είναι πύραυλος, εξ ου και η πόρτα, τοποθετημένος από τη νεοσυσταθείσα ελληνική διαστημική υπηρεσία και έτοιμος για εκτόξευση). Το "πράγμα" (fantastic 4, κανείς;)  έχει τοποθετηθεί στην κεντρική πλατεία της πόλης, ενώ, υποψιάζομαι, ότι στα ενδότερα φιλοξενεί ηχεία, τα οποία παίζουν χαζοτράγουδα στη διαπασών (βανδήδες, καλομοίρες, ρουβάδες:angry::fie: και άλλα ιερά τέρατα της ελληνικής μουσικής σκηνής). Επειδή, προφανώς, δεν αρκεί η ακρόαση τέτοιων ασμάτων μόνο όταν πλησιάζει κανείς στην πλατεία, τα φωτισμένα μυαλά του τόπου μας έχουν βάλει ηχεία και στην αγορά, για την αναμετάδοση των γαβγισμάτων/τραγουδιών των ανωτέρω καλλιτεχνών.

Φταίω εγώ τώρα, εάν πω "ποια Χριστούγεννα και π@@@τσες μπλε (ασορτί με το χρώμα του πυραύλου)";

 

Τι να πεις…γκασμάδες : P

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι, την ώρα που γύριζα σπίτι, βλέπω μπροστά στην είσοδο παρκαρισμένο ένα αμάξι. Είχε κλείσει την είσοδο, με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνουμε ζιγκ-ζαγκ για να μπούμε στον κήπο και εν συνεχεία στο σπίτι. Καλά, αν θέλαμε να βγάλουμε τη μπεμπούλα βόλτα, αυτό ήταν αδύνατο. Περίμενα υπομονετικά, έδωσα τόπο στην οργή, και το βράδυ που επέστρεψα από το γραφείο, το αυτοκίνητο ήταν ακόμα εκεί. Γράφω επί λέξει το ακόλουθο σημείωμα: "Παρακαλώ, μην ξανακλείσετε την είσοδο" και, αφού ο οδηγός του οχήματος δεν είχε δώσει σημεία ζωής, το σφηνώνω στο παρμπρίζ, κάτω από τον υαλοκαθαριστήρα.

Σήμερα το μεσημέρι, με παίρνει η γυναίκα μου, έχοντας γυρίσει νωρίτερα απ' το γραφείο, και μου λέει ότι βρήκε το σημείωμα σχισμένο στα δύο και σφηνωμένο στην μικρή καγκελόπορτα του κήπου. Σαν να λέμε message acknowledged/challenge accepted/σ' έχω written στα @@@ μου.

Γενικά, στη γειτονιά που μένω, αρκετοί θεωρούν απόλυτα φυσιολογικό να κλείνουν εισόδους, να παρκάρουν όπου γουστάρουν και να παρεξηγούνται κιόλας, όταν τους επισημαίνεις το αυτονόητο.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Σφυρί και σπάσιμο φώτα και παράθυρα, διακριτικά μη σε πάρει κανα μάτι. :)

Σκέφτηκα το κλείδιασμα:hehe:. Στα σοβαρά, προσπαθώ να καταλάβω από πού πηγάζει αυτή η έπαρση και η αδιαφορία απέναντι στον συνάνθρωπό μας. Ορισμένα πράγματα απαιτούν στοιχειώση κρίση και λογική. Δεν βλέπεις ότι κλείνεις την είσοδο του άλλου; Ότι έχει χώρο λίγα μέτρα πιο πέρα; Περπάτησε, στην τελική, 10 μέτρα (κυριολεκτικά), για να πας σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κάποιος παραβίασε κόκκινο και τράκαρε τον αδερφό μου με το μηχανάκι. Και δεν το παραδέχεται κιόλας, αλλά υπάρχουν μάρτυρες.

Αυτό το λεπτό που γλύτωσε να περιμένει το φανάρι θα γίνει ώρες μέχρι να έρθει η ασφάλεια και η αστυνομία.

Ευτυχώς ο αδερφός μου δεν χτύπησε.

Οι περισσότεροι Έλληνες σήμερα έχουν διαστρεβλωμένη άποψη για το σωστό και το λάθος.

  • Like 4
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Μόλις τώρα κάποιος παραβίασε κόκκινο και τράκαρε τον αδερφό μου με το μηχανάκι. Και δεν το παραδέχεται κιόλας, αλλά υπάρχουν μάρτυρες.

Αυτό το λεπτό που γλύτωσε να περιμένει το φανάρι θα γίνει ώρες μέχρι να έρθει η ασφάλεια και η αστυνομία.

Ευτυχώς ο αδερφός μου δεν χτύπησε.

Οι περισσότεροι Έλληνες σήμερα έχουν διαστρεβλωμένη άποψη για το σωστό και το λάθος.

Περαστικά στον αδερφό σου.

Φαντάσου, υπάρχουν μάρτυρες και αρνείται τα πάντα.

Ήταν σταματημένος και πέρασε με κόκκινο, γιατί βαριόταν να περιμένει ή έτρεχε, είδε το πορτοκαλί, λέει "θα περάσω" και τον έπιασε το κόκκινο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι και ο λόγος που όταν κατέβηκα Ελλάδα έβαλα κάμερες στο αυτοκίνητο.

 

@DEADLAZARUS

 

Μου θύμισες το ανέκδοτο:

Παρκάρει τύπος μπροστά στην πυλωτή και ακολουθεί ο διάλογος με τον σπιτονοικοκυρη: 

-Ενοχλεί εδω;

-Όχι φιλαράκι όλα καλα. Με το ελικόπτερο είμαστε εμείς.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DEADLAZARUS said:

 έτρεχε, είδε το πορτοκαλί, λέει "θα περάσω" και τον έπιασε το κόκκινο;

 

Αυτό.

 

Ευχαριστώ, ο αδερφός μου δεν χτύπησε, ευτυχώς ούτε τον έριξε από το μηχανάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Αυτός ειναι και ο λόγος που όταν κατέβηκα Ελλάδα έβαλα κάμερες στο αυτοκίνητο.

 

@DEADLAZARUS

 

Μου θύμισες το ανέκδοτο:

Παρκάρει τύπος μπροστά στην πυλωτή και ακολουθεί ο διάλογος με τον σπιτονοικοκυρη: 

-Ενοχλεί εδω;

-Όχι φιλαράκι όλα καλα. Με το ελικόπτερο είμαστε εμείς.

 

Το κορυφαίο μου το είπε η γυναίκα μου, όταν αποφάσισα να φωνάξω την αστυνομία: "Άσε τώρα, πού να μπλέκουμε γιορτινές μέρες, και αν είναι κανένας τρελός και μας βάλει στο μάτι;".

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Το κορυφαίο μου το είπε η γυναίκα μου, όταν αποφάσισα να φωνάξω την αστυνομία: "Άσε τώρα, πού να μπλέκουμε γιορτινές μέρες, και αν είναι κανένας τρελός και μας βάλει στο μάτι;".

Κι εγω ετσι σκεφτομαι.. οταν ηρεμησω :hehe:

Κακο ειναι δλδ? :p

 

@PetrosD Παλι καλα που δεν χτυπησε. Αυτο ειναι που εχει σημασια. Μονο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.