Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ρε σείς, που είναι η Ραχήλ Μακρή που έλεγε ότι θα κόψουμε 100 δίς ευρώ αν μας κόψουν τον ELA; :sarcastic:

λαθος φιλε.

 

ελεγε ακριβως: θα κοψουμε 100 δις με τον ELA......λες και τον κανει κουμαντο αυτη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χούκλη???? Την έχω για τις πλέον αξιόπιστες δημοσιογράφους αν και έχω πάρα πολύ καιρό να δω ειδήσεις. Απλά με ξαφνιάζει το όνομα. Από την άλλη δεν βλέπω την Σία στην λίστα παρόλο που τα είχε ακούσει από την Ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος απο δω μέσα ΔΕΝ θα κυνηγήσει το ευκολο χρήμα αν του δωθεί ευκαιρία. Είτε είσαι Έλληνας είτε Γερμανός, είτε Σουδανός θα το κάνεις. Η διαφορά είναι στον ΕΛΕΓΧΟ και στην ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ με την οποια γίνεται. Έτσι αλλάζει μια "συνήθεια".

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Χούκλη???? Την έχω για τις πλέον αξιόπιστες δημοσιογράφους αν και έχω πάρα πολύ καιρό να δω ειδήσεις. Απλά με ξαφνιάζει το όνομα. Από την άλλη δεν βλέπω την Σία στην λίστα παρόλο που τα είχε ακούσει από την Ζωή.

 

http://www.koolnews.gr/politiki/i-siggnomi-tis-xoukli-ston-papadimouli-ek-merous-tou-ant1-ston-syriza/ Κι αυτή λερωμένη την έχει την φωλιά της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος απο δω μέσα ΔΕΝ θα κυνηγήσει το ευκολο χρήμα αν του δωθεί ευκαιρία. Είτε είσαι Έλληνας είτε Γερμανός, είτε Σουδανός θα το κάνεις. Η διαφορά είναι στον ΕΛΕΓΧΟ και στην ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ με την οποια γίνεται. Έτσι αλλάζει μια "συνήθεια".

 

Ανάλογα την ευκαιρία...Όταν αυτή η ευκαιρία σηματοδοτεί το μέλλον σου με αβεβαιότητα τότε δεν λέγετε ευκαιρία αλλά μα@@@@@.Από τις εθνικότητες που ανέφερες,ο Γερμανός ποτέ δεν πήρε εύκολο χρήμα χωρίς να σκεφτεί τις επιπτώσεις.Γιαυτό είναι κι εκεί που είναι.Είναι και θέμα νοοτροπίας αλλά και παιδείας.

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I honestly don't give a rat's ass...if it works! Totally frustrated by those guys. The previous governments were filthy but knew what they were doing!

Those we have now... they think they are going to bully their way into taking a few billions... either completely IMBECILES or cunning...which of the two we are about to find out...

42be4aef-36a8-a182-1851172.jpg

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που λεγαν ανοιχτες την Τριτη οι τραπεζες? τιποτα?

 

Περίμενε λίγο εσύ ακόμα, γιατί ο Λαπαβίτσας θέλει να τις κρατικοποιήσει και μάλιστα θα στηριχθούν  ολοκληρωτικά στις καταθέσεις στο εξωτερικό, τα κεφάλαια και κέρδη από αντι ιμπεριαλιστικούς ξένους επενδυτικούς οίκους των ΥΠΟΙΚ Τσακαλώτου και Σταθάκη. Υπήρχε σχέδιο.

 

Αν δεν φτάσουν αυτά, θα κουρέψουν κανα μίζερο 10 χιλιαρο κατάθεση από αυτά που έμειναν στις τράπεζες κανενός μίζερου που τα μάζευε 500 χρόνια.

