Jump to content



επιλογή νέου mouse


Recommended Posts

Αα ξαναεβαλαν τα mionix μια χαρα.., εγω το πηρα την προηγουμενη φορα και το περιμενω ,εχω ξαναψωνισει ειναι σοβαροι ανθρωποι.

paypal ναι

το ποσο καιρο κανει ειναι σχετικο, γιατι ερχονται απο αμερικη. συνηθως 10 εργασιμες

αλλα εξαρταται και ποτε θα φυγει απο κει.

https://www.massdrop.com/buy/mionix-avior-7000

 

αυτό τι σημαίνει αμα κάνω join? αν δεν μαζεφτούν τα άτομα δεν πέρνουμε τίποτα?

να κάνω join ή commit to join? αν δεν έχω λεφτά στο paypal τώρα και βάλω αύριο το πρωί θα υπάρχει θέμα ή δεν θα με αφήσει να κάνω join?

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά θα σου τραβήξει την μέρα που θα κλείσει η αγορά..

Αν κάνεις commit to join θα δε βάλει με την τελευταία πιο φθηνή τιμή..

Αν δεν μαζευτούν, απλά θα παιχτεί η τιμή η πιο ακριβή..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω το πηρα την προηγουμενη φορα και το περιμενω

 

μαζί το αγοράσαμε; Αγορά κάπου αρχές Δεκεμβρίου, αποστολή στις 26 Δεκεμβρίου, παρέλαβα προχθές 23 Ιανουαρίου. Πρώτη εντύπωση, είναι μεγάλο, ιδιαιτέρως στο πλάι εκεί που είναι ο χώρος για να ακουμπούν όλα τα δάκτυλα.

Επίσης έχω θέμα με το mousepad οπότε με βλέπω να ψάχνω μονόχρωμο και σκούρο mousepad. 

Link to comment
Share on other sites

μαζί το αγοράσαμε; Αγορά κάπου αρχές Δεκεμβρίου, αποστολή στις 26 Δεκεμβρίου, παρέλαβα προχθές 23 Ιανουαρίου. Πρώτη εντύπωση, είναι μεγάλο, ιδιαιτέρως στο πλάι εκεί που είναι ο χώρος για να ακουμπούν όλα τα δάκτυλα.

Επίσης έχω θέμα με το mousepad οπότε με βλέπω να ψάχνω μονόχρωμο και σκούρο mousepad. 

Ναι μαζι. Και εμενα μου εχει πεσει λιγο μεγαλο, προσπαθω να συνηθισω ακομα. δεν εχω βρει τον ιδανικο τροπο να το κραταω οταν παιζω FPS

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να ενημερώσω οτι πήγα και εγώ στο naos απο massdrop. Το είχα μπανίσει πριν μερικά χρόνια το ποντίκι αυτό αλλά δεν ερχόταν ελλάδα και όσα καταστήματα στέλνανε ήταν ασύμφορα τελείως.

τελικά το απόκτησα(κάτσε να έρθει πρώτα :p )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε αυτό το buget προτείνετε savu? Κυρίως για FPS gaming, native θα προτιμούσα 400dpi.  

 

Υ.Γ με τι budget παίρνω ένα decent gaming mouse χωρίς πολλά φρου φρου :p  και ένα παράδειγμα αν είναι έυκολο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε αυτό το buget προτείνετε savu? Κυρίως για FPS gaming, native θα προτιμούσα 400dpi.  

 

Υ.Γ με τι budget παίρνω ένα decent gaming mouse χωρίς πολλά φρου φρου :p  και ένα παράδειγμα αν είναι έυκολο!

ναι πήγαινε για savu,γενικά με 30-40 ευρά παίρνεις κάτι παραπάνω απο ικανοποιητικό σε ποντίκι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το abyssus mirror, προηγούμενης γενιάς. Καλό, τίποτα ιδιαίτερο, 3-button αλλά ψεύτικη κατασκευή. Κατ' εμέ τα low end ποντίκια της razer θα έπρεπε να ήταν πολύ πιο φθηνά. 

