Jump to content



24άρα Full HD έως 200


Recommended Posts

Ψάχνομαι για αναβάθμιση της 20άρας 1680x1050 NEC 20WGX2 αλλά τα οικονομικά είναι στριμωγμένα και θα παίξω μέχρι 200ευρώ....

 

Κοιτάζοντας την τελευταία βδομάδα για το τι παίζει στην αγορά έπεσα πάνω στα καινούρια 1080p PLS panel της Samsung που είναι αρκετά οικονομικά.

 

Συγκεκριμένα εδώ

http://www.skroutz.gr/s/4773702/Samsung-S24D590PL.html?from=autocomplete&keyphrase=samsung+s24d590pl

Πέρα από λίγο ψηλό delta στο μπλε για τα λεφτά του δείχνει αχτύπητο. Έχει και input lag στα 17ms που βοηθάει μαζί με το overdrive στα games.

 

 

 

 

Έχετε εναλλακτικές μέχρι τα 200 να προτείνετε? Μην αρχίσουμε τα βάλε λίγα ακόμα για τα 250 και αυτή ή στα 300 για εκείνη. Τα οικονομικά δε βολεύουν με τίποτα την υπέρβαση και δε μπορώ να λιβανίζω άλλο τις 20 ίντσες που έχω τα τελευταία 5-6 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δες και αυτήν (ψάξε λιγάκι κανά review αν βρείς) http://www.skroutz.gr/s/4639030/LG-24MB35PY.html. Βάλαμε το PM μοντέλο σε σύστημα φίλου σήμερα και μου φάνηκε πολύ καλή ειδικά για τα χρήματα αυτά. Αξιόλογη επίσης στα χρήματα που κοιτάς είναι νομίζω και αυτή http://www.skroutz.gr/s/3908645/Dell-P2414H.html. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις που η P2414H που έβαλες μου γύαλισε περισσότερο :p

Pivot-VESA-USB hub και ακόμα χαμηλότερο input lag και ghosting από την Samsung. Μ αρέσει...!  :D

 

Για πραγματικό input lag κοίτα σε reviews. Τα νούμερα που δίνει η εταιρεία σπάνια ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, από όσο έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Για πραγματικό input lag κοίτα σε reviews. Τα νούμερα που δίνει η εταιρεία σπάνια ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, από όσο έχω καταλάβει.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm

 

 

5.5ms...και γαμώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο, γραψε μας εντυπωσεις φιλε μου ! Και εγω για εκει ειμαι.Ψηθηκα ασχημα :D  Μαλλον Δευτερα θα παραγγειλω! 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο, γραψε μας εντυπωσεις φιλε μου ! Και εγω για εκει ειμαι.Ψηθηκα ασχημα :D  Μαλλον Δευτερα θα παραγγειλω! 

 

παίζει να με προλάβεις. και γω για δευτέρα τρίτη με κόβω ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν για άμεσα αλλά θέλω να μιλήσω στο τηλέφωνο πριν παραγγείλω, είναι κάτι που συνηθίζω. Οποίος προλάβει πάρτε κόσμε :p

 

 

Δευτέρα βράδυ παραγγέλνω στα 212 τελική από mgmanager. Το DigiDeli δεν είναι από την ελληνικό αντιπρόσωπο και δε θέλω να μπλέξω σε τυχόν στραβή για 15ευρώ διαφορά. Μόλις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις και ελπίζω να επιβεβαιώσω τα reviews που παρέθεσα παραπάνω... :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπλέξεις; 3 φορές πήρα "παραεισαγωγη" κινητό και ποτέ δεν έμπλεξα γενικώς. Δε ξέρω αν το λες για αυτό.
Οκ και εγώ αν και το ψηνω κοιτάζω διάφορα άλλα ,όμως μάλλον στο Dell καταλήγω. Και φαίνεται κομπλέ το ντιτζιντελι. Στο mgmanager βλεπω την τιμη στα 220 παντως , πως τα καταφερες 212 ? εκανες παζαρια ; :p

Καλές αγορές και περιμένουμε εντυπώσεις!!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω οτι δε ξηγιούνται σωστά και μαγαζιά με παραεισαγωγές, αλλά επειδή θέλω να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο στραβής, τα 15ευρώ διαφορά δε με εμποδίζουν. Αν ήταν κάνα 50άρικο και πάνω προφανώς και θα προτιμούσα το digideli. Γενικά όμως αν έχεις μείνει ευχαριστημένος από ένα κατάστημα αποδεδειγμένα αρκετά χρόνια δε το αλλάζεις για τέτοιες μικροδιαφορές. Ανέμενε την Τρίτη τις πρώτες φωτογραφίες :D

