Jump to content



Recommended Posts

JWNqKfb.jpg

 

να είσαι καλά φίλε . γελάω εδώ και δέκα λεπτά . εάν και μου πάνε όλα καλά το τελευταίο εξάμηνο .

μου έδωσες 5 χρόνια ζωής .

μόνο με τα gif του αστρολάβου όταν του τη λένε γελάω τόσο πολύ .

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

Μία δασκάλα του δημοτικού ρώταγε κάποτε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους.

- Εσένα Γιωργάκη η μαμά σου τι κάνει όλη μέρα;

Ο Γιωργάκης σηκώθηκε όρθιος και είπε με πολλή περηφάνια: .Είναι οδοντίατρος κυρία!»

- Πολύ ωραία! "Εσένα Μαρία οι δικοί σου γονείς με τι ασχολούνται, ρώτησε στη συνέχεια ένα κοριτσάκι που φαινόταν κάπως φοβισμένο.

Αυτό σηκώθηκε και διστακτικά ψιθύρισε: 

- Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει·.

- Πρέπει να είμαστε υπερήφανοι για τη δουλειά που κάνουν οι γονείς μας, είπε η δασκάλα θέλοντας να την εμψυχώσει. 

- Εσένα Νίκο τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου; συνέχισε ρωτώντας έναν πιτσιρικά που φαινότανε διαβολάκι....

Ο μικρός πετάχτηκε πάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα:

- Εμένα κυρία ο μπαμπάς μου πιανίστας σε μπουρδέλο!

Κάγκελο η δασκάλα! Δεν πίστευε στ' αφτιά της. Το ίδιο απόγευμα μια και δυο πάει στο σπίτι του μπόμπιρα και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι.

Η πόρτα άνοιξε και στο κατώφλι φάνηκε ο περιβόητος μπαμπάς.

- Συγγνώμη που σας ανησυχώ, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλεύετε πιανίστας σε μπουρδέλο και μάλιστα περηφανεύεται γι' αυτό! Τι έχετε να πείτε;.

- Κοιτάτε να δείτε.

Άρχισε να λέει χαμογελώντας ο αγοραίος μουσικός,

- Στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής πληροφοριακών συστημάτων, (εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου ' ΤCP/IP σε περιβάλλονUNIX και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CORBA σε περιβάλλον αντικειμενοστραφών  σχεσιακών βάσεων δεδομένων ΟΟDBΜS και σε χρήση εργαλείων Βusiness objiects σε μια εταρεία επιεικώς απαράδεκτη.!!!!!! Ε! πώς να το πω αυτό σε ένα 7χρονο παιδάκι ;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.