Προσωπικά λέω να αφήσω κάποια λεφτά στην άκρη αν μπορέσω και να αγοράσω το M65 της corsair. Έχω διαβάσει αρκετά καλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω να πάρο "μποντικι" και "πλιτρολογιο" τα θέλω και για games αλλα δεν θέλω να δώσω παραπόλα leyfta έχω di αυτά εδώ τι έχετε να μου πείτε

 

http://www.e-shop.gr/natec-nkg-0554-genesis-rx22-backlight-gaming-keyboard-p-PER.572301

 

http://www.e-shop.gr/natec-nmg-0500-genesis-gx68-professional-laser-3400dpi-gaming-mouse-p-PER.572227

Link to comment
Share on other sites

alcor στα crazy sundays παιζει 26 ευρω, πληκτρολογιο εφοσον δεν εχεις λεφτα για μηχανικο  ριξε ενα καλο google fu πρωτα περι ghosting, υπαρχουν καμποσα που στο 3ο ή 4ο πληκτρο τα παιζουν τελειως, ειχα ενα microsoft που εμπαινε σε καρατζαφερης mode, ακυρωνε τον συνδυασμο s+a+space αλλα οχι τον s+d+space :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το RAZER DEATHADDER LEFTHAND EDITION (αλλά για δεξιόχειρες). 

Είναι το δεύτερο που έχω. Το πρώτο βγήκε σκάρτο. Είχε πρώβλημα στο δεξί αν δε κανω λάθοε button. Το αγόρασα από το πλαίσιο, το γυρίζω πίσω και τους λέω το πρόβλημα. Μετά από μερικές μέρες μου λένε ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Επέμενα να το ξανακοιτάξουν καλά, και πράγματι όταν με ξαναπήραν 2η φορά που είπαν έλα να πάρεις κοινούργιο. αλλά δυστηχώς και αυτό μεά από 2 χρόνια περίπου πάλι πρόβλημα στο δεξί button. Και να φανταστείς ότι δεν παίζω παιχνίδια. Που και που παίζω.

Δεν ξέρω αν έχει το συγκεκριμένο Mouse πρόβλημα αλλά ποντίκι razer δεν ξαναπαίρνω. Γενικώς η razer είναι καινούργια εταιρία και δεν την εμπιστεύομαι. 

Για την Coolermaster δεν γνωρίζω. Μια ζωή logitech είχα. 


Σορρυ παιδιά γραψτε λαθος σε άλλο θέμα ήθελα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλεις 50 ευρω πηγαινε για Logitech Daedalus φιλος εχει μεινει ικανοποιημενος.

Εγω με razer mamba ημουν, απαραδεκτο για την τιμη του ...  μετα απο 1 -1,5 χρονο αρχισαν τα οργανα ( το ιδιο και σε κολλητο μου ) και αλλος φιλος ειχε το naga παλι λιγο μετα απο χρονο και firmware update σταματησε να δηλωνει τα click ... οποτε προσωπικα razer δεν ξανα.

Πριν 5 μερες πηγα σε logitech G502, αψογο απο ολες τις αποψεις αλλα για το χερι κουπι που εχω σερνονται τα 2 δακτυλα μου στο mousepad :mellow:  ατυχησα και πρεπει να το σπρωξω, τωρα ειμαι με το RAT 7 και δεν εχω σταματησει να χαμογελαω! καθεται το χερι πανω σαν πασας B)   μεχρι και pinky rest modular εχει ( τα 2 δαχτυλα δεν σερνονται πλεον ) το θεμα ειναι η τιμουλα του .. αλλα απο θεμα κατασκευης (μεταλικος σκελετος, modular parts, και αποδωσης) φαινεται να τα αξιζει, ιδωμεν...

 

 

Καλησπερα σε ολους.. εχει δουλεψει κανεις με το logitech mx perfomance? Γιατι θελω να το αγορασω.. αξιζει τα λεφτα του?
Ευχαριστω..

 

Οσον αφορα για το logitech mx performance το εχω στο pc του γραφειου και ΔΕΝ το αλλαζω με τιποτα :wub: !!! ( αλλα δεν θα το συνιστουσα για gaming ) βολικο στο χερι, μεγαλο καλωδιο για φορτιση, πολυ καλη ευαισθησια, το συνιστω ανεπιφυλακτα απλα οχι για FPS. ( diablo 3, dota,  etc ειναι μια χαρα )

Έγινε επεξεργασία από RomGr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.