 

 

 Στο mgmanager βλεπω την τιμη στα 220 παντως , πως τα καταφερες 212 ? εκανες παζαρια ; 

 

Πέρασα από το κατάστημα και ρώτησα για διαθεσιμότητα και μου είπε οτι Δευτέρα με το νέο στοκ η τιμή θα διαμορφωθεί εκεί. :)

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι πελατης του mgm εννοειται πως θα πας εκει γαι 16€ διαφορα. Εαν εισαι και κοντα και κανεις παραλαβη απο το καταστημα κομπλε. Εγω ειμαι Θεσσαλονικη , οποτε τα εξοδα αποστολης για την οθονη θα ειναι +15-20€ ενω παραδοξως το digideli δεν αναφερει πουθενα εξοδα αποστολης ουτε καν αντικαταβολη. Δε ξερω αν ειναι τρικ , γι'αυτο και περιμενω να μιλησω για να μη μου'ρθει νταμπλας :p Και φυσικα θα αναμενω για φωτο-εντυπωσεις !

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι πελατης του mgm εννοειται πως θα πας εκει γαι 16€ διαφορα. Εαν εισαι και κοντα και κανεις παραλαβη απο το καταστημα κομπλε. Εγω ειμαι Θεσσαλονικη , οποτε τα εξοδα αποστολης για την οθονη θα ειναι +15-20€ ενω παραδοξως το digideli δεν αναφερει πουθενα εξοδα αποστολης ουτε καν αντικαταβολη. Δε ξερω αν ειναι τρικ , γι'αυτο και περιμενω να μιλησω για να μη μου'ρθει νταμπλας :p Και φυσικα θα αναμενω για φωτο-εντυπωσεις !

 

Μέσα στη βδομάδα αγόρασα έναν SSD από DigiDeli.

Προφανώς δεν είναι οθόνη, αλλά όντως δεν έδωσα τίποτα για έξοδα αποστολής και αντικαταβολής. Πλήρωσα μόνο το ποσό του προϊόντος.

Btw, ξημερώματα Πέμπτης έβαλα την παραγγελία, το πρωί με πήραν τηλέφωνο ότι έφυγε ο δίσκος και Παρασκευή πρωί τον είχα.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εαν αξιζει να παω στο HP z24i ας πουμε θα φανει λιαν συντομως :) Γιατι εχω απορριψει το u2412m. Προς το παρον ειμαι μαζι με greekfragma!

Οτι διαβαζεις στο skroutz ειναι καλα λογια για το ντιτζιντελι παντως. Θα τηλεφωνησω αυριο για να δω γιατι εστειλα mail προχτες αλλα απαντηση δεν ελαβα (ισως λογω ΣΚ).

Ενημερώθηκα και είναι χωρίς έξοδα αποστολής οτιδηποτε πάνω από 100 ευρώ και δωρεάν αντικαταβολή ανεξαρτήτως ποσού. Έτοιμος να παραγγείλω ήμουν,απλώς περιμένω τον συμφορουμιτη να μας πει μια πρώτη άποψη [emoji4]

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

@greekfragma, Ειχαμε κανενα νεο αναφορικα με την P2414H φιλε μου; Ειμαι στο τσακ να την παραγγειλω αλλα κρατιεμαι μηπως και αλλαξω γνωμη τελευταια στιγμη. Σε ικανοποιει; Καταρχην την εχεις παρει στα χερια σου;  

Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα και εγώ από το digideli (το οποίο δεν έχει έξοδα μεταφοράς για όσους ενδιαφέρονται). Επίσης είναι και πολύ γρήγοροι. Την Δευτέρα έγινε η παραγγελία και την Τρίτη είχε φτάσει το πρωί στην Θεσσαλονίκη!

 

Πραγματικά είναι άψογη οθόνη, τα χρώματα είναι απίστευτα.

 

Αρχικά είχα χαμηλότερο μπάτζετ αλλά δεν είχα βρει reviews για οθόνες lg όπως αυτή για παράδειγμα:

http://www.e-shop.gr/lg-24mp55hq-p24-led-monitor-full-hd-black-p-PER.169987

 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο καλή η LG, όμως η dell έχει αρκετά αξιόλογα extras σε σχέση με πιο φθηνές οθόνες (usb, pivot, 3 χρόνια εγγύηση).

Έγινε επεξεργασία από Expresso
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.