Jump to content



Project "Olympiakos"


ennia

Recommended Posts

thanks.. τουλαχιστον να ξερω αν ειναι για τα μπαζα ή οχι....!! :)

 

EDIT:  τελικα παρηγγειλα το EINHELL, και βλεπουμε...!!   πιστευω να ειμαι ΟΚ..!!

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια επανερχομαστε, ψαχνοντας ανεμιστηρια για το κουτι..!  

 

μπροστα θα μπει ενα slim RAIJINTEK 12χ13.  πισω ομως μπαινει μονο 8αρι.

 

αλλα επειδη ψαχνουμε καποιο με κοκκινο πλαισιο και λευκο ανεμιστηρα, και δεν ειδα πουθενα, μηπως εχει δει καποιος?  

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να σου κάνει, το μεταλλικό πλαίσιο που έχει γύρω από το fan βγαίνει και μπορείς να το βάψεις

http://www.enermax.co.uk/cluster/ **

 

πάτα στο spoiler για να δεις αυτό που σου λέω

 

EdZGFH2.jpg
hTK5Jgd.jpg
WtBShTn.jpg
 

**τον συγκεκριμένο λευκό σε 80mm που σου έβαλα στο link δεν το  βρήκα κάπου, αλλά έχει σε μαύρο με κόκκινο fan

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Για μπροστα ειπαμε θα μπει ο raijintek 

 

PER.814794

 

 

για πισω παράγγειλα  αυτον με 3€ και θα γινει μοντα.....όπου μαύρο κοκκινο. και να χαλασει θα παρουμε αλλο.... :p

 

http://www.skroutz.gr/s/4368281/Arctic-Cooling-Arctic-F8-80mm.html

 

 

update cooming soon.... και τα μυαλά στα καγκελα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί είναι στενό το κουτί και ακριβώς δίπλα παει το τροφοδοτικό.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

συνεχίζω εδώ για να μην κάνω διπλό πόστ.

 

εργοτάξιο το μπαλκόνι και ξεκινάμε.........

 

P 20150503 135654

P 20150430 220235

P 20150430 220246

 
 
 
Υ.Γ. τα σκουπίδια τα πέταξα :sarcastic:
Έγινε επεξεργασία από ennia
Link to comment
Share on other sites

το πειραματόζωο  έφτασε.... :rolleyes:

 

P 20150505 154704

P 20150505 155423

P 20150505 155439

 

 

 

αυτο εδω το σημείο πως θα το καλύψω με χαρτοταινία  ώστε να μην περάσει μπογιά μέσα?

 

P 20150505 191254

Έγινε επεξεργασία από ennia
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις με τα κολλητήρια, κάνε ένα μικρό χάρτινο χωνάκι πέρνα το καλώδιο από μέσα και κάλυψε με τον κώνο του το άνοιγμα που φαίνεται η πλακέτα!

Αλλά πέρα από αυτά αν δεν σκοπεύεις να το κολυμπήσεις στην μπογιά, ένα απλό ψέκασμα υπό την κατάλληλη γωνία δεν θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα , μπορεί να βαφτεί λίγο η πλακέτα , αλλά αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα.

Και πολύ να βαφτεί δηλαδή, δεν έχει πρόβλημα, περί αυτού, μάρτυς μου η από πάνω :) , η οποία όμως είχε ελέγξει το σπρέι για ενδεχόμενη αγωγιμότητα !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ξεκόλλησε τα καλώδια και περασε μία χαρτοταινία εκεί :)

Αν δεν το έχεις με τα κολλητήρια, κάνε ένα μικρό χάρτινο χωνάκι πέρνα το καλώδιο από μέσα και κάλυψε με τον κώνο του το άνοιγμα που φαίνεται η πλακέτα!

Αλλά πέρα από αυτά αν δεν σκοπεύεις να το κολυμπήσεις στην μπογιά, ένα απλό ψέκασμα υπό την κατάλληλη γωνία δεν θα δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα , μπορεί να βαφτεί λίγο η πλακέτα , αλλά αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα.

Και πολύ να βαφτεί δηλαδή, δεν έχει πρόβλημα, περί αυτού, μάρτυς μου η από πάνω :) , η οποία όμως είχε ελέγξει το σπρέι για ενδεχόμενη αγωγιμότητα !

Δεν ειμαι τόσο προχο ώστε να ββγάλω καλώδια και να τα κολλήσω πάλι μμετά. Οπότε η κάνω αυτό με το χωνακι. Ή θα το βαλω λίγη σιλικόνη.

Δεν νομίζω να έχω κάνα θεμα?.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι !

Απλά όταν βάφεις την επίμαχη περιοχή που φαίνεται η πλακέτα, να έχει το πλαίσιο λίγο γερτό με το άνοιγμα της πλακέτας στο χαμηλότερο σημείο, έτσι ώστε ακόμα και αν σου κάτσει κάποια σταγόνα χρώμα πάνω στην πλακέτα να μην μπορεί να πάει πρός το κέντρο της.

Εκεί που πρέπει να δώσεςι ιδιαίτερη προσοχή είναι στο να σφραγίσεις με ταινία καλά την υποδοχή του άξονα του ανεμιστήρα, γιατί εκεί δεν θέλεις να παει ούτε κάν η άχνη από το χρώμα!

Καλή συνέχεια!!!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε βάφεις πρώτα ένα κομμάτι πλαστικό να δεις το γυαλιστερό; Προσωπικά δε μου αρέσει + ότι ο raijintek είναι κόκκινο ματ. Βέβαια εσένα μπορεί να σου κάνει κλικ οπότε πάσο

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα

Σε κάποιες μεριες είχαμε σημαδεψει με ανεξίτηλο μμαρκαδόρο για να κόψουμε ή να βάλουμε χαρτοταινια. Εκεί δεν το καλύπτει η μμπογιά μετά από 4 χέρια.

Τι κανουμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Βάψατε πάνω από το μαρκαδόρο χωρίς να τον καθαρίσετε?

Αν ναι .... τη βάψατε! :(

Προφανώς το διαλυτικό του σπρέι αντιδρά με τον μαρκαδόρο.

Δοκίμασε με ένα πολύ ψιλό ντουκόχαρτο (πιο μεγάλο νούμερο από το 1000), να καθαρίσεις τοπικά μπογιά και μαρκαδόρο στο επίμαχο σημείο, και μετά καλό καθάρισμα και βαψιμο.

Προσοχή απαλά και μην επιμείνεις πολύ στο ίδιο σημείο, είναι προτιμότερο να βάψεις μια λίγο μεγαλύτερη επιφάνεια , παρά να κάνεις λακούβα !

 

παίζει να δουλέψει και το εξής :

Αφήνεις την μπογια να τραβήξει καλά και ξαναβάφεις μια άχνα σπρέι και μετά καλό τράβηγμα και επανάληψη της άχνας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.