Jump to content



Project "Olympiakos"


ennia

Recommended Posts

Τι εννοείς σε κόκκινο; Όλος ο διακόπτης κόκκινος δλδ; Όχι απλά έχει επιλογές το LED που έχει μέσα ανάλογα το πως θα το συνδέσεις να ανάψει και κόκκινο

 

 

 

αυτό ακριβώς ήθελα... φτουυυυυυυυυυ δεν έχω στην κάρτα να το χτυπήσω!!! :wall:  

Link to comment
Share on other sites

καλά βρε πως χτυπιέσαι έτσι για 3mm διαφορά; :p

Αγαπη, μην  ανησυχεις.... ετσι....αγχωνεται....!!!    :)

 

 

εγω λεω να βαψουμε το κουμπι του ιδιου του κουτιου κοκκινο, και να φτιαξουμε ενα αυτοκολλητο  "Start Engine"...!!

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

σωστα..! και μεγγενη χρειαζομαι, αλλα πρεπει να φτιαξω εναν παγκο εργασιας, για να την βαλω πανω...! αλλιως δεν βολευει..!! σιγα σιγα... !! επισης, κατι που σκεφτομαι, ειναι να βαλω ελαστικες ροδελιτσες, οπου μπουν βιδες, ωστε να μειωσω τους κραδασμους στο ελαχιστο δυνατο....!! τι λετε?

 

Για τον πάγκο, ξαναπές το, είναι τόσο  βολικός που γίνεται απαραίτητος!

Αλλά μέχρι τότε και ένα παλιό κάπως στιβαρό τραπέζι , κάνει την δουλειά του, αρκεί να έχει χείλος περιμετρικά για να μπορείς να σφίξεις πάνω του καμιά φορητή μέγγενη , η βίδι.

Οι ροδέλες καλές είναι αλλά αν είναι ορατές γίνονται αντιαισθητικές, αν δεν φαίνονται καλές είναι , αλλά καλό είναι να τις χρησιμοποιήσεις μόνο όπου υπάρχουν πραγματικά πηγές κραδασμών, σαν μέσο απομόνωσης την μηχανικών ταλαντώσεων.

Δεν μπορείς να τις σφίξεις πολύ γιατί τότε παύουν να κάνουν δουλειά!

 

Αν πρόκειται για σφιξίματα σε σταθερές συνδέσεις στο κουτί (π.χ. μια κόντρα όπως αυτή που έβαλες στο cage των δίσκων, εκεί είναι καλύτερα να βάλεις ροδελίτσες μεταλλικές και γκρόβερ (καλύτερα είναι αστεροειδές, εκτός και αν βρεις αυτές τις καμπυλωτές ατσάλινες ροδελίτσες που κάνουν ταυτόχρονα και τις δύο δουλειές!

 

Πάντως όπου αποφασίσεις να κόψεςι τους ενδεχόμενους κραδασμούς με την χρήση ελαστικών ροδελών, να ξέρεις ότι δεν αρκεί να βάλεις μόνο ροδέλες, θέλει κάτι ακόμα που μπορείς να το δείς εδώ στο σκαρίφημα που ακολουθεί -αναφέρεται βέβαια σε μια άλλη σχετική συζήτηση, αλλά η αρχή είναι η ίδια!

 

HDD Base Pitbullman 2015 01 11 22 17 18

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.....

 

σκέφτομαι στο πλαινό  παράθυρο που θα γίνει σχεδόν όλο plexi να βάλω ένα αυτοκόλλητο βινυλίου με τον δαφνοστεφανωμένο έφηβο.

 

κάτι σαν αυτό δηλ. 

 

 

αυτο πως μπορώ να το φτιάξω?

 

 

 

όπου μαύρο θα είναι διάφανο....

Olympiacos FC logo.svg

 
 
Υ.Γ. λείπουν  2-3 γράμματα γιατι μ@λ@....α στο photoshop
Έγινε επεξεργασία από ennia
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις αυτοκόλλητο και να μη το σκαλίσεις; :)

Δίνω τιπ απο δικό μου επόμενο update στο True Violet

Και στη περίπτωσή σου το σκάλισμα στο διάφανο με κόκκινο φωτισμό απο μέσα θα δώσει τρομερό αποτέλεσμα

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

καλά εεεεε τρομερό.......πολλά μπράβο!!! ( πρόδωσες το update σου)

 

έχεις δώσει τρομερή ιδέα. me dremel το σκαλίζεις? εννοειται πως θέλω περισσότερα τιπς για όλη τη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

καλά εεεεε τρομερό.......πολλά μπράβο!!! ( πρόδωσες το update σου)

 

έχεις δώσει τρομερή ιδέα. me dremel το σκαλίζεις? εννοειται πως θέλω περισσότερα τιπς για όλη τη διαδικασία 

πολυ θελω να σε δω να "σκαλιζεις" με το dremel...........!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.