Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

WWW.PROTOTHEMA.GR

Η ανησυχία για τις μπαταρίες ιόντων λιθίου οδήγησε ορισμένες ναυτιλιακές εταιρείες να αρνούνται...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.4TROXOI.GR

Στην οριστική ανάκληση της άδειας λειτουργίας πρατηρίου υγρών καυσίμων, στον νομό Ηλείας, προχώρησαν οι ελεγκτές της...

 

:yikes:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω ένα παλιό αυτοκίνητο. Το έβαλα στο car.gr μου στέλνει ένας ότι ενδιαφέρεται αλλά θέλει λίγο καλύτερη τιμή, τα βρίσκουμε, μου λέει να στείλω ΙΒΑΝ για να καταθέσει τα λεφτά και να κάνουμε τη μεταβίβαση. Δεν ήταν σκοπός να το πουλήσω, τουλάχιστον όχι τόσο άμεσα, αλλά να δω τι ενδιαφέρον υπάρχει

Προφανώς κάτι δε μου κάθεται καλά στην όλη ιστορία, αλλά η απορία μου είναι, πως μπορεί να με εξαπατήσει; Προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να μου στείλει λεφτά χωρίς να με ξέρει και να ξέρει ότι θα του κάνω τη μεταβίβαση

Έγινε επεξεργασία από navaho7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

ποιος ξέρει;

 

Αυτός

Spoiler

που προτίθεται να δώσει τα λεφτά

Το καλυψες το θέμα. Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι ειλικρινής πάντως.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Σκέφτομαι να πουλήσω ένα παλιό αυτοκίνητο. Το έβαλα στο car.gr μου στέλνει ένας ότι ενδιαφέρεται αλλά θέλει λίγο καλύτερη τιμή, τα βρίσκουμε, μου λέει να στείλω ΙΒΑΝ για να καταθέσει τα λεφτά και να κάνουμε τη μεταβίβαση. Δεν ήταν σκοπός να το πουλήσω, τουλάχιστον όχι τόσο άμεσα, αλλά να δω τι ενδιαφέρον υπάρχει

Προφανώς κάτι δε μου κάθεται καλά στην όλη ιστορία, αλλά η απορία μου είναι, πως μπορεί να με εξαπατήσει; Προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να μου στείλει λεφτά χωρίς να με ξέρει και να ξέρει ότι θα του κάνω τη μεταβίβαση

Το ειδε?

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

όχι όχι ουτε καν. Ειναι προφανές ότι είναι απάτη, δεν είχα αυταπάτες ότι θα τρέξουν να πάρουν ένα λούπο

απλά δεν μπορώ να καταλάβω το πως επιδιώκει να γίνει η απάτη

Δωσε λογαριασμο, το πολυ-πολυ να σου βαλει λεφτα

  • Like 1
  • Agree 1
  • Plits 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πούλησα το μηχανάκι. 

Αγγελία, σε εφημερίδα τότε. 

Την επόμενη ημέρα τηλέφωνο πρωί πρωί και μέχρι 12 είχε έρθει από Βόλο με μετρητά και φορτηγάκι. 

Μεταβίβαση στο μισάωρο, το φόρτωσε και 15:00 ήτανε σε νέο σπιτικό! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.