Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:


Άσε ρε πονηρέ, επειδη ειναι αλεπουδιάρα η πέμβε σου και τα καίει;

Με άδειο κάρτερ ακόμα και τα οπελ δε χάνουνε. 

 

:o Ούτε τα καίει! Εκτός από το φυσιολογικό, μισό λίτρο με 700 ml ανά 7500 χιλιόμετρα.

1 ώρα πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

Για μία στιγμή νόμιζα οτι μιλάς για γυναίκα.

 

34 έγραψα; Sorry, λάθος. 35+ είναι. Τί 35 δηλαδή, σε 2 μήνες πάει 36.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Με άδειο κάρτερ ακόμα και τα οπελ δε χάνουνε. 

Το δικο μου παντως στα 21 χρονια δεν εκαιγε

3 ώρες πριν, το μέλος rory έγραψε:

 

Batman approves! 😃

Αυτη να πει κατι για το αμαξι δεν ξερει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, slalom said:

Το δικο μου παντως στα 21 χρονια δεν εκαιγε


Οπελ; Αν δε τα έκαιγε τα έχανε, εκτός και αν του άλλαζες φλάντζες σε κάθε αλλαγή. :hehe:

 

Πέρα απ το τρόλινγκ πάντως με σωστή συντήρηση και τα σωστά λάδια ακόμα και τα επιρρεπή σε κάψιμο λαδιού δε καίνε.  
Όπου δε καίνε, για μένα είναι όπως το λεει και ο Πέτα, γύρω στο μισό λίτρο +/- στην αλλαγή ανάλογα τις συνθήκες. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Όπου δε καίνε, για μένα είναι όπως το λεει και ο Πέτα, γύρω στο μισό λίτρο +/- στην αλλαγή ανάλογα τις συνθήκες. 

 

Το φυσιολογικό ειναι να μην καιει καθολου. απο αλλαγη σε αλλαγη με καλο λαδι ανα 7Κ - 10Κ. οταν λεμε καθολου εννοούμε καθολου. εκτος και αν το πας ταπα κοφτες σε καθε αλλαγη. προφανώς με ανθρώπινη οδήγηση 

μας εχουν φαει τα low tension ελατήρια. πηγαν να ελαχιστοποιήσουν τις τριβες και δημιούργησαν άλλα προβλήματα. και ξαφνικά θεωρούμε οτι ειναι φυσιολογικο να καιει λαδι ενα αμαξι, ακομα και απο καινούριο.

το δικο μου παντος δεν καιει σταγονα. βεβαια ειναι καινουριο ακομα. απο την αλλη ομως δεν αλλαζω λαδια καθε 20Κ που λεει η Fordwagen αλλα καθε 7Κ

ΑΑΑΑπο την αλλη ομως ενας γνωστος με Cupra Formentor κουτατο (αυτο με τα 300Αλογα) καιει 1 λιτρο στα 10Κ, και εννοειται του λεει η αντιπροσωπεια οτι ειναι φυσιολογικο 

  • Agree 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Πέρα απ το τρόλινγκ πάντως με σωστή συντήρηση και τα σωστά λάδια ακόμα και τα επιρρεπή σε κάψιμο λαδιού δε καίνε.  
Όπου δε καίνε, για μένα είναι όπως το λεει και ο Πέτα, γύρω στο μισό λίτρο +/- στην αλλαγή ανάλογα τις συνθήκες. 

 

Ειδικά για τα κλασικά BMW, όταν τα οδηγεί κανείς δυνατά, καίνε.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Ειδικά για τα κλασικά BMW, όταν τα οδηγεί κανείς δυνατά, καίνε.

 

Πάλι καλά που καίνε, τα καινούρια αν τα οδηγείς δυνατά σπάνε :p

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sstav said:

τετοια κακία για τa οπελ...τστστστσ...


Έχω opel και έχω vag στο γκαράζ μου, στο όνομά μου.

