Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Ok, να το πάρω αλλιώς, δώσε / στείλε ένα rough budget να σου πω ;)

 

Δεν ξέρω και πόσο πάνε οι τιμές εκεί βέβαια εμείς εδώ έχουμε πολύ ισχυρή δευτερογεννή αγορά... δες πχ autotrader.co.uk 

Link to comment
Share on other sites

Ζάχο ντίζελ απο μένα.

 

Πιο αξιόπιστα long run, λιγότερη κατανάλωση, σε μερικά μέρη πιο φθηνό καύσιμο.

 

Αλλά ΑΝ χαλάσει πονάει πιο πολύ η επισκευή. 

 

Θα στα πει και ο Γιάγκος καλά αναλυτικά  @ΓιαγκΤ

 

Τα είπες όλα.

Εκτός του ότι χαλάνε το ίδιο γρήγορα μην πω γρηγορότερα από τους βενζινοκινητήρες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρια με το που ακουνε ντιζελ ολοι (μηχανικοι,ανταλλακτικατζηδες,τσιρακια των μηχανικων,πιτσαδοροι,ρεκτιφιατζηδες,μηχανουργοι)

τριβουν τα χερια τους σε στυλ "ηρθε το δολλαριο",

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά συμφέρει το diesel; Μπορεί να γλυτώνεις σε κατανάλωση και σαν φτηνότερο καύσιμο αλλά αν τα σκας για επισκευές μήπως έρχονται στα ίδια χρήματα;
 

Εκτός του ότι χαλάνε το ίδιο γρήγορα μην πω γρηγορότερα από τους βενζινοκινητήρες

Εννοείς ότι αντέχουν λιγότερα χιλιόμετρα (overall) ή σαν ζημιές που θα προκύψουν;

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγώ μια ερωτησούλα καθώς είμαι σε φάση που κοιτάω γενικά.

 

VW Golf του 2012 1.6 TDI αξίζει για αγορά μτχ με περίπου 32.000 χλμ ; Είναι αξιόπιστα αυτά ; (κυρίως η αξιοπιστία με νοιάζει γιατί τόσα χρόνια με το Nissanaκι καλόμαθα). Από καταναλώσεις σε πετρέλαιο ξέρουμε περίπου που παίζει ;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν δεν κάνω λάθος και η Mercedes έχει κάτι ανάλογο. 

Μπορεί να είναι κάποιο μελλοντικό standar όσο αφορά την γενικότερη ασφάλεια των αυτοκινήτων.

 

Τί λέτε ρε παιδιά!!

Εδώ οι δικοί μας κοιτάνε να βάλουνε μόνοι τους φτηνά σετ xenon για να βλέπουν αυτοί καλά και στα @@ τους αν στραβώνουν τον μπροστινό τους, τον αντίθετα ερχόμενο ή τους πεζούς...

 

13629392-furious-emoticon.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε ρε παιδιά!!

Εδώ οι δικοί μας κοιτάνε να βάλουνε μόνοι τους φτηνά σετ xenon για να βλέπουν αυτοί καλά και στα @@ τους αν στραβώνουν τον μπροστινό τους, τον αντίθετα ερχόμενο ή τους πεζούς...

Ισχύει, ούτε οι μισοί των μισών που έχουν xenon στην Ελλάδα δεν τα έχουν τοποθετήσει "σωστά".

​Το αποτέλεσμα το είπες, δε χρειάζεται να το ξαναναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει ταξιτζής στην εθνική οδό από πίσω μου να με πλησιάζει, να φωτίζει ΟΛΟ το εσωτερικό του BMW και το φως του να φτάνει μέχρι τις πινακίδες την εθνικής οδού που βρίσκονται ψηλά στις μεταλλικές κατασκευές και να λαμποκοπάει ο τόπος. Απλά προσπάθησα να κάνω στην άκρη να περάσει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγώ μια ερωτησούλα καθώς είμαι σε φάση που κοιτάω γενικά.

VW Golf του 2012 1.6 TDI αξίζει για αγορά μτχ με περίπου 32.000 χλμ ; Είναι αξιόπιστα αυτά ; (κυρίως η αξιοπιστία με νοιάζει γιατί τόσα χρόνια με το Nissanaκι καλόμαθα). Από καταναλώσεις σε πετρέλαιο ξέρουμε περίπου που παίζει ;

Κανείς ρε; :-P
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.