Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

7 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

και εν την απουσία σου πάλι αυτά θα έλεγα.:p  Θυμάσαι άλλα;

 

Oh mon dieux, θα λιποθυμήσω...

 

BMW M3 E30 evolution, Evo 2 και Evo 3 (Sport Evo)

 

Φωτογραφία της Evo 3:

 

spacer.png

Και μάλιστα πριν από τη Mercedes

 

Evolution models Evolution I 190 E 2.5-16 Evolution I  With the debut of the BMW M3 Sport Evolution, the 190 E's direct competitor, it became obvious that the 2.5-16V model needed a boost in power in order to achieve better performance than its competitor. In March 1989, the 190 E 2.5-16 Evolution debuted at the Geneva Auto Show.

Πηγή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, ένα απ' το καθένα!

 

Evolution σημαίνει εξέλιξη. Οπότε πρόκειται για εξέλιξη κάποιου υπάρχοντος μοντέλου. Λίγο χρησιμότητα έχει αν κάποιος χρησιμοποιεί αυτή τη λέξη για την εξέλιξη ενός μοντέλου του.

6 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Την ξέχασα αυτή.

 

kokkalis-oh-snap.gif

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντως την απορία γιατί κοστολογείται τόσο ακριβά η μπαταρία.

Είναι όντως τόσο ακριβή ή αυξάνετε η τιμή της λόγο πχ αυξημένων μεταφορικών και αποθήκευσης επειδή θεωρείται επικίνδυνο προϊόν;

Γιατί αν είναι τόσο μεγάλη η αξία της από την παραγωγή της, τι κέρδος έχει η εταιρία που κατασκευάζει το αυτοκίνητο; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Νταξει, αρκετα αηδιασα

 

3 ώρες πριν, το μέλος rory έγραψε:

Εγώ έχω πάντως την απορία γιατί κοστολογείται τόσο ακριβά η μπαταρία.

Είναι όντως τόσο ακριβή ή αυξάνετε η τιμή της λόγο πχ αυξημένων μεταφορικών και αποθήκευσης επειδή θεωρείται επικίνδυνο προϊόν;

Γιατί αν είναι τόσο μεγάλη η αξία της από την παραγωγή της, τι κέρδος έχει η εταιρία που κατασκευάζει το αυτοκίνητο; 

Γιατι τοσα τους λειπουν. Παντως κανεις δεν κυνηγησε τις αυτοκινητοβιομηχανιες για τις φωτιες που προκληθηκαν απο οχηματα που δεν ειχαν προβλημα

 

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

είναι μέχρι να πιάσει φωτιά το πρώτο σε επιβατηγό καράβι και μετά τα λέμε ξανά !

Καλά, και τα οχηματαγωγά δεν έχουν βγει φτηνά στις ασφαλιστικές...

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Γιατι τοσα τους λειπουν.

 

Το πιο πιθανό.

Κοίταξα πριν με το p/n και στην Αμερική έχει 31Κ και στο βιντεο την χρεώνουν 44Κ (κάνοντας την μετατροπή σε usd).Πολύ μεγάλη διαφορά.

Πάντως και να δεχτούμε ότι έχει κάτω από 30Κ,ποσο κοστίζει το υπόλοιπο αμάξι στην παραγωγή; Μπαίνουν μέσα και θέλουν να τα βγάλουν από κάπου;

 

Link to comment
Share on other sites

InMotion started designing and producing the new battery pack in the race car with more than thirty students in November 2022. What's remarkable is that this battery pack charges in just 3 minutes and 56 seconds, with a charging power of 322 kW, a total capacity of 29.2 kWh, and a range of approximately 250 kilometers.

WWW.TUE.NL

A 24-hour test showed minimal degradation of the battery pack after fast charging.

 

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπα ενα ακυρο!

 

E-NAUTILIA.GR

Εκτός του πλοίου της γραμμής που ερχόταν από τη Β. Ελλάδα και είχε προορισμό τον Πειραιά έμεινε τη Δευτέρα το απόγευμα ηλεκτρικό αυτοκίνητο,

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν αναφέρει ξεκάθαρα το άρθρο είναι αν ο ιδιοκτήτης θα ήταν στο πλοίο ή το αυτοκίνητο θα πήγαινε ασυνόδευτο.
Αν είναι το πρώτο μία καλή μήνυση και συνεχίζουμε, αν είναι το δεύτερο ας πρόσεχε μιας και έχει υπάρξει ανακοίνωση ότι σχεδόν σε όλες τις ακτοπλοϊκές γραμμές ότι δεν θα δέχονται ηλεκτρικά ασυνόδευτα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, astrolabos said:

Τα ηλεκτρικά νομίζω δε τα επιτρέπουν λόγω μεγάλης πιθανότητας εκδήλωσης φωτιάς 

 

Περίμενα περίμενα να γράψει ο @ARMAGEDDON , τπτ. 

 

Αυτό με τα πλοία και γενικά τα προβλήματα που έχεις με το ηλεκτρικό αν θες να πας οπουδήποτε εκτός της γειτονιάς, άντε πόλης σου, είναι εδώ και καιρό προαποφασισμένο στο παγκόσμιο οικονομικό φόρουμ και ήδη άρχισε να εφαρμόζεται στο λονδίνο.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.