Τα οπελ είναι γερμανικά lada.- :hehe:

 

Απλά πολύς κόσμος υποστηρίζει αυτό που αγόρασε λες και μαζί με την απόδειξη αγοράς πήρε και μετοχές, ακόμα και αν ήταν κακή αγορά και κακό προϊόν γιατί ντρέπεται να παραδεχτεί την αλήθεια. 🤷‍♀️

  • Agree 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε

 

WWW.AUTOBLOG.GR

Ο Akio Toyoda, πρόεδρος της μεγαλύτερης αυτοκινητοβιομηχανίας στον κόσμο, της Toyota, κράτησε πεισματικά αντίθετη στάση για...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου είχε OPEL Kadett B 1.1 (με αλλαγμένο μοτέρ 1.2S) του 1967 από το 1976 μέχρι το 1998 και από το 1998 μέχρι σήμερα OPEL Astra G 1.4. Μόνο μικρά προβληματάκια βγάζει κατά καιρούς. Τίποτα σοβαρό.

Μάλιστα με το Kadett πήγαμε και ήρθαμε Γερμανία απροβλημάτιστα 3 άτομα με αποσκευές το 1985. Για πιο άνετο ταξίδι, ο πατέρας μου του έβαλε κουρτινάκια στα πίσω τζάμια και ηχοσύστημα με πολλά ηχεία, ενισχυτή και equalizer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PetrosD said:

Ο πατέρας μου είχε OPEL Kadett B 1.1 (με αλλαγμένο μοτέρ 1.2S) του 1967 από το 1976 μέχρι το 1998 και από το 1998 μέχρι σήμερα OPEL Astra G 1.4. Μόνο μικρά προβληματάκια βγάζει κατά καιρούς. Τίποτα σοβαρό.

Μάλιστα με το Kadett πήγαμε και ήρθαμε Γερμανία απροβλημάτιστα 3 άτομα με αποσκευές το 1985. Για πιο άνετο ταξίδι, ο πατέρας μου του έβαλε κουρτινάκια στα πίσω τζάμια και ηχοσύστημα με πολλά ηχεία, ενισχυτή και equalizer.

 

Aκριβώς. Proves my point.

Και με lada τοσος κόσμος έχει κάνει τον γύρο του κόσμου απροβλημάτιστα.

Τυχαίο; Δε νομίζω.

 

Spoiler

image.png

 

 


image.png

 

  • horni 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

Πες τα χρυσόστομε

 

WWW.AUTOBLOG.GR

Ο Akio Toyoda, πρόεδρος της μεγαλύτερης αυτοκινητοβιομηχανίας στον κόσμο, της Toyota, κράτησε πεισματικά αντίθετη στάση για...

 

καλά αυτοί θέλουν να πουλήσουν και αμμωνία. θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Έχω opel και έχω vag στο γκαράζ μου, στο όνομά μου.

Τα οπελ είναι γερμανικά lada.- :hehe:

Δεν ξερω τι εχεις εσυ, αυτο που ειχα εγω ηταν κατασκευασμενο στο Rüsselsheim και ήταν μια χαρα

και τα VW ιδια κατηγορία ειναι

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Ο πατέρας μου είχε OPEL Kadett B 1.1 (με αλλαγμένο μοτέρ 1.2S) του 1967 από το 1976 μέχρι το 1998 και από το 1998 μέχρι σήμερα OPEL Astra G 1.4. Μόνο μικρά προβληματάκια βγάζει κατά καιρούς. Τίποτα σοβαρό.

Μάλιστα με το Kadett πήγαμε και ήρθαμε Γερμανία απροβλημάτιστα 3 άτομα με αποσκευές το 1985. Για πιο άνετο ταξίδι, ο πατέρας μου του έβαλε κουρτινάκια στα πίσω τζάμια και ηχοσύστημα με πολλά ηχεία, ενισχυτή και equalizer.

Ένα τέτοιο λευκό είχε ο πατέρας ενός φίλου. Το είχε ταξί με αέριο, είχε περάσει το ένα εκατομμύριο χιλιόμετρα, και στο τέλος του το έδωσε για να μάθει. Ρίχναμε πολύ γέλιο στα βενζινάδικα, είχε χαλάσει ο δείκτης και ο Κώστας έβαζε μέσα ένα ξύλο να δει πόσο είχε. Όπως μετράμε το πετρέλαιο. Είχε άδοξο τέλος γιατί καταστράφηκε από αλλον που παραβίασε stop. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.