 

και αν δεν φτάσουν ούτε αυτά ΤΟΤΕ μπουκάρει η Ραχηλ και τυπώνει, ( και η Ραχήλ δεν χρειάζεται κανένα έλα πήγαινε και κουραφέξαλα)

 

 

Με τα φάρμακα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Θα τα φτιάχνουν οι φαντάροι. Δεν σας χάλασε ψάρακες...όλη μέρα προ παίζετε :hehe:   

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

http://www.koolnews.gr/politiki/i-siggnomi-tis-xoukli-ston-papadimouli-ek-merous-tou-ant1-ston-syriza/ Κι αυτή λερωμένη την έχει την φωλιά της.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι λερωμένη η φωλιά κάποιου που κάνει ειλικρινή αυτοκριτική δημοσίως. Επιπλέον αυτό είναι παλιό άρθρο (περσινό) και μην ξεχνάμε ότι την εβδομάδα του δημοψηφίσματος ήταν η δημοσιογράφος που επιλέχτηκε να πάρει την συνέντευξη στον Τσίπρα, προφανώς επιλέχθηκε από τον ίδιο τον Τσίπρα και το επιτελείο του. Μήπως του είχε κάνει λάθος ερωτήσεις;

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Capital Controls update

 

2 containers από το Ισραήλ, έφτασαν στον Πειραιά, δεν πληρώθηκαν μετρητοίς (οι 90 μέρες πίστωση που χτίσαμε με ιδρώτα εδώ και 15 χρόνια, έγιναν καπνός βλ.δημοψήφισμα) και επιστρέφουν στο Ισραήλ = νέα ελληνικά λιπάσματα γιοκ

 

Μεγάλη ελληνική εταιρεία ζυμαρικών, ζητάει απεγνωσμένα μια απαραίτητη πρωτείνη που έρχεται από Ιταλία και όπως αντιλαμβάνεστε δεν πρόκειται να έρθει = νέα ελληνικά ζυμαρικά γιοκ

 

Τέταρτη εργάσιμη μέρα σήμερα που αναμένουμε το πράσινο φως από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους, για να εκτελωνιστεί απαραίτητο συντηρητικό κινεζικής προέλευσης για φρέσκα αγροτικά προϊόντα. Δεν ξέρω αν μπορούν οι παραγωγοί να ξαναβάλουν τους κομμένους καρπούς πίσω στα δέντρα πρίν σαπίσουν

 

Τσέχοι, Ρουμάνοι, Σέρβοι δεν μπορούν να αντιληφθούν πώς εμείς οι "πλούσιοι" Έλληνες φτάσαμε σε αυτό το σημείο

 

Στις εταιρείες διεθνών μεταφορών & logistics, όσοι εργαζόμενοι έχουν απομείνει παίζουν με τις τάπες των βαρελιών περιμένοντας την απόλυση.

 

Η λίστα είναι πραγματικά ατελείωτη, απλά παρέθεσα 2-3 παραδείγματα για αυτούς που ισχυρίζονται ότι η Ελλάδα βγάζει τα πάντα

 

Επίσης έμαθα ότι ήρθε καραβιά στο Σουσάκι με πρώτες ύλες για λιπάσματα και γύρισε πίσω χωρίς να ξεφορτώσει.

 

Είναι αμέτρητες οι πληροφορίες για αναγκαστικές άδειες, απολύσεις, λουκέτα προσωρινά και λουκέτα οριστικά. Πολύ φοβάμαι ότι η ανεργία θα ξεπεράσει το 50% πολύ σύντομα.

 

Θα έχετε ακούσει κι εσείς για 2 από τις 4 μεγάλες τράπεζες, που οι φήμες τις θέλουν να κλείνουν άμεσα.

 

Δυστυχώς, κάθε μέρα που περνάει ο λογαριασμός ανεβαίνει σε δυσθεώρητα, εώς και μη αναστρέψιμα ύψη. Τα 8-9 δις μέτρα δεν θα φτάσουν με τίποτα.

 

Αν δεν λυθεί το ζήτημα ΧΘΕΣ, ετοιμαστείτε για πολύ rock καταστάσεις

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To ευρώ σε διαρκή πτώση

z01f5110az76d5f41851f3473ea11a38fb2106fc

http://markets.ft.com/research/Markets/Tearsheets/Summary?s=CAC:PAR

 

τα αλλάζουν :p

Βαλς: Η Γαλλία δεν μπορεί να αναλάβει το βάρος  Grexit

http://www.koutipandoras.gr/article/145258/vals-i-gallia-den-mporei-na-analavei-varos-mias-grexit

Έγινε επεξεργασία από BigBOSS
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ελληνική εταιρεία ζυμαρικών, ζητάει απεγνωσμένα μια απαραίτητη πρωτείνη που έρχεται από Ιταλία και όπως αντιλαμβάνεστε δεν πρόκειται να έρθει = νέα ελληνικά ζυμαρικά γιοκ

 

 

Αυτό τουλάχιστον επειδή είμαι στον κλάδο, είναι εσφαλμένο.

