Jump to content



Dell Alienware TactX Gaming Headphone 34,99€ @Msystems


Recommended Posts

Μιας και το πάνε καλά στο Msystems με τα Dell, όσον αφορά τις τιμές, αφήνω αυτό εδώ.
 
Dell TactX Headset στα 34,99€
Επόμενη τιμή στο Skroutz 45€
 
https://www.skroutz.gr/s/2535170/Dell-TactX-Headset.html?keyphrase=Dell+Alienware+TactX

Ισως πεταχτώ αύριο να πάρω ένα. Αν το κάνω θα σας πω εντυπώσεις.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα χτύπησα εγώ. Δεν είμαι όμως audiophile (δεν ακούω και καλά εξάλλου) για να σε βοηθήσω σε αυτό τον τομέα, ούτε παίζω παιχνίδια για να σου πώ για την 3D αίσθηση.

 

Αυτά που μπορώ να σου πώ, και που μάλλον είναι εύκολο να τα βρείς και σε review:
 

  1. Το μικρόφωνο είναι πράγματι πτυσσόμενο και όχι αποσπώμενο.
  2. Golden plated βύσματα, και στα ακουστικά, και στο extension cord που παρέχεται (δεν το μέτρησα, αλλά πρέπει να είναι 1.5m το extension).
  3. Black sleeved καλώδιο, και στα ακουστικά, και στο extension cord.
  4. Είναι απίστευτα ελαφρία. Εγώ προσωπικά ξεχνάω πως τα φοράω. Δεν νιώθω βάρος ούτε στα αυτία, ούτε στο κεφάλι.
  5. Δεν ακούς καθόλου εξωτερικούς ήχους!!!

 

Όπως προείπα, δεν ακούω καλά. Ωστόσο θα τολμήσω να σου πω τα εξής:

  1. εκεί που ακούω δεν άκουσα παραμορφώσεις.
  2. Το μπάσο του είναι γεμάτο, χωρίς παραμόρφωση, αλλά θα το ήθελα λίγο πιο δυνατό.

 

Εγώ αυτή τη στιγμή αναρρωτιέμαι αν πρέπει να χτυπήσω δεύτερο set, όσο διαρκεί η προσφορά, γιατί το 1ο μου το "δανείζονται" με τις ώρες (είναι απίστευτα ελαφρύ, το είπα; )

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ καλα ακουστικα..και σε αποδοση και σε ποιοτητα κατασκευης,ειδικα σε αυτην την τιμη.
Εγω τα εχω χρησιμοποιησει πολυ σε counter-strike που σημαινει οτι τα εχω φορεσει στανταρ για 8ωρο σερι..ουτε σημαδια αφηνουν ουτε τα νιωθεις ουτε σε ζεσταινουν και κυριως ΔΕΝ τα νιωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.