 

Τα ζυμαρικά δεν έχουνε ως συστατικό πρωτείνη, παράγονται από 100% Σιμιγδάλι και νερό που είναι οι μόνες δύο πρώτες ύλες που χρειάζονται στην παραγωγή. Και ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία έλλειψη.

 

Ελληνικά ζυμαρικά παράγονται κανονικά για την ώρα, με μεγάλη ζήτηση.

 

Ασφαλώς χωρίς να θέλω να μειώσω από την κατάσταση που είναι όντως τραγική και συμφωνώ ότι πρέπει να λήξει χθες.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τουλάχιστον επειδή είμαι στον κλάδο, είναι εσφαλμένο.

 

Τα ζυμαρικά δεν έχουνε ως συστατικό πρωτείνη, παράγονται από 100% Σιμιγδάλι και νερό που είναι οι μόνες δύο πρώτες ύλες που χρειάζονται στην παραγωγή. Και ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία έλλειψη.

 

Ελληνικά ζυμαρικά παράγονται κανονικά για την ώρα, με μεγάλη ζήτηση.

 

Ασφαλώς χωρίς να θέλω να μειώσω από την κατάσταση που είναι όντως τραγική και συμφωνώ ότι πρέπει να λήξει χθες.

[noob question]μηπως μιλαει για γλουτενη σε σκονη ? [/noob question]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τουλάχιστον επειδή είμαι στον κλάδο, είναι εσφαλμένο.

 

Τα ζυμαρικά δεν έχουνε ως συστατικό πρωτείνη, παράγονται από 100% Σιμιγδάλι και νερό που είναι οι μόνες δύο πρώτες ύλες που χρειάζονται στην παραγωγή. Και ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία έλλειψη.

 

Ελληνικά ζυμαρικά παράγονται κανονικά για την ώρα, με μεγάλη ζήτηση.

 

Ασφαλώς χωρίς να θέλω να μειώσω από την κατάσταση που είναι όντως τραγική και συμφωνώ ότι πρέπει να λήξει χθες.

 

Μα το θέμα είναι στην έλειψη πολυμερή πλαστικού ( ή όπως λέγετε) για συσκευασία. Δεν είναι στις πρώτες ύλες.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

 

Τα ζυμαρικά δεν έχουνε ως συστατικό πρωτείνη, παράγονται από 100% Σιμιγδάλι και νερό που είναι οι μόνες δύο πρώτες ύλες που χρειάζονται στην παραγωγή. Και ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία έλλειψη.

 

Ελληνικά ζυμαρικά παράγονται κανονικά.

 

 

 

Γλουτένη Σίτου :rolleyes:

 

Απαραίτητη και για πλήθος αρτοσκευασμάτων,ζωοτροφών κλπ κλπ

Οι εισαγωγές της ξεπερνούν τους 3000 τόννους ετησίως και δεν παράγεται ούτε ένα γραμμάριο στην Ελλάδα.Μεγάλο ποσοστό αυτής, έρχεται από τη γειτονική ....Λιθουανία.

Είναι τόσο σημαντικό προίόν, που οι διαθέσιμες ποσότητες ανά την υφήλιο, κλείνονται προκαταβολικά στην αρχή του χρόνου

Εμείς στην Ελλάδα, καταφέραμε και κλείσαμε όλα τα σημαντικά εργοστάσια με αποτέλεμα την απόλυτη εξάρτηση από τις εισαγωγές.

 

Anyway, το θέμα δεν είναι να φάμε τα μουστάκια μας για να αποδείξουμε ποιος έχει τις καλύτερες πληροφορίες ή γνωρίζει την απόλυτη αλήθεια

 

Κάποια στιγμή, όταν θα έχει περάσει η φουρτούνα μπορούμε να συζητήσουμε τι ακριβώς είναι/περιέχουν αυτά που τρώμε :yikes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.